Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magneziumot és kálciumot...

Magneziumot és kálciumot szedhetek együtt? És mindehhez d vitamint?

Figyelt kérdés

Ellentétes véleményemet olvastam. Valahol azt hogy igen, valahol azt hogy nem vagy csak hogy ha a kettő között tartok 3-4 óra szünete.

De van olyan tabletta ami 2 egyben Magnezium es Kalcium. Ha nem lehet együtt szedni akkor ez hogy?

A d vitamin befolyasol ebben valamit?



2019. aug. 14. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:
12%
Miért ne szedhetnéd együtt? Ezek nyomelemek meg vitamin. Nem okoz semmilyen kölcsönhatást.
2019. aug. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
0%
Persze, hogy lehet.
2019. aug. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Nem az esetleges kölcsönhatással van a baj, hanem azzal, hogy akadályozzák egymást a felszívódásban. Ezért javasolt több órás szünetet tartani a bevételük közt.

Erre egyébként a gyógyszerként forgalmazott magnéziumpótlók betegtájékoztatói kitérnek, idézem:

MagneB6

"Együttes alkalmazása nem ajánlott: foszfát-, kalcium-, valamint vas-tartalmú készítményekkel (ezek gátolják a magnézium felszívódását)"

Magnerot

"A Magnerot tabletta egyidejű alkalmazása nem ajánlott:

- foszfát-, kalcium-tartalmú készítményekkel (gátolják a magnézium felszívódását a bélből)

A fenti készítmények és a Magnerot tabletta bevétele között 2-3 óra idő intervallum ajánlott."

Ami az étrendkiegészítőként forgalmazott Mg-Ca tablettákat illeti, pusztán azért léteznek, mert az emberek megveszik őket. Tájékozottság híján könnyen hiszik ugyanis azt, hogy az jobb, amiben többféle vagy nagyobb mennyiségű ásványi anyag van. Úgyhogy amíg a vásárló megveszi, sőt szívesebben veszi meg, mint a tényleg hatásos, ám sokszor drágább készítményeket, addig nyilván gyártani fogják őket. Mint ahogy gyártják a szintén hatástalan multivitaminokat, amikben együtt van a kalcium, vas, magnézium, ráadásul eleve olyan vegyületekben, amik fel se szívódnak, pl. magnézium-oxid. Úgyhogy egyszerre két dolog is hat a hasznosulásuk ellen. Mégis gyártja a gyártó, mert a vásárló megbízhatóan lusta és nem néz utána a dolgoknak.

A D-vitamin mindkettő felszívódását támogatja, de elsősorban a kalciumhoz szokták adni. Nem tudom belemenjek-e jobban a magnézium- és kalciumpótlásba, úgyhogy csak annyit fűzök még hozzá, hogy D-vitamin helyett érdemes K+D-vitamint szedni, ez a kalciumot segíti, hogy az érfalakra rakódás helyett inkább épüljön be rendesen. Ill. nézz utána a jó felszívódású vegyületeknek.

2019. aug. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam levelet (választ nem kaptam)a táplálékkiegészítő gyártójának, aki a kalciumot és a magnéziumot egy tablettában kínálja. Megírtam, hogy a tudományos ismeretek mellőzésével a profitérdek hajszolásával lehet ilyen terméket kínálni! Ez olyan bizalomvesztést okozott nálam, hogy más terméket sem kérek az ilyen cégtől.

Jó tudni:A túl kevés magnézium több száz féle módon hat negatívan, és ami még nehezíti a helyzetet, hogy a magnéziumot sokkal nehezebben szívja fel a szervezetünk, mint a kalciumot. A sztenderd ajánlás szerint 2:1 arányban kell bevinnünk a kalciumot és a magnéziumot. Az egyensúly helyreállítása érdekében éppen fordítva, minimum 2:1 arányban kéne magnéziumot fogyasztanunk a kalcium rovására. Tehát nem kalciumot kéne szedni, hanem magnéziumot. Minél több tejterméket fogyaszt valaki, annál több magnéziumot kéne szednie, hogy az egyensúlyt helyreállítsa.A magnézium körülbelül 40% -a szívódik fel a vékonybélben. Valamennyi magnézium átjut még a vastagbélbe is, ahol még egy kis mennyiség felszívódhat. A magnéziumnak csak körülbelül 5% -a szívódik fel a vastagbélben. A többi – kb. 55% – kiválasztódik a testből. A magas zsírtartalmú ételek, a szénsavas üdítőitalok, egyes tartósítószerek (pl. a benzoesav) gátolják a magnézium felszívódását. A kávé és a tea, a túlzott alkoholfogyasztás vizelethajtó hatással rendelkezik, amely növeli a magnézium kiválasztást a vizeleten keresztül. A kalcium bevitel gátolja, míg a B6 vitamin elősegíti a magnézium felszívódását.

Fontos tudni azt, hogy a kalcium felszívódását a csontokba K2-vitamin a D-vitaminnal finom összhangban végzi. Miközben a D-vitamin segíti a kalcium felszívódását a csontokba, a K2-vitamin a kalciumot a csontokhoz irányítja, megakadályozva ezzel, hogy ott rakódjon le, ahol nem kellene - azaz például a belső szervekben, az ízületekben vagy az artériákban. K2-vitamin hiányában a D-vitamin által betessékelt kalcium ELLENÜNK fordulhat, és a csontok építése helyett a koszorúereket meszesíti. Ezért ha kalciumot és D-vitamint szedünk, de nem ügyelünk a K2-vitamin pótlására, rosszabb állapotba kerülhetünk, mintha egyik táplálék-kiegészítőt sem szednénk.

Ha ezeket az ismereteket iskolában tanítanák, akkor az egészségügyre fele annyit kéne költeni.(Na ezt nem fogja engedni a háttérhatalom, hogy a gyógyszergyári profit csökkenjen.)

2019. szept. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!