Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Elrontott vérvétel?

Elrontott vérvétel?

Figyelt kérdés

Már egy ideje járok vizsgálatokra, és minden héten vért vesznek tőlem.

Most egy új nővérke vette le a vért, és nagyon fájt, amikor meg a tűt kihúzta, akkor megvágott, kb 1 centi lett a vágás, azóta fáj a helye, és 1 órával később még mindig kibuggyan egy kis vérem. Ugye ebből nem lehet semmi bajom?


2016. jan. 18. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem szokott baj lenni belőle, a vérvételhez kellő gyakorlat kell.
2016. jan. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez semmi, sima sérülés. Mikor terhes voltam olyanokat csináltak velem, hogy csak na. Egyszer pl eltalálta az ideget mikor kihúzta, a hüvelykujjam egy ideig jobban fájt mintha eltörtem volna. Szülés előtt mindkét kezem teli volt lila foltokkal mert ha találtak vénát, ha meg igen vagy átszúrták, vagy nyomban szétdurrant. Az ujjaimat alig tudtam behajlítani úgy fájt a kézfejem is, mert oda akarták a tűt.


Szóval nyugodj meg. Van annál rosszabb is. Semmi bajod nem lesz, tegyél rá ragtapaszt és majd begyógyul.

2016. jan. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Gratulálok a babához! :)

Huh, az nem semmi... Ezek az esetek a nővérkéknek a nemtörődömsége, vagy simán csak balesetek? Most én is bekékültem a "szúrás-vágás" felett, be is van dagadva picit.

Köszönöm a válaszokat, megnyugtattak! :)

2016. jan. 18. 16:10
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Köszi! :)


Ez inkább a "én jobban tudom, ne szólj bele!". Hiába mondzam, tapasztalatból, hová szúrjanak csakazért sem. Aztán amikor már nem volt más választásuk és odaszúrták ahova én mondtam bevörösödött a fejük. Érdekes az volt a jó.

2016. jan. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Legtöbbször az a baj, hogy odaraknak egy kezdőt és betanítás nélkül csak beosztják, hogy "na csináljad". Kevés az ápoló és idő sincs rá, hogy rendesen ki legyenek tanítva. Mindenki a saját tapasztalata szerint dolgozik és ha nincs valakinek tapasztalata akkor jönnek a balesetek.

Nem olyan egyszerű vénát szúrni, mint azt egyesek gondolják.


Egyébként ha már így szóba jött az "én jobban tudom, ne szólj bele". Én jártam már úgy, hogy a kedves beteg közölte, hogy csak azt a vénáját szúrhatjuk meg és csak ott. Kb 3 nővér szenvedett vele fél órán keresztül és összesen vagy 7x lett megszúrva, mire közöltem, hogy elég volt, máshol szúrom. De érdekes, egyből sikerült... Nem egyszeri eset egyébként. Nem mindig az egészségügyi dolgozó a hülye és nem mindig a betegnek van igaza.

2016. jan. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én reflexből már a jobb karomat nyújtottam, mert azon nagyon látszódik a véna, meg is dicsérte egyszer egy nővérke, hogy "de szép vénád van!" :D :) A másikon annyira nem látszik. Nem fogok félni még most sem a vérvételtől, meg nem hibáztatok senkit. Csak hiába járok én december 1 óta vizsgálatokra, ilyen még sose volt, és megijedtem kissé. Sajnos most viszont ott tart a dolog, hogy nem a vénámat szúrják meg, hanem a vesémet kell. Na attól félek! :D
2016. jan. 19. 10:05
 7/7 anonim ***** válasza:
5.-ös! Sajnálom,ha megsértettelek, de ezt tapasztaltam. 2-en szurkáltak, egy tanuló, én türelmesen mosolyogtam, és csak segíteni akartam neki, de nem hagyta. A másik egy tapasztalt és kedves szülésznő volt, de annyira ragaszkodott a rossz helyekhez, hogy ő húzta fel magát.
2016. jan. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!