Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fáj-e a vérvétel?

Fáj-e a vérvétel?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy biztosan sok hasonló kérdés van fent. De kérlek válaszoljatok rá. 2 nap múlva megyek vérvételre, és nagyon félek, hiszen még sosem voltam. 1 max 2 ampullával vesznek le. De a vizsgálathoz állítólag egy is elég. Mennyire fáj, vagy rossz?

Köszönöm szépen a válaszokat, személyes tapasztalatokat. 14,5/L



2016. jan. 19. 13:49
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
92%
Nem fáj nagyon, de ha nem bírod a tűt vagy a vért, akkor nagyon kellemetlen. Nekem tűfóbiám van és a vért is nehezen bírom, rosszul leszek, ha nézem. Ajánlom neked is, hogy fordítsd el a fejed, ne nézd!
2016. jan. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
69%
nem fáj
2016. jan. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Én nagyon nem bírom. Ha nem nézek oda nem fáj annyira? A fájdalomtól félek.


(Köszi a válaszokat)

2016. jan. 19. 13:56
 4/31 anonim válasza:
90%
Én mindig odanéztem, mert nem akartam, hogy váratlanul érjen a tűszúrás. :D
2016. jan. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
62%
Hát én egy fura eset vagyok mert mikor elmentünk vérvételre nekem nem hogy nem fájt hanem még röhögtem is rajta ezért 2x kellett vért venni mert az elsőnél annyira röhögtem.Nézni én se nézem csak úgy nem tudom.:D Nekem olyan vicces volt.xd
2016. jan. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
92%

Először is, reggel igyál sok vizet (ezt éhgyomros vérvételnél is lehet, sőt kifejezetten jó, mert könnyebben le tudják venni a vért). Másodszor, ha már benned van a tű tök mindegy mennyit vesznek le. Magát a szúrást fogod érezni, semmivel nem rosszabb, mint ha varrsz és véletlenül megszúrod magad, vagy szálka áll beléd. Egyébként tényleg ne nézz oda, nem lesz semmi gond és pikpak leveszik.

Én is utálom a vérvételt, mégis tavaly nyáron úgy hozta az élet, hogy (életemben először) vért kellett adnom családtagnak. Azt is ki lehet bírni, pedig azt vastag tűvel veszik, hogy gyorsabban jöjjön le.

Nagyobb az izgalmad, meg a félelmed, mint maga a procedúra.

2016. jan. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
56%

Szia. Én most 17 vagyok,kb 5 éve voltam vérvételen. Tipikusan az a félős,idegeskedő,tűfóbiás vagyok. Beültem anyukám ölébe,és úgy vette a nővér. Nem fogok neked hazudni,a beszúrás része eléggé fájt (bár az izgalom is nehezített a helyzeten),miközben bent volt,az nagyon kellemetlen volt,a kihúzás az már semmi volt. Én sajnos buta kislány fejjel odanéztem,előtte ugye nem ettem,nem is ittam,leesett a vérnyomásom és elájultam a váróban.

Nekem személy szerint rossz élmény volt,persze ez egyéni,nem tudom neked mekkora a fájdalomküszöböd.

Mondjuk gondolj arra,hogy ezzel mennyi mindent kiderítenek,mennyi betegséget felfedezhetnek a szervezetedben. Sok sikert! :) majd írd meg milyen volt!!

2016. jan. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
47%
Én mindig nagy bulinak tartottam, ha mentünk vérvételre. Nem nagy cucc, nem fáj annyira. Ha nem akarsz, ne is néz oda miközben megcsapolnak :)
2016. jan. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
81%

Ne hallgass az utolsóra, akkor csak idegeskedni fogsz. Ő eléggé túldramatizálta, még akkor is, ha csak 12 éves volt.

Nem fáj a vérvétel (csak kellemetlen) és rövid ideig tart. Ha jobban akarod kicsivel érezni magad, akkor ne nézd oda, és tereld el a gondolataidat. De nagy eséllyel a nővér (hacsak nem egy nagy faxfej) ilyenkor beszéltetni fog téged, pont a gondolatelterelés miatt.

2016. jan. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
73%
Jobb dolog most előre hergelni magad ???
2016. jan. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!