Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kérdésem szabályos az amit a...

Kérdésem szabályos az amit a háziorvosom csinált?

Figyelt kérdés
A háziorvosom kukacoskodik a jogosítványom érvényességének a megadásában. Először a magas vérnyomásomba kötött bele, lecserélte az addigi terápiámat és másikat állított be ez egyhónapot jelentett. Ezt követően elküldött diabetológiai szakorvos javaslatáért a jogsim érvényességéhez. Amikor ez meg volt, elküldött szemészetre, ott is megadták a javaslatot, Most elküldött kardiológushoz javaslattért. A kardiológus azt mondta több vizsgálatot is el kell végeznie, ezekre a vizsgálatokra időpontokat ki kell várnom, az utolsó szív UH vizsgálatra decemberben kaptam időpontot. Közben július 18. án a születésnapomon lejár a jogosítványom, és megszünteti a munkaadó a munkaviszonyomat, mert jogosítvány nélkül nem tud tovább alkalmazni. Voltam maszek kardiológusnál elvégezte az összes vizsgálatot kb egy órát vett igénybe amiért fizettem 36.000 Ft-ot. Nem ezzel van a bajom. Azzal, hogy a háziorvosom ezt a magánorvosi javaslatot nem fogadja el. Azt mondja, csak az államilag elvégzett vizsgálatokat vehetik figyelembe. Szabályos a háziorvosom időt húzó eljárásai? Nem egyszerre kellett volna elküldenie vizsgálatokra? Nekem kárt okozott, hiszen a kenyérkeresetemtől megfosztott. Pedig a jogosítványom érvényességének lejáratát megelőzően négy hónappal előbb megjelentem nála ez ügyben. Sejtem, mi lehet a háttérben. Szerintem a névnapjára az idén nem vittem neki 5-6 ezer forintos konyakot, amit hiányolhatott. Milyen jogi lépéseket tehetnék a jogsim ügyében?
jún. 18. 11:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rá lehetőséged válts háziorvost. Egyébként meg üzemorvos is kiállíthatja a papírt.
jún. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Menj územorvoshoz
jún. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
66%
Feljelenteni!
jún. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Abban igaza van, hogy elküldött szakorvosokhoz. Krónikus betegeknek kell szakorvosi igazolást kapnia (bár sok háziorvos ezt nem tartja szükségesnek). Abban viszont nincsen, hogy nem fogadja el magánorvos igazolást. Ma már a (hivatalosan dolgozó) magánorvosok anyagai is felkerülnek a felhőbe. Ha megvannak a papírjaid menj el egy másik háziorvoshoz velük! Jogosítványt nem csak a saját háziorvosod állíthat ki. És foglalkozás egészségügyi orvos is kiadhatja. De nem hinném, hogy a jogi útra érdemes lenne lépni.
jún. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mindig a háziorvosomhoz szoktam járni ez ügyben is. Nincsen üzemi orvos, mert maszeknál dolgoztam. Nekem az orvosi kamarát javasolták bejelenteni, azt megtettem. Háziorvost is váltani fogok ezek után már biztosan.
jún. 18. 12:07
 6/12 A kérdező kommentje:
Ja de így küldött el szakorvoshoz? Hogy jelentősen húzni tudja az időt? Ezzel okozott nekem kárt, mert elveszítettem a jogosítványom érvényességét, és a kenyér keresésemet is.
jún. 18. 12:09
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Válts háziorvost.
jún. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem értem, most a magánorvos az nem orvos vagy mi? Menj máshová, idióta.
jún. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem fogadja el a háziorvosom a magán szakorvos javaslatát. Azt mondta, a törvény tiltja azt, hogy magánszakorvosi javaslatot elfogadjanak az orvosok vezetői engedély érvényességének ügyében. Kértem mutassa be nekem ezt a törvényt, de nem mutatta meg. Azt is mondta a jogosítvány érvényességének a megadásához külön szigorodtak a rendeleti előírások. Az orvoson múlik megadja e vagy sem. Mondtam tudja nekem kárt okozott, amiért elhúzta az időt. Mondta addig szórakozhat egy orvos ezzel ameddig csak akar! Na ezt viszont a telefonomon felvettem, és az orvosi kamarának bemutattam.
jún. 18. 16:33
 10/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
És a kamara mit szólt ehhez?
jún. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!