Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Okozhat függőséget a marihuana?

Okozhat függőséget a marihuana?

Figyelt kérdés
2010. dec. 15. 21:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Fizikait nem, pszichikait természetesen igen.
2010. dec. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Minden amihez kötődsz okozhat függőséget.
2010. dec. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Kokas Lajos válasza:
66%
Fizikai függőséget nem okozhat, de ha kevés az örömélményed, akkor mindíg attól leszel függő ami alegnagyobb örömöt okozza. Kezeld reálisan. (Egészségre káros hatása, szintén minimális, vannak sokkal roncsolóbb alkoholok legálisan forgalomban)!
2010. dec. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Igen. Ráadásul a veszélyesebb fajta, pszichés függőséget okoz. Amikor úgy állsz hozzá, hogy "miért ne szívjak el még egy szálat, nem vagyok hozzászokva, hiszen semmi testi tünetem nincs, ha nem szívok". Ha ez a gondolat befészkeli magát a fejedbe, sokkal nehezebb kiirtani, mint egy fizikai függőséget megszüntetni..
2010. dec. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
Mint a szél, nagyon sokat
2010. dec. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
nagyon komoly lelkit. öt hónap tisztaság után még mindig minden éjszaka azt álmodtam, hogy van. szóval nem szívesen mondok le róla. a cigi annyival rosszabb, hogy ha az nincs, az legalábbis nálam testi tüneteket is okoz.
2010. dec. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Természetesen mind lelki, mind fizikai függőséget okozhat. Utóbbi ügyében elég nagy tévedés él az emberek többségének fejében, de attól még létrejöhet a fizikai függőség. MINDEN, ami az idegrendszerre hat (legyen az fájdalomcsillapító, alkohol, vagy marihuána) fizikai függőséget okozhat. A fű pl. azért, mert kiiktatja az ingerületátvivő anyagok termelését azáltal, hogy helyettesíti őket, és ha megvonják a szervezettől, akkor hiány lép fel. Amúgy nem törvényszerűen okoz függőséget, de attól még létrejöhet. Sok marihuána használó azért nyúl "keményebb" drogokhoz, mert a marihuána teljesen kiiktatta az ingerületátvivő anyagokat, így "csak" a normális érzékelés áll helyre a további használatával.

Üdv: egy orvostanonc

2010. dec. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%
Én 33f vagyok és már 17évesen próbáltam, voltak rendszeres időszakok meg több év kihagyások is. Ha volt jó volt ha nem volt nem érdekelt. Véleményem szerint kúltúráltan nem okoz gondot de ismerek olyat aki évek óta rendszeresen reggeltől estig mert megteheti de az már nem képes elaludni enni nélküle és depis. Használtam régen ekit meg spurit is, manapság is szívok füvet de a szintetikára már nem tud rávenni senki! Az alkoholtól szarul vagyok hányok minden bajom van, a fűtől semmi. Ja és antialkoholista vagyok HEHEHE
2010. dec. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
csak azért mert 2hét alatt 3x is szívtam és azt vetem észre hogy ideges vagyok és csak a fű jár az eszembe nem akarok fügő leni de bevalom jók azok a percek amikor jókat nevetünk
2010. dec. 17. 12:41
 10/14 anonim ***** válasza:
60%

sokan tévesen értelmezik ezt a kérdést.

jó pár éve szívom, szám szerint 8éve, és függő vagyok.

na és? jobb amikor be vagy szívva nem? akkor meg mér ne?


8év alatt se mentális, se fizikai se lelki torzulást nem okozott, akkor mi a probléma azzal, hogy én függő vagyok?

2010. dec. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!