Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A saját készítésű cigi károsab...

A saját készítésű cigi károsabb a "dobozos"-nál?

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem a töltött cigi minden esetben nagyon rossz, erős, hányingert keltő "csóró" dolog.

De a minap adott egyik ismerősöm egy szál töltött cigit, amiről nem vettem észre szinte, hogy nem az eredeti dobozos kék szofi volt.

Kék szofi dohány+kék szofi hüvely= elég jó cigi olcsóbban.

Ez károsabb mint a normál? S honnan lehet tudni h kb milyen erősségű cigit csinálunk azzal a "húzós" cigarettatöltővel? Szóval h kb. az eredeti kék szofi erősséget kapjuk.

Tudom, a cigaretta káros dolog, és sokkal jobb lenne ha leszokna róla mindenki. De mostani élethelyzetemben nem tudok leszokni róla, de tervben van fél éven belül le szeretném rakni, ez csak ilyen átmeneti megoldás, mert így a dráguló cigarettaárakkal kiszámolva, kb heti 5ezer ft-ot költök rá, amit elég soknak érzek.

Előre is köszönöm!


2012. febr. 29. 14:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor károsabb ha rosszat csinálsz. Az ilyen columbus meg hasonló hüvelyekkel. Szerintem a kék szofi hüvelyes töltöttcigi a legjobb, mert a kék szofi hüvelybe megvan ugyanaz az aktív szén mint a bolti cigiben. Szerintem Golden Gate dohánnyal sokkal sprórolósabb a töltés és ha kék szofi hüvelybe töltöd ugyanolyan jó. Szofi dohány 40 gram: 40 szál cigi= 640 Ft

Golden dohány 40 gram: 60 szál cigi (70 van ráírva szerintem kb 60 jön ki belőle) 720 Ft

Ha megnézed 80 Ft a különbség de a goldenből egy doboznyival több kijön. Szerintem így a legjibb kék szofi hüvely+ kék golden dohány. Szerintem még kevésbé káros mint a bolti, ha normálisan csinálod meg mert nincs benne annyi adalékanyag.

2012. febr. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Az a baj a házilag barkácsolt cigarettával, hogy a hüvely, amit megfizethető áron veszel hozzá, az nem aktívszenes, így több kátrány jut a szervezetedbe. A szofi tölteni való dohány csomagolásán fel is van tüntetve, hogy hány mg kátrányt tartalmaz egy cigaretta, amit abból gyártasz. Jóval többet, mint a "gyári" cigaretta. Nem a nikotin az elsődleges veszélyforrás, hanem a kátrány... Amúgy meg, ha ilyet kérdezel, akkor fiatalabb lehetsz. Addig tedd le, amíg képes vagy rá. A dohányzás az egyik legerősebb függőséget alakítja ki az emberrel, erre még rátesz sok lapáttal, hogy az egész társadalmunk át van itatva ezzel a szeméttel...
2012. márc. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!