Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Jövőhéttől leállok a cigivel,...

Jövőhéttől leállok a cigivel, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
sacc/kb. egy éve dohányzok, szeretek cigizni, más nem. Le akarom szűkíteni hogy egy jó ideig semmi, aztán hétvégénként néha. Próbáltam a heti 1 dobozt, de nem megy, pláne nem hogy a suliban is lehúznak. Tegyek vele még egy próbát, vagy azonnal hagyjam abba szerintetek? nagyon drága, és nekem nincs évi 250 ezrem egy tüdőrákra, ami ingyen sem kéne.
2011. nov. 1. 19:20
1 2 3
 11/22 anonim válasza:

Szerintem most sokkal több az esélyed a leszokásra mint bármikor később.


Nekem akkor sikerült időszakosan leszoknom amikor olyan környezetben voltam ahol senki sem dohányzott.Valahogy nem éreztem köztük késztetést hogy rágyujtsak.De aztán másik társaságban ahol mindenki ezerrel pöfékelt....

Most meg csak kinlódok: van hogy azért se gyújtok rá ,van hogy gondolkodás nélkül és csak látom hogy ott van a kezemben és nem is tudom mikor gyujtottam meg és azt se hogy szivtam is belőle vagy csak ég itt magának:)Mert legtöbbször az történik ,hogy meggyujtom szivok egyet-kettőt belőle és legkozelebb mikor szivnék már csak csikk.

2011. nov. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Az a tervem hogy keveset cigizni. Szeretek cigizni, de napi 1 doboz az nem járható út. Ráadásul napi 2-3 szálnak sokkal nagyobb az élvezeti értéke. Egyébként nagyon szépen köszönöm a bíztatást és a segítséget. De szerintem lerakom, nem ér meg ennyi pénzt az egész.
2011. nov. 4. 20:20
 13/22 Rébusz válasza:

Az az igazán kemény akit a névjegye teszi tönkre.

És ezt büszkén vállalja és felfogja. Amúgy ha le akarsz szokni

a cigiről menybe be egy korboncnokhoz és kérd meg mutasson meg egy egészséges illetve egy dohányos tüdőt.A legfontosabb h előtte szívj el egy doboz cigit!

Ha normális ember vagy tuti h nem gyújtasz rá soha többet

de ha netán mégsem működik a dolog. Törődj bele h a saját hülyeséged fog tönkre tenni,és legyél rá büszke h hülye és kitartó vagy és mindezek ellenére magadat teszed tönkre. Mert a hülyeség az emberek természetes szelekciója.Remélem tudtam segíteni a leszokásban.

2011. nov. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Szerintem aki egyszer már rákattant az nem tud keveset cigizni. Én is szeretnék, de nem megy. Vagy igen, vagy nem. Mostmár 4 hete nem.
2011. nov. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Utolsó: Sok siekrt kívánok, és gratulálni szeretnék!


És kedves utolsó előtti: köszönöm a bíztatást, de a sértegetés nem használ:)

2011. nov. 7. 20:24
 16/22 anonim ***** válasza:

ez tényleg csak úgy működik szerintem, ha teljesen lerakod.

sokkal nehezebb szabályozni azt, hogy naponta csak 2-3 szálat szívj, amikor van még nálad a dobozban. ha úgy döntesz, hogy egy sem, akkor nem lesz nálad doboz, így ha késztetést érzel, akkor sem tudsz rágyújtani...


én is próbáltam így leszokni. reggel mindig végiggondoltam, hogy azon a napon mely "alkalmakkor" fogom elszívni azt a 3 szálat... de olyan sok alkalmat találtam rágyújtani, hogy bőven több volt mint 3 és egyiktől sem fosztottam meg a cigit :D így nem ment.


holnap lesz 6 hete 2 év cigizés után, hogy elszívtam az utolsó szálamat. ha ideges vagyok,már nem az az első gondolatom, hogy "de jó lenne egy nyugtató cigi".


sok sikert! :)

2011. nov. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Még midnig cigizek sajnos.
2011. nov. 10. 20:58
 18/22 anonim ***** válasza:
11.03.20:34 A dohányzás nem csökkenti a vérnyomást,pont ellenkezőleg.Ráadásul érszűkületet,meszesedést okoz.Nyugtatni is csak azért nyugtat,mer oxigént köt le a vérben,ezért "eltompít". Amúgy szerintem is csak úgy lehet leszokni,hogy egyszerűen leteszed,és soha többet nem gyújtasz rá.
2011. nov. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Csak nagyon nagy élvezeti értéket takar a számomra egy pohár sör mellé. De most már elfogok hamarosan jutni arra a szintre(legalábbis nagyon remélem) hogy utcán nem cigizek úgy hogy közben megyek valahova.
2011. nov. 16. 17:24
 20/22 A kérdező kommentje:
Még mindig szívom...
2011. nov. 24. 18:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!