Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szájrákja lesz?

Szájrákja lesz?

Figyelt kérdés
Barátnőm 2 hete kb. cigizik!Már több mint 1 doboz cigit elszívott úgy,hogy nem tüdőzte le vagyis száján fújta ki a füstöt mindig nem pedig az orrán!Lehet hülyeségeket írok de nem nagyon vagyok otthonos a témában mivel 15 éves vagyok nem értek ilyenekhez..Akkor most fennáll a lehetősége annak hogy szájrákja lesz?

2013. febr. 22. 13:08
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Én mondtam neki szokjon le,de ő nem "vagányságból" csinálja, csak már ebben a 2 hétben nagyon rászokott és nem bírja ki nélküle ! Egyszerűen rosszul érzi magát meg szomorú,hogyha nem dohányzik!
2013. febr. 22. 18:42
 12/17 Kinga1995 ***** válasza:
Hülyeség. Úgy tudsz CSAK rászokni, ha tüdőre küldöd. AKi szájba szívja az az életben nem szokik rá. Egy dohányos.
2013. febr. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

1., Baromság, ha nem tüdőzi le, nem tud rászokni, nyilván csak nagynak akar tűnni, neked sem fogja bevallani valójában miért is csinálja.

2., nem tüdőzi le, szájrákot fog kapni

3., ha letüdőzi, akkor meg tüdőrák, érszűkület stb, szintén nem tanácsos.


Én is fiatal korban kezdtem el dohányozni, évekig cigiztem. Immáron 4 hónapja nem gyújtottam rá, mert rájöttem, 1 drága 2 nagyon egészségtelen... már sokkal jobb a közérzetem nélkül. Szóval csak okosan.

2013. febr. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Sok hülyeséget összehordtok itt... ha a száján fúja ki, az még nem jelenti, hogy nem tüdőzte le... eleve a kérdező sem tudja mit jelent letüdőzni, szóval szerintem, valószínűleg le van tüdőzve... ettől függetlenül aki dohányzik, annak nő az esélye az összes ráktípusra, a száj, gége, tüdő rák csak felkapottak a köztudatban... kb 250 rákkeltő anyagot tartalmaz a cigi, de ez még nem jelenti, hogy tüdő rákod lesz, ugyan úgy növeli a bőrrák, vagy a lábadon a kisujjad rákjának az esélyét..

Az, hogy mennyi idő alatt alakul ki, az egyénfüggő. nem kell eltellenie évtizedeknek... Tény van aki 80 éven át szívja és azt leszámítva, hogy nem jó a fizikuma, nincs semmi baja, de ettől függetlenül előfordul akinél 2 év alatt kialakul miatta egy komoly betegség...

2013. febr. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ugyan úgy ahogy kialakulhat szinte bármelyik véletlenszerűen kiválasztott embernél is. Nem állítom, hogy a dohányzás nem növeli ennek az esélyét.
2013. febr. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

TaplalkozasHarcmuves, remélem te a kocsiban sem kötöd be magad, mert bármelyik random emberre ráeshet egy helikopter csak úgy, felesleges tökölni a hülyeségekkel.

attól még, hogy sok egészségtelen dolog van, nem feltétlen az a jó hozzáállás, hogy akkor már szarjuk le az egészet, és vágjuk magunkat mégjobban tönkre. az mondjuk tény, hogy 10év dohányzás után ha nem is lesz tőle beteg az ember, sokkal lomhább, gyengébb, kisebb állóképességű lesz. rontja a teljesítményt, és mondjuk 10évvel hamarabb leszel tőle impotens. akkor már tényleg adjuk fel az egészet?

2013. febr. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Károsnak, veszélyesnek tartom a dohányzás és az alkoholfogyasztás szokásokat egyedül kikiáltani mint egészségkárosító dolgok, szokások.

Majd ha az iskolás gyerekek nem péksütit és kakaót esznek iskola előtt, akkor el lehet kezdeni a dohányzás ellen is kampányolni. Addig álszentség egyetlen felkapott szenvedélyt, káros szokást kiemelni, ugyanis fontosabbra is lehetne ezt a figyelmet irányítani.

2013. febr. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!