Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Értesz az elsősegélynyújtáshoz?

Értesz az elsősegélynyújtáshoz?

Figyelt kérdés

1. Tanultál valaha elsősegélynyújtást?

2. Volt már valahol baleset, ahol helytálltál? (milyen sérülések voltak?)

3. Voltál szemtanúja balesetnek, ahol kellett volna segítened, de nem tudtál?

4. Fontosnak tartod ezeket az ismereteket?

5. Voltál már elsősegélynyújtó versenyen? Hasznos volt?


Esetleg személyes tapasztalatok, amit megosztanál velem?


Pusztán a saját tapasztalataim alátámasztására vagy megcáfolására kérdezem a véleményeteket. :)


2009. máj. 30. 22:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én még a régi rendszerben jártam iskolába, és akkor még a honvédelmi oktatás keretében tanultunk többek között elősegélynyújtást is. Akkoriban még rendszeresen voltak szeptmberben, a honvédelmi nap alkalmából akadályversenyek is, ahol az állomásokon többek között tájékozódási, elsősegélynyújtási, ügyességi feladatokat is kellett végre hajtani.


Voltam részese súlyos balaesetnek, amikoris a mögöttem közlekedő autó "elfelejtett" kikerülni egy az út szélén álló kamiont. Én hívtam mentőt/tűzoltót, és én szedtem ki a sofőrt az összetört autóból. Az utasán sajnos nem kehetett segíteni. (a tűzoltóknak kellett kivágni a roncsból)

2009. máj. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szia!Egészségügyi karon tanulok,előző félévben volt elsősegélynyújtás-ami sztem nagyon hasznos,de sajnos az ember csak akkor találkozik ilyesmivel,ha egészségügyi pályán mozog,pedig már általánosban vagy legkésőbb középsuliban kéne tanítani a sok felesleges hülyeség helyett-sztem...Én még nem gyakoroltam élesben,amit megtanultam,sem balesetnél,sem versenyen,de hallottam egyik csoporttársamtól,h ő azóta segített egy epilepsziás nőn.Szóval mindenképp hasznos és minden gyereknek/fiatalnak meg kellene tanítani,ráadásul érdekes is.
2009. máj. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

1. Igen, most egészségügyi karon. Ötös lett. :) De a gyakorlati tudás is megvan hozzá, meg az elméleti tudás is. Meg ráadásul mentőtiszt leszek, ezért ezzel kapcsolatban nagyon szigorú vagyok magammal szemben.

2. Nem még nem.

3. Szerencsére még nem.

4. Igen, életet menthet.

5. Még nem, bizonyára van valami haszna.

2009. máj. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én is egészségügyis vagyok, ápolónő leszek,ha sikerül. :)

Nekünk is van ilyen tantárgyunk, szóval megtanították.

Sajnos volt egyszer egy olyan esetem,hogy egy bácsi tüdőembóliát kapott. De akkor fogalmam nem volt még a dolgokról, mert még kisebb voltam. De végignéztem,ahogy meghal, mert bár kijött a mentő, újraélesztették, ki is ütötték, EKG, minden volt, 3-szor visszajött, de végül nem tudták megmenteni. :( Nagyon megviselt, a mai napig előttem van az a kép. Mostani ésszel, lehet tudok valamit kezdeni vele,amíg kijön a mentő, de akkor még nem tudtam.

Egyébként én már általános iskola felső osztályaiban is bevezetném az elsősegély oktatását. Minél előbb meg kell tanítani mindenkinek, mert sosem tudni, mikor jön a baj.

2009. máj. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

aham, az orvosira járok és az első félévben van kötelező elsősegély. az volt a legnagyobb tanulsága, hogy lehetőleg ne nyúlj a beteghez, csak ha nagyon muszáj. a mentős oktatónk mesélte, hogy többnyire többet ártanak az emberek, mint használnak, mert önállósítják magukat és még véletlenül sem azt és úgy csinálják, ahogy tanították. azt mondta 2féle ember van: aki semmit se csinál, meg aki mindent, de az utóbbinak többnyire lövése sincs a dolgokról(tisztelet a kivételnek). persze ha normálisan csinálják, akkor életet menthet.

még nem láttam balesetet, egyszer rosszul lett a szomszéd néni, oda mentem át segíteni, de a cukra miatt volt.

2009. máj. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akinek van még tapasztalata, nyugodtan írhatja, mindre kíváncsi vagyok! A végén én is leírom a tapasztalataimat, ha érdekel valakit.
2009. máj. 31. 13:33
 7/15 anonim ***** válasza:
A 23:27-es válaszadó voltam, amúgy szeretném egyszer már élesben kipróbálni magamat, mert eddig sajna nem volt rá lehetőségem.
2009. máj. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos volt, többször is. Ha egy komoly helyzetet megold az ember, utána sajnos rágódik rajta egy ideig. De nekem használt annyiban, hogy tudom, legközelebb is ugyanilyen higgadtan meg tudnám csinálni. Viszont ezt úgy érzem, az elsősegélynyújtó versenyeknek köszönhetem.
2009. máj. 31. 22:56
 9/15 anonim ***** válasza:

1 Nem

2 Nem

3 Nem

4 Nagyon

5 Nem


Majd ha lesz jogsim, akkor fogom tudni. De ha esetleg nem lenne, biztos elmennék valami tanfolyamra, amint gyerekem születik, mert ha félrenyel vagy eleseik, akármi, akkor meg tudjam menteni.

2009. aug. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

1. Jogsihoz kellett, amúgy nem.

2. Szerencsére nem.

3. Még jogsi előtt volt, mentőt hívtunk, aztán ennyi, barátnőm tanult, de ő is besokkolt szal csak maradt a mentő.

4. Fontosnak, de akkor tanítsák már általánosban.

5 Nem.

2009. nov. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!