Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kérdésem szabályos az amit a...

Kérdésem szabályos az amit a háziorvosom csinált?

Figyelt kérdés
A háziorvosom kukacoskodik a jogosítványom érvényességének a megadásában. Először a magas vérnyomásomba kötött bele, lecserélte az addigi terápiámat és másikat állított be ez egyhónapot jelentett. Ezt követően elküldött diabetológiai szakorvos javaslatáért a jogsim érvényességéhez. Amikor ez meg volt, elküldött szemészetre, ott is megadták a javaslatot, Most elküldött kardiológushoz javaslattért. A kardiológus azt mondta több vizsgálatot is el kell végeznie, ezekre a vizsgálatokra időpontokat ki kell várnom, az utolsó szív UH vizsgálatra decemberben kaptam időpontot. Közben július 18. án a születésnapomon lejár a jogosítványom, és megszünteti a munkaadó a munkaviszonyomat, mert jogosítvány nélkül nem tud tovább alkalmazni. Voltam maszek kardiológusnál elvégezte az összes vizsgálatot kb egy órát vett igénybe amiért fizettem 36.000 Ft-ot. Nem ezzel van a bajom. Azzal, hogy a háziorvosom ezt a magánorvosi javaslatot nem fogadja el. Azt mondja, csak az államilag elvégzett vizsgálatokat vehetik figyelembe. Szabályos a háziorvosom időt húzó eljárásai? Nem egyszerre kellett volna elküldenie vizsgálatokra? Nekem kárt okozott, hiszen a kenyérkeresetemtől megfosztott. Pedig a jogosítványom érvényességének lejáratát megelőzően négy hónappal előbb megjelentem nála ez ügyben. Sejtem, mi lehet a háttérben. Szerintem a névnapjára az idén nem vittem neki 5-6 ezer forintos konyakot, amit hiányolhatott. Milyen jogi lépéseket tehetnék a jogsim ügyében?
jún. 18. 11:18
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Jegyzőkönyvet vettek fel a bejelentésemről, és a vizsgálat elkezdődött. Ennyi! Egyenlőre. Még nincs háziorvosom, de előbb találni kell olyant aki vállal is. Márpedig Borsodban elég nehéz lesz találni.
jún. 18. 17:00
 12/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, viszont ez a jelenlegivel összeférhetetlen is sajnos, tehát másik mindenképpen kell.
jún. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!