Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Felhaborítonak tartjatok-e,...

Felhaborítonak tartjatok-e, hogy a media mar megint kezdi tudatosítani-gondolom a kormany nyomasara-hogy orvosoknak jar a halapenz?

Figyelt kérdés

Ma aKossuth radióban hallottam,hogy az orvosoknak a halapenz adasa tartja valahogy szinten az egeszsegügyet,tehat indokolt. Megemlítettek a hatarokat,mely 0-350.000ft.


Sajat estemet írom most le,a közelmultban ketszer operaltak az egyik-hírhedt-súlyponti kórhazban.Mindket estben elfertőződtem,a seben otthon kezeltek,s vegül a sebesz a kezelőlapon nyugtazta.Sebe gyógyult!Öt nap múlva egyik fővarosi intezenyben megallapítottak,hogy műteni kell újra,mert bennt maradt valami,elkepzelhető,hogy fonal,majd hozzatette az orrvos,ezt a jelenseget egy 5 hónapja itt dolgozó gyakorló orvos is meg tudja allapítani!


A műtetet termeszetesen el kell vegezni,úgy hogy most fogjak megcsinalni.


Meg annyit szeretnek közölni,hogy az előző,2 sikertelen,1 het külnbseggel vegzett műtetert 30-30 ezer forintot fizettem!a ket műtetet ugyyanabban a kórhazban mas mas orvos vegezte.


Ilyenkor mit lehet csinalni,semmit,de undorító az,hogy egyes orvosok mit művelnek ebben az orszagban!!


2010. aug. 17. 13:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
nincs tévém, nem telik újságra, úgyhogy nem bosszankodom, de soha a büdös életben nem fogok orvosnak fizetni sztk ellátás keretében, eddig sem tettem, ezután sem fogok ;)
2010. aug. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
En a halapenz eltorlesevel nem ertek egyet, mert nevetseges, hogy mennyire nem fizetik meg az orvosokat. Ugyanakkor azzal sem ertek egyet, hogy egyes orvosok aszerint foglalkoznak a beteggel, ki mennyi halapenzt adott. A te esetedben pedig nem hiszem, hogy a halapenz keves lett volna, egy atlagos fizetesu ember ennyit szokott adni, vagy kevesebbet. A te esetedben a doki egyszeruen egy s*ggfej volt szerintem. De ilyenek minden szakmaban elofordulnak.
2010. aug. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez egy ördögi kör. Az egészségügy hatalmas bajban van, és a legtöbb orvost sajnos csak a hálapénz tartja még itthon. A legtöbb jó orvos már kinn van külföldön, itt meg csak a kóklerek maradnak, mert egyszerűen tényleg semmire sem elég az itthoni fizetés. Szerintem érdemes esetleg magánkórházba menni, ott lassan annyi az ellátás, mintha egy sima kórházban hálapénzt adnál, és persze a színvonal ég és föld. A kormánynak sürgősen be kéne avatkoznia ebbe a helyzetbe, mert ez már nem állapot...

Egy kezdő orvostanhallgató

2010. aug. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A gyereket nagyon sokszor viszem orvoshoz fizetek is, mint a katonatiszt nem örülök neki és én sem értek egyet vele, de sajnos kell. Magamért nem fizetek egy fillért, sem, de a beteg gyerekemet szeretem ha rendesen ellátják. Teljesen normálatlan a dolog b.pesten nem vettek el pénzt pedig ott aztán segítettek rajta vidéken ahol lakunk gondolkodás nélkül elveszik még egy 2 perces beavatkozásért is ügyeleti időben.
2010. aug. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
65%
Én bármilyen szakembernek, munkásnak adok pl plusz pénzt-borravalót - "hálapénzt" nevezzük akárhogy, ha meg vagyok vele elégedve. PL Ha egy étteremben tetszett a kiszolgálás, étel, stb. nyilván adunk borravalot. Ugyanezt meg lehet tenni az egészségügyben. Mindenki annyit és azt ad, amennyit tud, amennyit szeretne. Nem kötelező senkinek sehol adni végülis, de valahol mindenkinek jól esik, ha akár ilyen módon is, de elismerik a munkáját. Tény, hogy az egészségügyben dolgozók nincsenek megfizetve itthon. De mi lenne nélkülük?!
2010. aug. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Talan mert videken nem kapnak annyi penzt sem az orvosok, sem a korhazak/rendelok.
2010. aug. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

13.55,kezdő orvostanhallgató!


