Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Vízipipa okoz függőséget?

Vízipipa okoz függőséget?

Figyelt kérdés

Lett már valaki vízipipa függő?

Az azok közül aki rendszeresen pipázik ki szokott rá a cigire később?


2011. máj. 13. 14:48
1 2
 1/20 anonim válasza:
0%

figyi, dohány van ebben is, ne legyenek illúzióid, ugynúg yvan benne nikotin, habár nem is a nikotnra szoksz rá, hanem magára a cselekvésre, lassan szokássá válik, és így szépen sorban...

ha már itt tartunk, a vízipia van olyan káros mint a cigaretta, sőt, a vízipipát ttelitüdőre tudja szívni akárki, megkockáztatom károsabb is...

2011. máj. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ja és csak olyanok írjanak akik rendszeresen pipáznak. Ne olyanok akik még csak az 5 m-es körzetében sem voltak.
2011. máj. 13. 14:54
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Én elég rendszeresen pipázok.


Mikor szabadságon vagyok / nyaralok van, hogy 2-3 tömést is egy nap. Ellenben mikor fáradtan haza esek a melóból eszembe sem jutna pipázni. Igazából munkahét közben elő se veszem csak hétvégén vagy szünnap, de akkor rendszerint.


Szóval testi függőséget nem okoz, mint a cigaretta (mikor bagóztam akkor lehettem akármilyen megfázott taknyos fejfájós hányós beteg cigizni akkor is MUSZÁJ volt. A pipára rá se nézek ha épp nincs hozzá hangulatom).).

2011. máj. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
én tapasztalatból mondhatom, hogy nem :D legalábbis testit biztosan nem, nem remegek érte meg semmi, csak néha a hangulat hiányzik amit a haverokkal egy jó kis pipázás kíséretében érünk el :D
2011. máj. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
nem okoz,fizikai függőséget nem,de a cselekvés sorozat utáni "vágy" egy idő után kialakulhat.
2011. máj. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

1.-nek mondanám hogy a vizipipa közel se annyira káros mint egy cigi


A kérdésre pedig a válasz hogy szerintem nem lehet rászokni nincs az a kényszer hogy pipáznod kell.Én hetente egyszer tolom levezetem vele a stresszt jókat hülyülünk vele hawerokkal és egyszerűen ellazulok és nem nem szoktam rá a cigire nem is vágyom rá minek mikor a pipa 100x jobb :D

2011. máj. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
77%

Kedves 1.!

Szerintem te még csak képen láttál vizipipát, nem tudom, minek írsz, mikor gőzöd nincs az egészről.

Csak tudatom veled, hogy a vizipipa füstöt NEM tüdőzik le!

Erről ennyit.

Függőséget, legalábbis fizikait, biztosan nem okoz, de szerintem semmilyet sem.

Soha nem hallotam még ilyesmiről, sok rendszeresen vizipipázós ismerősöm van, de senki nem "függő".

L/24

2011. máj. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó:


A vizipipa füstöt igenis letüdőzik mifelénk...


A vp füstje ellenben csak 1% szárazanyagot tartalmaz és 99% vízgőzt és gázt, ellenben a cigaretta ~ 15%-ával.

2011. máj. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a v.pipát azt szokás letüdőzni, azok is letüdőzik akik a cigit nem!

Egyébként is nagyon sűrűn szoktam, általában 3-at egy nap, persze amikor én is nagyon fáradt vagyok és egész nap nem voltam otthon és ha hazaértem már csak arra van kedvem hogy befeküdjek az ágyban akkor aznap nem pipázom! Volt amikor nyáron 1 hónapra mentem ki külfödre és egyszer sem pipáztam, kívántam, de éreztem hogy a cselekvést, nem a nikotint, mert nem szívtam el egyetlen egy szál cigit sem!

2011. máj. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudom, én nem ismerek senkit, aki letüdőzi a vizipipa füstjét, pedig jó pár ismerősöm rendszeresen űzi ezt a tevékenységet.

A vizipipa lényege nem a nikotin, hanem az íz és pont ezért nem kell letüdőzni, csak úgy, mint a pipa füstöt.

De lehet, hogy én vagyok a hülye (meg az összes ismerősöm...).

L/24

2011. máj. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!