Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha valaki vérszegény, nem...

Ha valaki vérszegény, nem tesz túl jót a gyakori vérvétel, ugye?

Figyelt kérdés
Köszönöm előre is!
2016. jan. 4. 15:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
:) ez nem vérveszteség, amit vérvételkor vesznek le.
2016. jan. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem okoz problémát nem olyan sok vért vesznek le egyszerre :)

Én is vérszegény vagyok és az ájulás kerüleg ilyenkor,megiszok egy pohár vizet a vérvétel után és kutya bajom ;)

2016. jan. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kezdj el aggódni, ha azt mondják, hogy minimum!!! 2 litert levesznek tőled! A vérvételnél kb. egy könnycsepp mennyiség, amit levesznek!!

Az önkéntes véradóknál ha jól tudom 2 deci, amit levesznek, férfiak utána kaptak egy üveg sört, nők egy tábla csokit!

De ahogy írja itt valaki, egy jó pohár víz, egy csésze kellemes tea... semmi bajod nem lesz!

2016. jan. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3-as, a váradás kb. 5-5,5 deci, és még attól sincs baja az embernek, ha egészséges mennyiségű folyadékot fogyaszt

a kérdésre válaszolva pedig nem baj, ha vért vesznek tőled.

2016. jan. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek minimális térfogatot jelentő mintavételek csupán, 10-20 ml. A gyógyítási célú véradásnál összesen kb. 550 ml vért vesznek le, ami a keringő vér mennyiségének kb. 10%-a. Amikor valakinél baleset vagy műtét során elvesztett vér pótlása miatt lenne szükség vérre, az is csak akkor indokolt, ha az elvesztett vérmennyiség a keringő vér mennyiségének több, mint 20%-a, de ilyenkor is inkább csak az elvesztett térfogatot kell pótolni és nem magát a vérplazmát vagy vérsejteket. Kifejezetten vértranszfúzióra meg akkor van egyértelmű szükség, ha az érintett a keringő vére mennyiségének felét vesztette el.
2016. jan. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Nem a rosszulléttől félek,csak hormonális problémák miatt szoktak tőlem elég sűrűn,úgy 3 havonta venni vért,egy pár fiolával ,de akkor ezt nem tudtam,hogy ez nem okoz még több veszteséget. Jó tudni! Még egyszer köszönöm.

2016. jan. 4. 16:38
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen,igyekszem most már sok folyadékot inni.
2016. jan. 4. 16:40
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az azért megvan, hogy a vérszegénység nem azt jelenti, hogy kevés a véred, ugye? :D

A 3 havonta meg egyáltalán nem gyakori vérvétel. Semmi bajod nem lesz attól a pár ml vérveszteségtől. :)

Tőlem anno napi 3x is vettek vért egy hétig, még egész kicsi voltam, de akkor se lett semmi bajom. Ha nem veszik le és nem vizsgálnak meg alaposan, az nagyobb gond lett volna. :D Szóval tényleg nyugi.

2016. jan. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!