Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányzók! Rászokás lesz a...

Dohányzók! Rászokás lesz a vége, ha mindig, ha megkínálnak, elfogadom?

Figyelt kérdés

Szóval én nem vennék cigit semmi pénzért!

De, ha adnak a haverok, vagy ismerősök, azt elfogadom.

Ez ilyen heti pár szál, néha ha nem találkozok olyannal, aki dohányzik, és megkínálna, akkor 2-3 hétig nem kerülök cigi közelébe.

De én magam nem megyek oda, hogy "adsz 1 szálat?!" Még haveroktól se kérek, ha látom, hogy cigiznek. Ha megkérdik, hogy kérek-e elfogadom, de kérni nem kérek.

Na most ez egyenes út a rászokáshoz?

Mert sok dohányos mondja, hogy "én is így kezdtem, csak a buliban, aztán, csak heti 1-2x aztán minden nap, majd végül napi 1 doboz..."

Velem is ez lesz?

Ha nem vagyok olyan aki most cigit akar, csak ha adnak akkor cigizhetek, akkor is rászokás lesz?



2013. ápr. 5. 17:47
1 2
 11/16 anonim válasza:

Szerintem nem is a szervezettől függ, hogy rászoksz-e vagy nem. Minden fejben dől el. A nikotin függőséged egy hét múlva már nincs biológiailag, szóval nem azért szívod, hanem

azért mondjuk, mert hozzászoksz ahhoz, ha valami felidegesít, akkor rágyújtasz és mivel valamilyen szinten nyugtató hatású, ezért ha bármikor ideges vagy akkor rágyújtasz. Hasonló szerintem a pozitív megerősítéshez, ha úgy vesszük.

2013. ápr. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
Én csak a saját példámmal tudok érvelni, én két - három éve egy kocsmába gyújtottam rá először, elszívni is alig tudtam, azután még egy másik összeröffenésen még 2 szállal megszenvedtem, azóta se szívtam. Egyén függő a dolog. Azóta még a szagát is jobban rühellem.
2013. ápr. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódnod, én is ennyi idősen próbáltam ki (kékmulti), 3évre rá vettem, párat elszívtam, aztán a többit odaadtam haveromnak, megkínált buliba, elszívtam kettőt, aztán néha amikor megkínáltak elfogadtam, párszor narancs pallmalt, mégsem szoktam rá. F/29
2013. ápr. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Majdnem 2 éve vagyok így ezzel, és nem szoktam rá. Egyáltalán nem kívánom ha nincs, ha látok valakit dohányozni, akkor se az jut eszembe először, hogy mennyire kellene, de ha megkínálnak, akkor azért kicsit összefut a nyál a számban. Néha hetekig nincs, szilveszterkor viszont egy egész dobozzal elszívtam, és nem szoktam rá.
2013. ápr. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Erre csak annyit tudok mondani, hogy döntsd el akarsz-e cigizni vagy sem?! Ha nem akarsz rászokni, akkor ne fogadd el, inkább cukkoljanak érte, de ha nem akarsz rászokni ne fogadd el!
2013. ápr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Szóval én nem vennék cigit semmi pénzért!

De, ha adnak a haverok, vagy ismerősök, azt elfogadom."


No, ehhez kell a bőr a pofádra.

2013. ápr. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!