Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Öcsém leépül a herba cigijétől...

Öcsém leépül a herba cigijétől. Senkire nem hallgat, mindenkit lenéz, a saját halálát kívánja. Egy utolsó bunkó paraszt lett belőle és senkire se hallgat. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
25 éves lesz most júliusban, kb. 2-3 éve szívhatja ezt a valamit, én 2-3 havonta megyek haza és találkozom vele, de egyre rosszabb állapotban van. Alapjáraton is egy idegesebb, szorongóbb természetű fiú - plusz anyám elmebeteg, apánk meg elintézte annyival őt mindig, hogy hogy lehetsz ilyen ostoba - tehát abban keresendő az alap probléma, de szerintem a cigije nélkül nem lenne ilyen durva.. Segítsen, aki már tette le ezt a szart, vagy van valami ötlete..

2013. máj. 6. 12:12
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Sperseus: téged mi vett rá annak idején, hogy változtass vagy milyen eseményhez tudnád kötni esetleg? Illetve hány éves voltál? Nem azzal van bajom, hogy bármit tol, mindenkinek szíve joga úgy élni az életét, ahogy elképzelte. De mivel feltűnően megváltozott és nem pozitív irányba, ezért muszáj lenne beláttatni vele, hogy még pár év és felfordul. A csoda az h apámnak még nem tűnt fel, bár nem mai generáció, ők végképp nem tudnák feldolgozni h bármit tol öcsém.
2013. máj. 8. 17:58
 12/16 A kérdező kommentje:
@10/11: Akkor nem érezném súlyos lépésnek, ha a tv-ben látnám a Gyanú árnyékában c. műsorban. Az öcsémről van szó, ha ráhívok rendőrt/mentőt ahhoz elég sok ember előtt kiderülne h mit csinál, ezt azért szeretném elkerülni (kis városban lakik, mindenki erről beszélne, el lenne lehetetlenítve a jövője megbélyegzett drogosként). Egyelőre fenyegetés szinten jó ötletnek tűnik azt mondani neki, hogy gondolja át az életét, mert ha így akar élni, akkor azt tegye valahol messze egyedül, mert köztünk ilyen fejjel meg ne merjen jelenni többet, ellenkező esetben megyek a rendőrségre vagy hívom a mentőket a következő dühkitörésénél.
2013. máj. 8. 18:03
 13/16 anonim ***** válasza:

Elveszítettem a nagy Ő-t elüldöztem, majd 1-2 éven át fel sem fogtam mekkora hibát követtem el, a kis agyamban felépítettem a hölgyeményről egy fixideált, akinek meg akartam/akarok felelni, mivel nemigazán áll velem szóba, és a legrosszabb, hogy nem emlékszem miért, így tőle sem fogom talán soha megtudni, hogy mit csináltam, a lényeg, hogy az agyam egy nagyon elcseszett szegletében ott van ő, bűntudat képében és bármit teszek, azt ehhez a képhez mérem...

amúgy már 6 éve alkoholt sem ittam:)

2013. máj. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én 2 évig szívtam a herbalt.Szívtam volna tovább is ha nem elégelte volna meg a szervezetem.Kórházba voltam tőle vagyis szerintem ettől lehetett.Kb 5 orvos 5féle betegséget mondott.Szerintem nem is tudták mi a bajom.A tüneteim: zsibbadás,erős légszomj,és pánik voltak.3hónapig rosszul voltam meg gyógyszert szedtem,de egyik napról a másikra elegem lett abbahagytam a gyógyszer szedését.Jobban is vagyok azóta.Azt mondom hogy akárhogy nagyon megszenvedtem vele, de jó volt ez így mert így soha többé a számba nem vennék herbalt... hányingerem van még a szagától is.
2013. máj. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Tehát ha nem akarok orvost vagy rendőrt hívni rá, akkor beszéljek vele és várjak, hátha megunja vagy annyira szarul lesz, hogy magától adja fel? Betegségnek nyomát éppen még nem látom rajta, inkább szellemileg teszi tönkre, de úgy eléggé.. most olyan szinten van, hogy azért nem szól neki semmi rosszat - rajtam kívül - mert legalább még jár haza, attól tartanak, hogy ha elkezdik basztatni, akkor még ennyi kapcsolat se lesz. De már ezt pedzegeti, hogy a f@sznak kell neki járni haza ebédekre, erre apámék azt reagálták most, hogy jó, akkor nem erőltetik az ebédeket. Amikor szigor kellett volna, a környéken nem foglalkoztak vele, most meg már nem mernek semmit szólni.
2013. máj. 9. 11:15
 16/16 anonim ***** válasza:

Herbal (más néven spice) alapanyagai: herbálpor (neten rendelhető, állítólag legális, füstölőnek szokták használni), valamiféle gyógynövény (nem tudom pontosan, milyen), 100% alkohol és egy vatta. A herbálport összekevered a gyógynövénnyel, miután apróra vágtad. A vattát felitatod az alkohollal, és rágyomkodod a gyógynövényre, majd hagyod az egészet kiszáradni. Az alkohol olyan reakcióba lép a növénnyel és a porral, hogy a növény vonzani fogja a kis kristályszemcséket magára (ráragad), és ebből a keverékből származik a bódító hatás - tehát a herbálpor önmagában nem tudatmódosító. Mivel a herbálpor szintetikus, ezért az herbálcigi is az, valamint a házilag elkészített, összevissza mért alapanyogakat tartalmazó herbál előfordulhat, hogy teljesen más hatást vált ki a szervezetben, mint amit laborban csinálnak.

Hogy pontosan milyen hatásai vannak rövid- és hosszútávon, nem igazán vannak tanulmányok. A rövidtávú hatásairól annyit tudok nyilatkozni, hogy erős, gyors szívverés, elég kemény szédülés, nevetési inger, a tér eltorzulása, időérzékelés elvesztése, lehetséges hányás, rosszullét és pánikroham. Hosszú távú hatásait nem tudom, egyszer vettünk barátnőmmel, hogy kipróbáljuk, 1 grammból 3 cigit csináltunk, és mindig más hatást kaptunk. Az elsőnél nevettünk mindenen, a másodiknál én nevettem, de barátnőm bepánikolt, a harmadiknál meg rosszul lett, akkor meg én pánikoltam. Hosszú távú hatásait nem tudom, révén csak kipróbáltam, viszont van egy ismerősöm, aki olyasmi volt, mint a bátyád. Főiskolára színötös érettségivel érkezett, majd rákapott erre a sz*rra, és megbukott, meg egyre vékonyabb és alacsonyabb lett. Minap találkoztam vele, kardiológushoz kell járnia, mert szívritmuszavara van, szerinte a herbáltól. Már nem is szívja.

Hogy mit lehetne neki mondani, azt nem tudom. Eléggé addiktív szernek tűnik a leírásod alapján, főleg, ha az ember úgy szokja meg a mindennapjait. Talán keresni kéne hozzáértő kémikust, aki az anyagok megvizsgálása után el tudná mondani, hogy milyen káros hatásai lehetnek. Ez akkor is jó, ha be van szívva: ha pánikrohamot kap, remélhetőleg abbahagyja. Hidd el, én tudom, milyen, mikor a hatása alatt pánikolsz...

2013. máj. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!