Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Lelki gyengeségből adódik az,...

Lelki gyengeségből adódik az, hogy valaki nem tud saját erejéből leszokni a dohányzásról?

Figyelt kérdés
Elhiszem azt, hogy függőség ide vagy oda, de nem tudom elképzelni, hogy mi olyan nehéz abban, hogy valaki letegye a cigit, ne menjen boltba, és ne költse rá feleslegesen a pénzt.

2013. ápr. 16. 00:44
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
szerintem igen, minden csak elhatározás kérdése.
2013. ápr. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Azt mondják a szakemberek, hogy olyan erős a nikotinfüggés, mint a heroin. Én ezt kétkedve hallottam, szerintem egy dohányos nem kaparja le a meszet a falról, hogy cigit vegyen érte, egy heroinista, hogy heroint, igen.


Elméletileg ez fejben dől el, és ha ott nem jelenti ki valaki, hogy leteszi, akkor nem is fogja. Ha nincs motiváció, hogy miért, akkor nem fogja letenni. Ezért jók azok a brutális képek a torokdaganat és hasonlók a dobozon. Elég borzasztó.


Van egy jó módja. Azt kell hazudja magának a dohányos, hogy sohasem dohányzott. Mindig ezt mondogatni. Idő után elhiszi és nem fog hiányozni neki a cigi.


A hátránya, hogy amit cigire költött pénzt, annak a többszörösét fogja ételre költeni. Pótcselekvés pótlása.

2013. ápr. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 intrepid ***** válasza:
Én 2000-ben szoktam le a dohányzásról, nagyon erős dohányos voltam, majdnem 2 doboz naponta. Áremelés miatt hagytam abba, mérhetetlenül megharagudtam azért, mert elérte a cigim ára a 200 forintot. Azt mondtam, hogy itt a vége, ez a pszichológiai határ. Egy hónap az nagyon nehéz volt.... Mindenféle megvonási tünet, - feszültség, remegés, türelmetlenség megvolt. Andaxint szedtem, az egy elég barátságos nyugtató, nem butítja le nagyon az embert, viszont a megvonási tüneteket enyhíti. Egy hónap után már nem volt rá szükség. Tehát abba lehet hagyni a dohányzást.
2013. ápr. 16. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én hétközben viszonylag keveset szívok, hétvégén kb 1 doboz / nap, de sokszor hagyok ki napokat, és nem hiányzik, bármikor le tudnám tenni véglegesen is, szóval nem tudom átérezni, milyen lehet nikotinfüggőnek lenni.
2013. ápr. 16. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

NEM. Mondani sok mindent mondanak, de a dohányzás nem csupán nikotinfüggőség. Ha valaki leszokik, azután nem csak ideges lesz néhány hónapig, hanem erősen meg is hízik. Utána nagyon nehéz visszafogyni.

Amikor én leszoktam, gyógyszerrel, minden apróságért "ugrottam", a családom

már azt mondta, hogy inkább gyújts rá. Felszedtem 15 kg-ot. Emiatt nehezebbre esett a mozgás, a munka stb.

Több, mint egy évebe tellett, mire letudtam adni a fölösleget.

2013. ápr. 16. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ez nem igaz, nem feltétlen jár hízással, sem idegeskedéssel. Tényleg csak a lelki kötődést kell inkább legyőzni. Én milliószor próbálkoztam sikertelenül, de már első nap idegbeteg voltam, és zabáltam, mint a leszokók nagy része. Aztán elolvastam Allen Carr könyvét, ami nem elrettentett a cigitől, hanem próbálta megértetni velem az egész folyamatot. Amint átláttam, többet nem dohányoztam, nem voltam ideges, és nem híztam.
2013. ápr. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem is lelki gyengeseg, DE:


én ötödik napja nem gyujtottam ra, elotte 11 evig napi kb egy doboz. Az agyamat atkapcsoltam, hogy nem akarok tobbe cigizni, de igenis vannak olyan percek, amik szinte fajnak, en legalabbis rettenetesen szenvedek, es mindig felek tole, nehogy "lelépjen a kep", es elmenjek egy doboz cigit venni. Felkapom a vizet ket perc alatt, uh tegnap delelott pl bevettem egy negyed seduxent, ha az nincsen, nem esem at a holtponton. Ilyen holtpontokat kell szerintem tulveszelni, ami az elejen gyakori, nekem most kb 6-7 van ilyen per nap, azok halalosak...es igen, aki lelkileg gyenge, az itt megtorik. Remelem, h ezek a holtpontok idovel csokkennek majd, es biztosan konnyebb lesz. Allen Carr könyve pedig tenyleg, es iszonyat nagy igazsaga van abban, h mindig az egyik cigi generalja a masikat, en is tudom, hiaba szenvedek, ha csak EGY, azaz egy szal cigit elszivnek, onnantol kezdve nincs megallas... a hizast en tokre megertem, az anyagcserem kb ot napja berekedt, de majd egy kis aszaltszilva jot fog tenni! :)))

2013. ápr. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
igen, gyengeség
2013. ápr. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!