Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Értesz az elsősegélynyújtáshoz?

Értesz az elsősegélynyújtáshoz?

Figyelt kérdés

1. Tanultál valaha elsősegélynyújtást?

2. Volt már valahol baleset, ahol helytálltál? (milyen sérülések voltak?)

3. Voltál szemtanúja balesetnek, ahol kellett volna segítened, de nem tudtál?

4. Fontosnak tartod ezeket az ismereteket?

5. Voltál már elsősegélynyújtó versenyen? Hasznos volt?


Esetleg személyes tapasztalatok, amit megosztanál velem?


Pusztán a saját tapasztalataim alátámasztására vagy megcáfolására kérdezem a véleményeteket. :)


2009. máj. 30. 22:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
igen! mind az 5 igaz rám versenyző vagyok idén is az oevn tavaly 6.ak lettünk országoson Balatonlelle lesz a nyerő :D
2010. márc. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Igen tanultam mentőtiszt ként dolgozom az OMSZ-nál és igen volt már sok balesetem.Fontosnak tartom nagyon meg is mondom miért.Azért mert elsősorban azt említeném meg, hogy törvény írja elő hogyha látsz valahol egy embert aki eszméletlen vagy megsérült azt köteles vagy felvenni ha nem veszed fel azt a törvény BÜNTETI!!!A személyes véleménynek azt írnám de persze én könnyű helyzetben vagyok mert mentőtiszt vagyok, hogy ha tudsz akár közép- akár felsőfokon elsősegélyt nyújtani akkor ha netalán elesik egy barátod akkor eltudod látni vagy ha balesetnek lennél szemtanúja tudsz segíteni és nem szabad megrémülni sosem hanem józan ésszel kell gondolkodni.Hát nekem ez a tapasztalatom az elsősegély nyújtásról.
2011. jan. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

1. Igen tanulok most is (nem jogsihoz csak, mert érdekel és fontosnak tartom.)

2.nem, bár kipróbálnám magam élesben.

3. igen, de mire leértünk a balesethez már ott volt 5 mentő 3tűzoltó és 4rendőr szóval nem volt szükség ránk.

4.nagyon fontosnak tartom és felnőttkoromban mentőorvos szeretnék lenni. (még csak 14 vagyok) remélem addigra tantervbe is beveszik.

5.idén megyünk először, de már nagyon várjuk, nagyon esélyesek vagyunk a döntőre..:))


14/L

2011. márc. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

1. Igen, tavaly óta szakkörökre járok :)

2. Még nem.

3. Nem.

4. Nagyon nagyon!

5. Igen, tavaly mentünk megyeire ott különdíjasok lettünk, most meg 16 - án meg területi ( talán megyei is :) ).

2011. ápr. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

1. Igen

2. Igen, egyszer egy gerincsérülés-gyanús áldozat hegyimentésében segédkeztem, egyszer egy amnéziás fejsérülést láttam el, egyszer egy strokeot állapítottam meg és egyszer hypoglycaemiánál nyújtottam elsősegélyt.

3. Amikor láttam, mindig segítettem.

4. Elképesztően.

5. Igen, 2010. Országos Mentőverseny 2. hely, hasznos volt, ambubabát itt próbáltam először.

2011. máj. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!