Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Bármelyik apeh irodába mehetek...

Bármelyik apeh irodába mehetek elintézni, hogy fizethessem magamnak a TB-t?

Figyelt kérdés
Szóval ha Kistarcsán (pest megyei község) lakom, mehetek be a városba ezt elintézni?
2012. márc. 22. 19:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Elsősorban a lakóhelyed szerint illetékes APEH-hez (NAV-hoz) kell menned.
2012. márc. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
először érdemes a helyi önkormányzathoz bemenni, mert van rá lehetőség, hogy az önkormányzat fizesse helyetted, ha érdekel elmesélem hogyan. amúgy meg ahova tartozol apeh iroda, általában a legközelebb nagyobb város.
2012. márc. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat... Nagyszerű, pedig már pont megbarátkoztam egy másik apeh irodával, utálom felfedezni az ilyen dolgokat.

Hát, úgy hallottam, csak akkor fizetik az embernek a TB-t, ha abszolút nincs semmi vagyona. Én örököltem egy negyed lakást, szóval szerintem egyből elküldenének, nem? Nem mintha a papíron kívül más közöm is lenne ahhoz a lakáshoz, de a papír a lényeg ilyenkor.

2012. márc. 22. 23:02
 4/17 anonim ***** válasza:
kell bevallást csinálni a vagyonodról, de nem biztos, hogy az kizáró ok. én a helyedben kérnék olyan papírt, kitölt leadod, nekem egy hét alatt elbírálták. egy próbát megér, nem mindegy az a pár ezer forint sem szerintem, sok tud lenni ha neked kell fizetni.
2012. márc. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:

Ha van ügyfélkapud ott is beküldheted a megfelelő nyomtatványt, ha az eü. szolg. járulékra gondolsz (6.390 Ft/hó). A NAV határozatot hoz, és csekket küld postán. Személyesen bemehetsz Bp.XIII.Kresz Géza u.15.

[link]

2012. márc. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Bevallást csinálni a vagyonomról? Azt meg hogy? Eddig nem volt semmi munkám, pénzem is nuku, szóval milyen vagyonom van? Arról, hogy van egy negyed lakásom, mit kell ,,bevalljak"?

Jaj már, de jó lenne megint ovisnak lenni...

2012. márc. 23. 19:02
 7/17 anonim ***** válasza:

Nyugi :)

Csak egy nyomtatvány ahol alá kell húzni hogy mi az ami van neked pl. lakás, telek, föld, autó ilyesmi, meg hogy milyen jövedelmed van pl. járadékok, vagy valami vállalkozás nyereségéből részesülsz e meg ilyesmi, semmi bonyolult. De szerintem Kistarcsa nem olyan nagy település és az ilyen helyeken közvetlenek az önkormányzatnál is és segítenek mindenben. Például nálunk az önkormányzatnál van konkrétan egy ilyen hely ahol ezeket a nyomtatványokat kiteszik és csak elvettem kitöltöttem majd leadtam a szociális irodába. Két papírt kellet kitöltenem egyik ez a vagyonom bevallása konkrétan nem tudom mi is volt a neve a másik meg konkrétan ennek az úgymond segélynek a megigénylése. De gondolom a családba is van olyan aki esetleg elmegy veled és segít de ha mást nem ott segítenek neked. Nekem sincs semmi vagyonom nem keresek semmit és szinte csak a személyes adataimat kellet ráírnom. Ennyi volt az egész. És így 1 évig fizetik a tb-m, és ha még szükséges akkor 1 év múlva ezt újból meg kell csinálni és ennyi. szerintem a házrész miatt megkaphatod, mivel csak házrész. Ja és még egy fontos, a lapon a családtagjaid vagyonát is bele kell írni. De ha nagykorú vagy, szerintem az vagy akkor a szülők vagyona nem számít mert egyedülállónak számítasz és csak a sajátodat írd be, vagy ha van élettársad vagy házastársad akkor annak a vagyonát keresetét kell még beírni, de ha otthon laksz a szüleiddel és nincs úgymond senkid akkor csak a saját vagyonodat kell beleírni. De ha kell akkor még segítek neked :)

2012. márc. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszi, kedves vagy, megpróbálok majd intézkedni. Sajna nem jön velem a családból senki segíteni, aki jönne, az most külföldre ment dolgozni, úgyhogy egyedül kell ezt intéznem. De most azt mondta nekem tegnap egy ismerősöm, hogy amíg érvényes a diákigazolványom, addig van TB-m. Na hát az én diákomon a matrica március 31-ig érvényes, viszont szeptember vége óta nincs már tanulói jogviszonyom, kiiratkoztam. Erről tudsz valamit?
2012. márc. 24. 12:09
 9/17 anonim ***** válasza:
A diáknak tudtommal semmi köze a TB-hez. Ugyanis a tb-t az iskola fizeti, ha oda jársz, de ha kiíratkozol akkor nem fogják fizetni, ők sem hülyék :) így szerintem tutira nincs fizetve a TB-d. De amúgyis már március vége van lassan és akkor ígyis úgyis el kell intézned. De segítek mindenben ha kérdésed van :) Először én sem tudtam hova fordúljak. Munkanélküli irodába voltál már? Mert ha nem dolgozol oda sem ártana bejelentkezned. Igaz nem fogsz segélyt kapni, de jobb ha regisztrálva vagy. Semmi különös az sem csak felveszik az adataidat. Vinned kell a bizonyítványaidat meg azt a papírt amit a suli kiadott, hogy megszünt a tanulóviszonyod, ennyi az egész.
2012. márc. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Miért jó az, ha regisztrálva vagyok?
2012. márc. 24. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!