Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen eszközök szükségesek...

Milyen eszközök szükségesek ahhoz, hogy saját cigit tudjak sodorni, és hogy kell?

Figyelt kérdés
Hat éve dohányzom, és egy ismerősöm mondta (szintén dohányos), hogy ő saját magának sodor cigit, mert sokkal olcsóbb. Arra gondoltam, kipróbálom én is. Milyen eszközök kellenek hozzá? Hogy sodrom meg? Van valami eszköz, vagy kézzel kell tekergetnem? Mennyi dohányt tegyek bele (azt lemértem, hogy a cigimben hány gramm dohányfű van, annyi kell a saját cigimbe is?)? Előre is köszönöm a segítséget!
2012. jan. 17. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha magadnak tekergeted, akkor az elég sok gyakorlatot igényel. Van egy egyszerűbb megoldás: kell hozzá venned cigaretta hüvelyt (olyan, mint a gyári, csak nincs benne dohány, tehát van benne füstszűrő, és rá van ragasztva az üres, üreges cigarettapapír 350 Ft/200db), cigaretta töltő készüléket (a primus nevűt ajánlom, én 1390 Ft-ért vettem), plusz kell ugye dohány, én kék primust szoktam venni, 650 Ft/40 gramm. Ez két doboz cigire elég, tehát ha a hüvely költségét elhanyagolhatónak vesszük, akkor 325 Ft-ra jön ki egy doboz. A töltőt nem nehéz használni, a lényeg, hogy nem szabad nagyon keményre tölteni, mert egyrészt ahhoz több dohány kell, másrészt elszívhatatlan lesz, mindig elalszik majd.
2012. jan. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Az előző hozzászóló is megemlített egy opciót, de én ezt nem ajánlom. Az olcsó hüvely annyira a tönkreteszi, az egészet, hogy ez inkább csak kemény dohányosoknak való akik nem is élvezik igazán a cigarettázást..


2 lehetőséged van: vagy veszel egy kis kéthengeres tekerőgépet (nem tudom mi a neve konkrétan, de két kis műanyag hengeren van körbe valami anyag és az egyik mozgatható). Ezt úgy tudod használni, hogy belerakod a dohányt meg a filtert egy kicsit megcsavargatod, majd belerakod a papírt is... Kérd meg hogy valakii mutassa meg, hogy hogy kell mert nehéz elmondani.

A másik lehetőség, hogy magadnak sodrod. Ez igazából jobb, mert bárhol megtudod tenni a két kezed segítségével, és sokkal szebb cigiket csinálhacc kevesebb papirral. Tele van a net különböző tekerési teknikákkal keress rá..:)

Amit ajánlok: papírból fekete ocb, vagy valami más vékony. Kerüld a primus, colombus meg efféléket. filternek valami szivacsos anyagút, pl a rudas ocb slim filter. Dohányból pedig a pénztárcádon múlik, hogy mit választasz: olcsóbb király dohányok pl domingo, tilbury.. Ezek nem túl drágák, de elég jók. Felsőbb kategóriában golden virginia, pueblo... Amit kerülj itt is az a primus, harmónia, fesztivál, magyar, meg ki tudja még mifélék vannak 300 ft os kategóriában.

2012. jan. 19. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Már csak az érdekelne, hogy van e olyan dohánybolt, ahol egyrészt meg tudom venni a kellékeket, másrészt meg elmagyarázzák a használatot is?
2012. jan. 19. 21:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Minden nagyobb városban tuti van dohánybolt, sőt még a kisebbekbe is, max nem találsz olyan király dohányokat.. plázákba pl mindig van, de ott általába drágább is a dolog. Legalábbis pesten a mamutba gcidrága volt a papír, de miskolcon meg mondjuk nem.

[link] ezen az oldalon a tudástár menüpont alatt van egykét dolog.

itt egy videó a kézzel csavarásról: [link]

Inkább kérdezd meg az ismerősöd, nem hiszem hogy az ilyen kiszolgálóemberek szívesen segítenek vagy egyáltalán tudnak.

2012. jan. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én már régóta kézzel sodrom a cigit és jóval jobb cigiket lehet sodorni kézzel mint a a dobozos cigi camel dohány 900ft 40g primus cigipapír 50ft 50 db roll filter 165ft 200 db
2013. jún. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!