Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szeretnék érdeklődni, hogy a...

Szeretnék érdeklődni, hogy a kismamák jogai mennyire érvényesülnek egy kórházi intézményen belül?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok, hogy az apukát nem engedik be a vajúdó szobába, vagy megtagadják az apás szülés jogát, esetleg azt a jogot, hogy a kis picurral egy szobába lehess, vagy ha gond van szobatársakkal akkor új szobába átkérhesd magad, meg hasonlók :)
2010. júl. 8. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Most vagyok gyakorlaton (szülészeten) egy vidéki kórházban.

Itt szerintem jó a helyzet:) Voltam bent egy apukás szülésen, és a vajúdóban is láttam már apucit:)

Meg itt már baba-mama szoba van, szóval nem csak bizonyos időközönként lehet látni a babát, hanem gyakorlatilag egész nap az anyukával van:)

Úgy tudom itt általában a problémásabb anyukákat külön szobába pakolják:)

Bár nem régóta vagyok itt, (ezen a héten kezdtem), én úgy látom az anyukák szeretik az itt dolgozókat. Ezt a feltevést arra alapozom, hogy a nővérszoba mellett tele van a fal babafotóra írt "köszönjük a törődést" üzenetekkel. Meg pont tegnap kaptak a nővérek egy doboz csokit is:D

Nem tudom máshol milyen a helyzet mondjuk, ez csak az én tapasztalatom:)

2010. júl. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy barátnőm épp most szült és azt mondta, hogy kismamaként elég jó helyzetben érzi magát, viszont a picik jogaival kellene ebben az országban többet törődni. Egy anyuka kitalálta (együtt az okos férjével), hogy ott helyben, még bent levágatja a kisgyerek fitymáját, hogy később "ne legyen gond" és az a durva, hogy ezt meg is csinálták. Milyen alapon lehet egy ilyet megcsinálni pici gyerekkel, ha orvosilag semmi nem indokolja és visszafordíthatatlan
2010. júl. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válszokat :)

Másodsorban egyetértek, én soha nem csinálnék ilyet a gyermekemmel, mindenesetre, ha valaki ehez folyamodik valószínű a vallása miatt teszi. Mindenesetre akkor se tenném :) De csak, hogy megbotránkoztassalak az USA-ban már kötelező minden újszülöt körülmetélése, és csak akkor nem teszik meg ha a gyermek szülei külön kérvényt nyújtanak be. Deviáns világban élünk, ennyi :)

2010. júl. 15. 17:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!