Ez valóban igaz lenne, vagy csak hazugság?
Az lenne a kérdésem, hogy az egyik kollégánk nem jött múlthét óta dolgozni, mert azt mondta nincs jól, és heves szívdobogása van, magas pulzus, meg nem bírja a terhelést, COVID után! Azt mondta, elment a házi orvoshoz az csinált EKG-t, és valami eltérést mutatott a gép, de a házi orvos nem tudta mi az, és így majd jövő héten kell mennie a kardiológiára. Ez mennyire hihető, csinálhat a házi orvos EKG-t, meg ha már csinál nem tudnia kellene mi az eltérés?
Főnökünk szerint csak hazudik, meg a többiek is, bele értve engem is! Ki kellene rúgnia a főnökömnek, ti hogy vagytok ezzel?
#52: Pedig ezek szerint nem tudja.
És igen, megteheti, hogy nem mutatja meg!
Ha nem mutatja meg, és kirúgja, akkor a srác beperelheti a munkáltatót, és meg is fogja nyerni a pert, és akkor a munkáltató szépen fizetheti visszamenőleg a felmondásig a teljes kieső bért.
Végül is eddig nem lett kirúgva!
A srác most végzett a kivizsgálásokkal, kardiológia, légző szervrendszer stb. Kardiológián, találtak elméletileg nála problémát, tacyhardiás meg magas vérnyomásos lett azt mondja a vírustól, bár a papírra bármit írhat az orvos. 4 fajta gyógyszert kapott, a szívére meg erre az egész helyzetre. Tegnap ment vissza a házi orvostól, ő már vissza is írta munkába. De a kardiológiai papíron az van mérsékelt terhelést lehet csak végezni a szíve miatt, ezért munkába való állás előtt az üzem orvoshoz el kell mennie. Ez tényleg így van? Ha már vissza írták jöhet nem? Az üzem orvos adhat át infókat róla a cégnek vagy a főnökömnek? hisz ő a cég orvosa!
#56: Nálunk volt olyan szitu, hogy a kolléga úgy gondolta, ő már munkaképes, és vissza akar jönni dolgozni. Nálunk szabály (azt nem tudom, jogszabály rögzíti-e), hogy 30 napon túli táppénz esetén üzemorvoshoz kell menni. Mivel innentől az üzemorvos felelőssége, ő is átnézte a papírokat, és még nem engedte vissza a srácot, hanem visszairányította a háziorvoshoz, hogy vegye vissza táppénzre.
A háziorvos nem tudja, kinek mivel jár a munkaköre, ahogy azt sem, hogy a munkáltató tud-e neki könnyített munkát adni. Ezért bírálhatja felül ilyen esetben az üzemorvos.
De ugyanez fordított helyzetben már nincs. Tehát az üzemorvos nem nyilváníthatja munkaképesnek, amíg a háziorvos nem így látja.
#59: Nem kamuzik, ez nem bemondásra megy, fogd már fel! Az üzemorvos megméri a vérnyomását, ha kell a munkakörhöz egyébként is, akkor elküldheti laborba. Illetve a beteg szakorvosi leleteit nézi át.
Tehát ha mondjuk az írta a kardiológus, hogy max három kilót emelhet egyelőre, de nálatok húszkilós ládákat kell egész nap mozgatni, és nem tud a főnök olyan munkát adni neki, amit végezhet, akkor nem fogja visszaengedni.
De kezdem azt hinni, csak trollkodsz. Vagy tényleg léteznek ilyen ízléstelen emberek?
Felfogtad, hogy egy kollégád poszt covidtól szívbeteg lett? És azon nyammogsz, hogy valamit be fog kamuzni, hogy ne kelljen dolgoznia... Nagyon remélem, hogy ez nem igaz. És nagyon örülök, hogy nekem nem ilyenek a kollégáim. :/
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!