Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ez tényleg így működik?...

Ez tényleg így működik? Mindenhol ez az általános hozzáállás?

Figyelt kérdés
Kislányomnak hetek óta vörös és könnyezik a szeme, folyik az orra stb. Elmentünk orvoshoz, aki a következőt mondta: ez valószínűleg allergia, és próbáljak meg magamtól rájönni, mi válthatja ki. Ezen kívül se gyógyszert nem írt, se beutalót sehová, se semmi egyéb, csak kitessékeltek minket a rendelőből, mielőtt bármit mondhattam/kérdezhettem volna. Mindenhol a szülő dolga kitalálni, mire lehet allergiás a gyerek? Nem erre a célra van az allergiavizsgálat? Vagy arra nem küldhet el csak úgy a háziorvos?
2014. jún. 29. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Allergia, mégpedig valamelyik növényre. Ez ellen te magad semmit nem tudsz tenni, ezt csak gyógyszeresen lehet kezelni, ez nem olyan, mint, hogy valaki allergiás a tojásra, így azt vagy abból készült ételeket nem adsz neki.

Ezt, amit leírtál, ez tipikus tünete annak, amikor valaki allergiás a növényekre, amik ugye évszaknak megfelelően virágzik.

És bár nem tudom, mennyi idős a gyereked, de ha elmúlt 3 éves, akkor lehet allergiavizsgálatot csináltatni, viszont azt nem a háziorvos kéri. Neki tovább kell küldenie szakorvoshoz és ők küldik az embert vagy csinálják meg az allergiavizsgálatot.

De magának a háziorvosnak, gyerekorvosnak kell küldenie, adnia beutalót.

Én a helyedben lehet leváltanám az orvost, aki ennyire nem foglalkozik a betegeivel. Az is felháborító, ha egy felnőttel nem foglalkoznak, de ha egy gyerekkel, az még jobban.

2014. jún. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el a szemészetre, hogy vörös és könnyezik a szeme, ő is adhat beutalót allergiavizsgálatra, nekem is szemészeten adtak, amikor szúrt és fájt a szemem.

Elég fura egy gyermekorvos, szerintem menjetek át másikhoz.

2014. jún. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a mi orvosunk olyan, hogy mondta is, hogy ha a fiamnál előjönnek ezek a tünetek, hogy vizenyős orrfolyása lesz, viszket a szeme, piros lesz, akkor egyből vigyem el és adja a beutalót szakorvoshoz, mert akkor az allergia. úgyhogy nem mindenhol ilyen a hozzáállás.
2014. jún. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. jún. 29. 15:42
 5/5 A kérdező kommentje:
9 éves a gyerek egyébként, de eddig semmi ilyesmi panasza nem volt, idén jött elő először. Szemészetre elviszem akkor holnap.
2014. jún. 29. 15:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!