Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Jövőhéttől leállok a cigivel,...

Jövőhéttől leállok a cigivel, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
sacc/kb. egy éve dohányzok, szeretek cigizni, más nem. Le akarom szűkíteni hogy egy jó ideig semmi, aztán hétvégénként néha. Próbáltam a heti 1 dobozt, de nem megy, pláne nem hogy a suliban is lehúznak. Tegyek vele még egy próbát, vagy azonnal hagyjam abba szerintetek? nagyon drága, és nekem nincs évi 250 ezrem egy tüdőrákra, ami ingyen sem kéne.
2011. nov. 1. 19:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Eéőször is, ha valamit elhatározol, akkor azt attól a pillanattól kell kezdeni, nem jövőhéttől..szóval hajrá, de legalább megvan benned akarat

ui.: a suliba ne hagyd hogy lehúzzanak, nem adsz és kész.

2011. nov. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
a jövőhéttől dolog soha nem fog menni. Nagy akarat, hogy márpedig most nem gyújtok rá... másrészt ne osztogasd szét...
2011. nov. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Hát elég sok a "kemény gyerek" én meg nem akarok verekdést, meg igazából másnap mindig vissza adták a cigit, kértek néha 1-et kettőt, csak pont emiatt nem ment a heti 1 doboz. A jövőhéttől meg azért akarom, mert a barátiam, akikkel mindig együtt cigizem suli előtt után, hétvégénként, buliban, stb. is le akarják rakni, és így megfogadtuk hogy csoportosan nem cigizünk a jövőhéttől. Nagyon drága, és újra sportolni akarok.
2011. nov. 1. 19:43
 4/22 A kérdező kommentje:
Mellékesen a heti egy doboz nagy káros szerintetek? Vagy mondjuk napi 1 szál az nagyon káros?
2011. nov. 1. 19:44
 5/22 anonim ***** válasza:

ez a függőség első tünetei

a morfondírozás a lerakáson - kifogás gyártás miért nem megy


ha hiszed, ha nem, ez tényleg annak jele már, hogy függő vagy.

2011. nov. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Én elhiszem neked, sajnos több mint valószínű hogy igazad is van. Bár nem tudom, te mégis mit gondolsz (nem osztásként, csak kíváncsiságként kérdezem), szerinted mik a tünetei a függésnek? Te magad ha leraktad már, hogyan csináltad? Nekem a tervem hogy egy jó ideig nem veszek cigit.
2011. nov. 1. 22:02
 7/22 Hungy ***** válasza:

Gondolkodtál már az elektromos cigarettán? Elég sok embernek sikerült már vele leszokni. Ha teljesen el akarod hagyni a dohányzást, akkor meg tudod csinálni, hogy egyre kisebb nikotintartalmú patront teszel bele, és észre sem veszed, megszűnik a nikotinfüggőséged.

Ha pedig nem is hagyod el a dohányzást, csak egyszerűen átállsz az e-cigire, sokkal egészségesebb leszel, és mellette a mozgás is menni fog. És nem lényegtelen, hogy azzal nem tudnak lenyúlni a haverok, mert egyértelmű, hogy az elektromos cigimet nem adom oda másnak. :)

Csomó előnye van még, most ebbe nem megyek bele, de itt találtam egy nagy rakás hasznos infót:

[link]

2011. nov. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Próbáltam, csípi a nyelvem, de nem rossz. Nem is drága, tudnék én olcsóbban is szerezni, csak nem tudnám hol tölteni. Nem tudják hogy dohányzom.
2011. nov. 3. 20:25
 9/22 Rébusz válasza:

Alapjáraton a cigaretta nem lenne túl káros.

Bizonyított h serkenti a belek perisztartikáját.

Csökkenti a vérnyomást és nyugtatja az embert.

A fő probléma az h egyesek hajlamosak mértéktelenül dohányozni. És az mint tudjuk a halálhoz vezet.

Nem megerősített információkból tudom h kb 5-6 év

intenzív dohányzás okoz a szervezetben olyan kórós elváltozást melyet már nem vagyunk képesek regenerálni.

2011. nov. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
Közel 10 év dohányzás után gondoltam egyet és leraktam a cigit... Ennyi volt, egy döntés és kész. Az első pár nap elég kellemetlen volt, de volt egy "stressz labdám" amit akkor vettem a kezembe és nyomogattam amikor éreztem a késztetést, hogy rágyujtsak! 1 hét után már erre sem volt szükségem. Tehát egyszerű: határozd el magad és ennyi! :) 25F
2011. nov. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!