Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mik konkrétan soft (lágy)...

Mik konkrétan soft (lágy) drogok? Azok, amik nem okoznak egyszeri kipróbálás után függőséget?

Figyelt kérdés
Interneten nem találok egy normális csoportosítást erről.
2011. jan. 25. 19:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%

Figyelj, szerintem ne próbálj drogot. most nem anyáskodni szeretnék feletted, meg nagyszájúskodni, mert énis próbáltam. és pont az én életemet tette tönkre


Először is nézd meg neten mi a drog, hogyan hat az agyra, tudományos szempontból is. keress utána, olvass. nézz videókat, hogyan hat az agyra.

rengeteg ember azért próbálja ki, mert nem tudja hogy micsoda, az emberek, szülők is nagyon tájékozatlnok, folyton csak a függőségről beszélnek. szóval olyan emberek próbálják elmondani, hogy milyen rossz a drog, akik nem próbálták.

sajnos nem csak a függőség létezik, én pl. sosem voltam függő 5-6szor próbáltam, mégis rengeteg kárt okozott. Hogy miért? Mert sohasem tudjuk, hogy reagál rá az agyunk.. igen, mindenkinek másképpen. lehet 30

ismerősöd, vagy 20, akivel kipróbáljátok, és az is lehet, hogy épp neked lesz bajod. lehet ez fejfájás, vagy nagyobb gond.

volt mostohaapámnak egy régi ismerőse, aki egyszer-kétszer drogozott, és mindig benne maradt valami "furcsaság". gondolom nem akarod ezt


Most fog jönni egy lepontozás, vlmi füves gyerektől, hogy a fű nem is ártalmas annyira, ő már mittudomén milyen rég óta szívja, és az ismerősei is, én senkinek semmi baja, mit pofázok én bele.

nah ezt most hagyjuk..

elmondom mi lesz utána:

hazajösz a buliból, elgondolkodol úgy az egész életen.

húú drog, már nem csak a tévéből hallottam

(nemtudom h ha füveztél már, milyen volt)

megjelenik a váladon a kisördög, h ez nem is volt annyira rossz, meg de különös, dejó érzés volt.. "milyen dolgokat élhetek még át, ha legközelebb is bevennék egy kis adaggal?"

ez után kiváncsiság hajt, amit egyszer kétszer próbálod a gondolatot elűzni talán, azután meg harmadszor puff.

(kezdesz egy bizonyos szimpátiát kialakítani a droggal, eszedbe jutnak az emberek, akik nem ismerik, h ők milyen hülyék, azt se tudják miről van szó, ez egy egész más dolog, mint amikről a média beszél(!)ez nem is egy halálos szer)

Talán elsőre azért nem tűnik halálosnak, mert nem veszel észre semmi kárt. Az nem azt jelenti h nincs kár, csak azt h nem veszed észre. Olyan mindha a szomszéd nénit ütötték volna el a házad előtt, csak te nem vennéd észre. (hülye példa, de talál).. a szomszéd nénit ha elütötték, éppen olyan súlyos, mindha észre vetted volna, mint hogy ha nem vennéd észre.

Ha meg a drogfovgyasztásod akárcsak egy aprócska részét kell minden nap a további életedben észrevegyed, az már egy nagy gond. minden nap eszedbe jut, h mennyire hülye voltál és tudatlan. szal vigyázz;

2011. jan. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
*bocs a fogalmazási hibákért
2011. jan. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

normális csoportosítást nem is fogsz találni, mondom ezt 'drogszakértőként'


talán csak a heroin az ami első használattól függőséget okozHAT!

meg a kokain is sanszos

2011. jan. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én alapból olyan vagyok, hogy elítélek minden olyan dolgot. Cigit sem szívtam soha, úgyhogy engem most tényleg csak a válasz érdekelne, ami a kérdésben szerepel. Nem akarok olyan hülye lenni, hogy még ezt se tudom.
2011. jan. 26. 08:00
 5/14 anonim válasza:
89%

Szerintem nincs ilyen....

Én próbáltam sok mindent, és tényleg igaz, amit az első írt, hogy benned marad "valami"... nem fogod elfelejteni az első alkalmat. Lehet, hogy fizikálisan nem leszel függő, bár a heroinról+ meg a kokainról azt mondják.../ de ezeket nem próbáltam/

Oké én se lettem szószerint függő, de lassan 10 éve volt a történet és a mai napig eszembe jut.... szóval lelkileg visel meg a dolog, pozitiv és negatív irányban is...

2011. jan. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

okés, én csak azért írtam, hogy ne járjanak emberek így mint én, mert a kérdésedből azt vettem ki, h ki akarod próbálni :)..látom nem

egyébként drognak számít a pia is, NiKOTIN, Koffein, Speedre nem lehet rászokni egyből, de elég durva drog, LSDre sem lehet egyből rászokni, ott van a Morfuim is, amitől egy adagtól nem lehet fűggő lenni, ott vannak a füvek is, mint pl. a Marichuana, a BZ(ami nagyon durva),

vannak nyugtatók, antidepresszánsok, amiknek piával fogyasztva keményebb szernek is beszámíthatók.


De minden szerből függ a mennyiség..pl 3 liter energiaitaltól is meg lehet dögleni koffeinmérgezés miatt.


Remélem ez a válaszom kielégítő volt.

2011. jan. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Te kedves "Nagyanyád", te hogy jártál, ha szabad érdeklődni? Csak kíváncsi lettem... /az előtted válaszoló vagyok/
2011. jan. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egyszeri kipróbálás után csak az intravénás heroin okoz fizikai függőséget.
2011. jan. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

11:32 ennél már csak az rosszabb, ha valami szintetikus keveréket veszel be, aztán észreveszed, hogy a 10-20% a memóriádból kitörlődött pl. emlékek nagy része csucsuka.. nem ilyenekkel kellene tönkretenni az emberi agyat, öregkorunkra úgyis tönkremegy sztem.

meg az egész személyiséged is az agyadban van

2011. jan. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
meg még vannak szarabb esetek is, csak neten nem igazán lehet róluk olvasni. én kb. a térlátásomban láttam egy aprócska változást, a tudatállapotom is megváltozott..
2011. jan. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!