Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szájrákja lesz?

Szájrákja lesz?

Figyelt kérdés
Barátnőm 2 hete kb. cigizik!Már több mint 1 doboz cigit elszívott úgy,hogy nem tüdőzte le vagyis száján fújta ki a füstöt mindig nem pedig az orrán!Lehet hülyeségeket írok de nem nagyon vagyok otthonos a témában mivel 15 éves vagyok nem értek ilyenekhez..Akkor most fennáll a lehetősége annak hogy szájrákja lesz?

2013. febr. 22. 13:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
sajnos igen...ha kimossa akkor talán még nem kesö..
2013. febr. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mit mosson ki ? Hogy csinálja ?
2013. febr. 22. 13:11
 3/17 anonim ***** válasza:
a szájat mossa ki szappanos vizzel,vagy ecettel öblitse ki az jó de az esély igy is megvan..sajnos..
2013. febr. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nem. Illetve később előfordulhat, de nem azért, mert 2 hete dohányzik, vagy mert a száján fújja ki a füstöt.


Én 10 éve dohányzom, bár nem vagyok büszke rá,és sosem fújtam ki az orromon a füstöt, nekem az olyan gusztustalan.


Még nem régóta cigizik és mivel nem szívja a tüdejére, így rá sem lehet szokva. Hagyja abba, ameddig tudja.

2013. febr. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
21%

Rossz szokás, de (tények):

- ha beteg lesz, az évtizedek, akár 50-60 év múlva is történhet. addig lehetnek majd krónikus panaszai..

- sokkal valószínűbb, hogy egyéb betegségtől fog szenvedni, ami nem köthető a dohányzáshoz. Elhízástól, cukorbetegségtől, ízületi gyulladásoktól.. mert ugye a dohányzás van kikiáltva egészségkárosítónak, az állandó kenyér és tésztaevés, tejfogyasztás az maga a Paradicsom..

2013. febr. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
hogy teljes legyen a kép a rossz szokáson túl abban egyezúnk ki hogy a dohányzás az akaratgyeneg emberek mentsvára ill relativ alacsony a vitamintartalma..a monitor bámulása sem javitja a látást..
2013. febr. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem akaratgyengeség. A dohányzás függőség.

Nyilván egy tizenéves nem akaratgyenge, csak egyszerűen vagánykodni akar. Semmiféle menstvárat nem keres.

2013. febr. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
de egy felnött ember akaratgyenege nem?tisztában van azzal hogy amit csinál ,nem jó neki,igaz?a környezetében a jellenlegi dohányellenes magatartás pl étterem ,egyéb kijelölt helyek.stb.ezt erösitik is.étkezés után rágyújt,függöséget emlitesz..lelhet szokni..akarat kérdése de aki bármilyen apró probléma esetén rágyújt az akaratgyenege vagy a másik 8 millió ember aki nem dohányzik
2013. febr. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ha valaki le akar szokni, de ennek ellenére nem teszi, nem tud akkor akaratgyenge.


De ha nem érdekli az egészsége, a "társadalmi nyomás" és kedvét leli a dohányzásban, akkor rossz szokás, nem akaratgyengeség, nem?

2013. febr. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Kinga1995 ***** válasza:
Azt mondják ha nem tüdőzöd le szájrákot kapsz, igen.
2013. febr. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!