Ugyanebben az intezmenyben-középdunantúli kórhazról van szó-egy korabbi műtetnel vermergezest kaptam,pusz tűdőembóliat,ennek következmenyekeppen ki kellet venni a lepemet-egy klinikan csinaltak-sikeresen!Azóta 5 alkalommal keszítettek hasi UH-t,ebből haromszor kb a övetkezőt diagnoztizalta a vizsgalatot vegző orvos:prankreac.lép!, vesek normalisak!!


Most őszinten,milyen erzessel mennel egy ilyen intezmenybe?En ketdiploma

s mernők vagyok,de ha ilyent valamikor a műszaki eletben elkövettem volna,elet es vagyonbiztonsag megszegeseert egalabb 10 evre itelnenek!!

2010. aug. 17. 14:43
 8/12 anonim ***** válasza:

Persze, nincsenek túl fizetve, és felelősség is van rajtuk. Bár nem mindegyik dolgozik úgy, ahogy kéne. Gusztustalan, hogy egyes orvosok elvárják, kikövetelik a pénzt!

Többször operáltak már, és én is fizettem.

De azért az is elgondolkodtató, hogy mi van azokkal az emberekkel, egészségügyi dolgozókkal, akik még bent vannak a műtőben??? Nekik miért nem adunk?

2010. aug. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, én teljesen megértem, hogy fel vagy háborodva, én is ezt tenném. Csak sajnos be kell látnunk, hogy nem csak az orvosok hibája, hogy kialakult ez a hálapénz rendszer, hanem fentről kéne valahogy rendbe tenni, mert lassan itthon már csak a rossz orvosok maradnak. Szerintem menj egy másik kórházba, ahol nem kóklerek dolgoznak.


a kezdő orvostanhallgató

2010. aug. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha az orvosok normálisan meg lennének fizetve, akkor nem szorulnának rá a hálapénzre.

Ha normálisan meg lennének fizetve, nem lenne orvoshiány.

Ha nem lenne orvoshiány, akkor nem kellene az orvosoknak a napi normális 8 óra helyett 12-t meg ki tudja mennyit dolgozniuk, ügyelniük, éjszakázniuk.

Ha csak 8 órát dolgoznának egy nap, akkor jobban tudnának figyelni. Ha jobban tudnának figyelni, kevesebb lenne a műhiba.


Abban egyetértek az előttem szólóval, hogy a hálapénz nem csak az orvosok hibája.


Ráadásul azért nevezik HÁLApénznek, mert akkor szokás adni, ha elégedett vagy a munkájával. Egy pincérnek sem adok borravalót, ha bunkó, nem? Előre meg aztán főleg nem szabadna fizetni...

Ha meg olyan az orvos, hogy előre kéri a pénzt (mert sajnos van ilyen, és ez tényleg elég undorító), akkor ott kellene hagyni a fenébe és keresni kellene másikat.


A megoldást akkor is a normális fizetésben látom + a hálapénz eltörlésében.

Akkor is lennének szar orvosok, de biztosan nem ennyi.


Az a baj, hogy már az egész társadalom totál orvosellenes. És ha a beteg már alapból úgy áll az orvoshoz, akkor fordítva is ezt kapja. És a társadalom sem engedi a változást, mert mindenki csak a hálapénzzel érvel. Akinek nincs a családjában eü-s, az marhára nem lát bele a helyzetbe. Csak annyi jön le neki az egészből, hogy az orvosok egyfolytában vinnyognak, hogy kevés a pénz, közben meg bezsebelik a rengeteg hálapénzt.

Csak azt mondjuk már nem sokan tudják, hogy a hálapénz 90%-t az orvosok 10-20%-a rakja el. A többi hiába becsületes, csak szív...

2010. aug. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!