Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyire általános a “nekem...

Mennyire általános a “nekem csak a Pfizer kell” hozzáállás?

Figyelt kérdés

Ti is gyakran találkoztok ezzel?

Hetente 125 ezer ember beoltására elegendő érkezik csak belőle, és van még több, mint 1 millió oltásra váró regisztrált. Ráadásul egyre többen regisztrálnak. Így sokat fog az várni, aki csak ezt fogadja el, és arra számít, hogy majd a “többiek” viszik a kínait. Ez önzőség is egy szinten.


2021. ápr. 20. 07:00
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
96%
18-as vagyok, én össze vissza utaztam szerte a világban, nem csak az Adriára szeretnék ezután sem.
2021. ápr. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
50%

Azért egy okostelefon vásárlást szerintem ne hasonlítsunk egy vakcinához. Egy okostelefon - igényektől és attól függően, hogy melyik márka melyik árfekvésű mondellje, hogy Lite modell, vagy flagship (zászlóshajó) modell, max. 2-3 évre jó, annál a rém egyszerű oknál fogva, hogy már eleve a gyártáskor úgy rakták össze, hogy - lsd. fogyasztói társadalom(ami a 80-90-es években még messze nem volt ennyire markánsan érzékelhető, legalábbis kis hazánkban) - max. 2-3 évet bírjon ki.


A Pfizer-hez, esetleg a Modernához való "kötődés" pedig alapvetően ahhoz kapcsolható, hogy az egészség nem játék (ahogy az erdélyi szólásmondás szerint a medve sem az) , és ezeknek van a legmagasabb sikerfaktora, védettségi szinte, így csak utána következik az Astra Zeneca, és csak jóval utána (fasorban sincs, futottak még jelleggel) az orosz és a kínai.


Nem véletlen, hogy a jóléti állam Ausztria ezeket nem használja.

2021. ápr. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
86%
22.És azért se hasonlítsunk egy vakcinát okostelefon vásárláshoz, mert ha az elromlik akkor kidobod,de ezt nem veszed ki magadból többet.
2021. ápr. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
65%

1. Az astra melletti vérrögképződés esélye nagyon kicsi, NAGYSÁHRENDEKKEL kevesebb, mint fogamzásgátló, vagy épp covid fertőzés mellett.


Nem vagyok kisegítve vele, ha nekem lesz vérrög képződésem tőle. Mint írtam, mindenki a saját szervezetével és életével kísérletezgessen, ne máséval.

2021. ápr. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
92%
19: és szerinted fel van a MAGYAR egészségügy (nem az osztrák, nem a brit, nem a szlovák, nem a német, hanem a MAGYAR) arra készülve, vannak olyan "rejtett" tartalékai, hogy ki tudja szűrni, hogy ki az, akinél indokolt, és ki a vakcinasznob? Elárulom, erre szerintem nincs kapacitás... még ennél sokkal súlyosabb dolgokra sincs... sőt, erre szerintem - jelenleg legalábbis - Ausztriában, meg más fejlettebb államokban sincs, más kérdés, hogy ott erre nincs is szükség, mert Nyugaton csak minőségi, bevizsgált, jó vakcinák vannak...
2021. ápr. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
76%
#23, pontosan. Az immunrendszerünkbe kerül. És nekem ne toljanak be oda semmit, ami pusztán Orbán és Szíjjártó biznisze okán került az országba.
2021. ápr. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
74%

24: cseszheted, hogy nagyon kicsi, ha az az akár 0,0001% (vagy akár még kisebb) pont nálad(vagy hozzátartozódnál) jön ki.


Ahogy egy autónál se gond, hogy van egy hiba, ami 10.000 gépkocsiból csak 1-nél jön ki, nem gond, egészen addig, míg a te hozzátartozód(vagy bárki másé) meg nem hal, vagy nem lesz örökre nyomorék emiatt, és az most tökmindegy, hogy ez kényelmi funkció, vagy bizonsági funkció (pl.légzsák), vagy motorhiba.

2021. ápr. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
75%

“ 24: cseszheted, hogy nagyon kicsi, ha az az akár 0,0001% (vagy akár még kisebb) pont nálad(vagy hozzátartozódnál) jön ki.”

Oké de soha többet ne ülj repülőre, mert cseszheted hogy nagyon kicsi az esélye hogy trombózisod legyen a repüléstől (de nagyságrendekkel több mint az Astrától) ha pont neked vagy hozzátartozódnak lesz.

Ugyanez elmondható a fogamzásgátlóról vagy a Covidról.

2021. ápr. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
83%

Most tényleg ennyire debilek vagytok? :D


1. Nyilván nem boldogít, ha én vagyok az az egy. Csak épp annyi a különbség, hogy ha beadatod az oltást, akkor 5 az 1 millióhoz az esélye, hogy sinus thrombosist kapsz.

Ha elkapod a covidot, akkor 40 az 1 millióhoz. Na, szerinted melyik arosszabb? :D és ez csak a sinus thrombosis, ami így is marha ritka, a pulmonalis embolia covid kellett kifejezetten gyakori.


2. Mint mondtam, pfizer mellett is ugyanakkora eséllyel kapsz sinus thrombosist.

2021. ápr. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
58%

Eszméletlen, hogy mennyi agyoniskolázott képtelen mondatokat értelmezni... Általános iskola nyelvtan órája helyett hol voltatok?


Szóval az okostelefonos példám pont arról szólt, hogy az bár az életed nem befolyásolja (az egészséged legalábbis biztos nem), mégis utána olvasol és nem fogadod el az elsőt amit a kezedbe nyomnak csak azért mert az jó. Akkor egy olyan vakcinánál ami a jövődet és az egészséged, akar az életed is befolyásolja miért ne néznél utána és miért bólogatnál bármelyikre is csak azért mert azt mondják hogy az jó?


Ezek után meg olvasom itt az ilyen debileket, akik írják, hogy huh de rossz példa az okostelefon, azt nem fecskendezik beléd stb:D Elszomorító

2021. ápr. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!