Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Külsőleg látszik valakin, ha...

Külsőleg látszik valakin, ha dohányzik?

Figyelt kérdés

Azt olvastam már nem tudom, hogy hol, hogy aki dohányzik, annak ráncosabb lesz a bőre, meg ilyesmi.

Akkor hogy lehet, hogy ha megnézek egy mondjuk 25 éves lányt, aki nem dohányzik, ugyan úgy néz ki, mint egy aki mondjuk 10 éve dohányzik?



2012. ápr. 11. 18:56
 1/2 anonim válasza:
79%

Csak véletlen sztem.

A fogaik sárgák (sokkal sárgábbak, mint a ronda sárga)

de

A dohányzás függőséget, szenvedélybetegséget okozó pótcselekvés, amire a szervezetnek nincs szüksége. Hamár függőséget okoz, akkor már nagyon nehéz letenni, mert már „Ő” irányit minket. Miért is érdemes ez ellen az ördögi rúd ellen tenni?

Vizsgálatok bizonyítják, hogy a dohányzás kb. 10 évvel csökkenti a várható élettartalmat.

Ez csak a kisebbik gond, mert nem mindegy, hogy azt az életet, amit vele élnek, milyen egészségi állapotban élik meg a dohányosok.


Dohányzás károsító hatása az emberi szervezetre A dohánynak sokrétű károsító hatása van, íme néhány közülük.


- Érrendszert károsító hatások: a nikotin erősen érösszehúzó hatású, különösen hat a koszorúerekre. Ez a hatás visszafordíthatatlanul károsítja az érfalat. CO tartalma hypoxiát (oxigén hiányt) okoz. Szerepe van az érelmeszesedés kialakulásában is.


- Carcinogén hatása: a dohányban lévő nehézfémek tüdőrákot, a benzol leukaemiát, az aromás aminok húgyúti rákot, a N-Nitrosonornicotin nyelőcsőrákot, szájüregi rákot, a policiklusos aromás szénhidrogének tüdőrákot, gégerákot okoznak. Ezen kívül még gyomorrákot, hasnyálmirigy rákot produkál.


- Légúti betegségek: a nem dohányosokhoz képest akár harmincszor nagyobb a chronicus bronchitis kialakulása. Gyakoribb a hörgő astmás betegsége.Felelős még a légutakban lévő gennyes felhalmazódásért is.


- Emésztőrendszerre kifejtett hatása: régóta ismert, hogy az érösszehúzó hatása miatt-ami folyton ismétlődik- jóval gyakoribb a nyombél-és gyomorfekély.


- Magzati károsodás: több ezer magzat/koraszülött halálát okozza az anyai dohányzás. Szén-monoxid tartalma súlyos magzati oxigénhiányt okoz.



Ha érzünk magunk és embertársainkkal – a passzív dohányzás is ezeket a betegségeket okozza- szemben felelősséget, akkor ne hagyjuk, hogy a dohányzás tönkre tegye az emberi életet.

2012. ápr. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha nem is látszik, akkor is már szagról megismerni a dohányost.
2012. ápr. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!