Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányzók! Rászokás lesz a...

Dohányzók! Rászokás lesz a vége, ha mindig, ha megkínálnak, elfogadom?

Figyelt kérdés

Szóval én nem vennék cigit semmi pénzért!

De, ha adnak a haverok, vagy ismerősök, azt elfogadom.

Ez ilyen heti pár szál, néha ha nem találkozok olyannal, aki dohányzik, és megkínálna, akkor 2-3 hétig nem kerülök cigi közelébe.

De én magam nem megyek oda, hogy "adsz 1 szálat?!" Még haveroktól se kérek, ha látom, hogy cigiznek. Ha megkérdik, hogy kérek-e elfogadom, de kérni nem kérek.

Na most ez egyenes út a rászokáshoz?

Mert sok dohányos mondja, hogy "én is így kezdtem, csak a buliban, aztán, csak heti 1-2x aztán minden nap, majd végül napi 1 doboz..."

Velem is ez lesz?

Ha nem vagyok olyan aki most cigit akar, csak ha adnak akkor cigizhetek, akkor is rászokás lesz?



2013. ápr. 5. 17:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hát barátom ez csak rajtad múlik :)
2013. ápr. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Mióta vagy így ezzel?
2013. ápr. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Mindenki egy szállal kezdi.
2013. ápr. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Rászokás lehet belőle. Egy idő után cikis lesz elfogadni, ezért veszel egy dobozzal magadnak, és hogy visszakínáld.

Ott már indul a lavina.

2013. ápr. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
19 es kb fél éve De mint irtam nem folyamatosan fel éve hanem kb akkor kínáltak meg először
2013. ápr. 5. 18:03
 6/16 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a végén rászoksz. Én 3 éve vagyok abban a helyzetben mint te most. Ha megkínálnak elfogadom, de ha nem akkor nem tarhálok, meg nem is veszek magamnak. Én sajnálom rá a pénzt. Nekem ez évente kb fél dobozt jelent, de az utóbbi időben még kevesebbet. Néha elszívnék egy szálat, de aztán végig gondolom hogy:

-mocskos drága

-kockáztatom a rászokást

-egy szálért minek vegyek egy dobozzal, ha utána rá se nézek egy hónapig

2013. ápr. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom. Nem kötelező függőnek lenni. Nekem mindig van a táskámban egy doboz cigi, de az általában 1-2 hónapig is bírja, mert nagyon ritkán gyújtok rá. hiába van ott, nem akarok rágyújtani.
2013. ápr. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy szál cigi cca 40 forint. A cigizők legtöbbje elszív napi egy dobozzal. Az kb 800 forint. Nem számolva a potyalesőkkel mint pl. te is vagy. Általában úgy terjedt el ez a kínálósdi, hogy ezért elvárják, hogy legközelebb majd te kínálod meg őket. Ha téged ez nem zavar, a te bajod. De azért ehhez vastag pofabőr is kell...
2013. ápr. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Mondjuk én meghívom kávéra az adakozó kedvű ismerőst.

És ott a baj hogy mivel elvárják hogy legközelebb te is adj neki, ezért veszel, ha veszel akkor már csak szívod ha már van, és már rá is szoktál.

2013. ápr. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

Az én elvem szerint nem illik elfogadni olyat, amire te magad nem szánnál pénzt.


A kérdésre nem tudok érdemben válaszolni, mert én életemben egy szálat se szívtam el, de minden addikció menyiségtől, meg szervezettől függ...


31F

2013. ápr. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!