Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Darázsallergia esetén miért...

Darázsallergia esetén miért kell csípéskor kálciumot adni?

Figyelt kérdés
2012. júl. 11. 15:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
szerintem semlegesíti a méreganyagot, ezálltal csökken a gyulladás is.
2012. júl. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ahogyan az első írja, de nem azt a kálciumot amit megveszel minden sarki boltban ízesítettet hanem amiket elsősegély csomagokba lehet találni azt a erős kórházi kálciumot, na az segít.
2012. júl. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
a mi háziorvosunk ha idejében odaérsz a torokproblémára mindig kalciumot ír ampullásat, letöröd vízbe bele 5perc és nem fáj
2012. júl. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%
A kálcium jobb esetben abban segít, hogy ne alakuljon ki ödéma a légcsőben és ne fulladj meg. De vannak akik súlyosabb állapotúak, nekik adrenalin injekció is kell.
2012. júl. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

No akkor most javítsatok ki, ha tévednék, de szerintem a kálcium kizárólag a D vitamin jelenlétében tud felszívódni, de még ha fel is tud akkor sem ér lószart sem, darázs allergia esetén hatástalan, de a csontokat erősíti. :D

A fulladás ellen is egyedül az adrenalin hatásos. Most akkor újra kérdezném ennek fényében, miért kell darázscsípéskor kálciumot adni? Túltermelés van belőle?

2012. júl. 11. 16:12
 6/13 anonim ***** válasza:
39%
Tévedsz, a kálcium jó az ödémára, mellé ha kapsz egy jó kis Calcimusc injekciót nem beszélünk felszívódásról, mert egyenesen a véráramba kerül.
2012. júl. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Értem én, de azt ugye te is tudod, hogy ödémára nagyjából annyit ér mint a szilvapálinka vagy a porcukor? Kinek van kálcium tabletta gyára?
2012. júl. 11. 17:06
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerinted hobbiból írtam az adrenalint korábban? De a családban van asztmás-allergiás, akármennyire rá akarod húzni, hogy lósz.rt se ér, azért nem hülyeség, hogy van. Ha másra nem is, én elhasználom ha be vagyok rekedve, és arra tökéletes.
2012. júl. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha valóban allergiás vagy a darázsra, akkor símán kialakulhat egy anaphilaxiás sokk is, ami kb. 5 perc alatt megöl, hacsak nem kapsz időben elsősegélyt és valaki nem lesz olyan jó, hogy gégemetszést hajt végre rajtad, hogy ne fulladj meg a hirtelen kialakult gégeödémától.


A Ca szükséges, az adrenalin mellett. Vízben oldható Ca-500 tablettát szoktak adni azonnali segélyként, amíg nincs lehetőség másra.

2012. júl. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Anti-allergizáló hatása van, semlegesíti a méreganyagot.

Kevésbé káros, mint a hisztamin vagy szteroid alapú szerek. A hátránya, hogy durva allergiás reakció esetén nem feltétlen használ. Általában kálciumot az előbb említett szerek mellett is használnak, amit orvos ad injekciót, az kb. mindig tartalmaz kálciumot.

2012. júl. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!