Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Vízipipa okoz függőséget?

Vízipipa okoz függőséget?

Figyelt kérdés

Lett már valaki vízipipa függő?

Az azok közül aki rendszeresen pipázik ki szokott rá a cigire később?


2011. máj. 13. 14:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
72%

13:36 vagyok! 13:40-nek:

Ha abból a szempontból nézük hogy a dohányzásnak bármilyen formájának az élvezet a lényeg, nyilvánvaló hogy mindenki úgy szívja a vizipipát ahogy az neki jólesik! Ha te is a társaságod nem szoktátok letüdőzni akkor nálatok ez így szokás, ti így szeretitek és ilyenkor az a hülye aki aztmondja hogy márpedig rosszúl csináljátok! Nem, jól csináljátok, nektek ez így esik jól!

Viszont ha abból a szempontból nézük hogy a vizipipát általánosan, a világ nagyobbik részén, az országon belül és azokon a földrészeken ahonan a vizipipa is ered akkor a szokás az hogy letüdőzik! Én magam is csak anyai ágon vagyok Magyar és csak 13 éves koromba költöztünk ide és akkor kezdtem tanulni a nyelvet is, azóta is minden nyáron hosszabb időre haza járok, ezt azért írtam le mert bár az ország ahol megszülettem és amit elég jól ismerek nem közelkeleti, mégis Európa és a közelkelet határán fekszik, még az EU-n belül, de már a tenger felől keletre törökország található, délre pedig egyiptom, ezáltal bár egy keresztény és európai gyökerű ország, sőt mi több, az egész nyugati civilizációnak a magjai itt termettek meg, mégis a közelség miatt a közel keleti kultura beszívárgott a vizipipával együtt, nem gyakran látni, de vannak családok ahol a vizipipázás már sok generációs szokás és ők letüdőzik! Ezen kívül nekem regneteg ismerősöm van aki pipázik és a többségük vagy magyar születésű de az ország legnagyobb vizipipa fórumának a magja, köztük az alapitó is, akikkel szoktam összejárni pipázni gyakran, a fórum találkozásokon kívül is, azon belül a legjobb barátom is benne van ebben a fórumba és egyben egy török tulajdonú boltban is dolgozik ahol a tulajdonossal, néhány taggal az elöbb említett fórumból és 1-1 szintén török születésű emberrel leülük a boltnak egy hátsó részében egy erre a célra kialakított helyen és a legminőségibb pipákból, dohányokból, kerámiákból és szívócsövekből szoktunk pipázni, egyiküket sem láttam soha hogy ne tüdőzné le! Ezen kívül barátaim egy Jordán és egy Palesztín születésü fiatal férfi akiknek az Asztórián van vizipipázó szórakozóhejük és általuk még több közelkeleti származású embert is megismertem és mindegyikük egytől egyig letüdőzi!

De ezt mind nem azért írtam mert arra akarnálak rávenni hogy tüdőzétek le a pipát, hanem azért mert ha azt teszed fel hogy te tudod jól és a társaságod hogy nem kell akkor tévedtek! A vizipipát NEM kell, csak a szokás az hogy letüdőzik!

2011. máj. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
100%

Mi az, hogy nem kell letüdőzni? Ekkora hülyeséget.

A vizipipa füstjét rögtön tüdőre szívod, tehát letüdőzöd.

2011. máj. 15. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Az utolsónak van igaza!!!!!!!
2011. máj. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
Hát igen. Letüdőzöd. És koránt sem olyan káros, mint a cigi, mert 100-ad akkora függőséget sem okoz. Másik az, hogy abszolút kátrány mentes, nikotin az van benne, de az édeskevés. Tehát ha 20-at elszívsz egy héten, utána nem, akkor sem leszel úgy rászokva, mint 20 db cigi után.
2011. máj. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

A vizipipa füstöt letüdőzzük.Viszont nagyon csekély nikotintartalma van a füstjének,mivel a dohányleveleket kifőzik.S ha jól van elökészítve a pipa,akkor nem is füstje van,hanem egy aromás gőze,amit füstnek látunk.

Ha viszont folyamatosan megégeted a dohányt akkor tényleg füstöl és az káros lehet,de az kaparja a torkod ugy hogy akkor nem fog jólesni.A siazo köveknél abszolut nincs nikotin se füst,csak gőz,igy nem hinném hogy bármelyik is függőséget okozna,és a ciginél biztosan nem károsabb.Már csak azért sem,mert a pipát csak alkalomadtán veszi elő az ember,nem óránként,mint egy szál cigarettát.Van ideje igy kitisztulni a tüdőnek.

2011. máj. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Jah egyébként meg se lehet szívni rendesen a pipát,ha nem megy rögtön tüdőre.
2011. máj. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
Szerintem is letüdőzik, bár azt el tudom képzelni, hogy nem veszik észre, elvégre igazából nem is érezni azt hogy ez most nem levegő hanem füst. Ellentétben a cigivel, amikor az utcán előttem megy egy dohányos én meg fuldoklom míg ki nem térek mögüle.
2011. jún. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
nem hinném hogy függőséget okoz, nekem inkább az a chilles ellevés utáni függés jön elő néha de amellett hogy itthon nem tolerálják ezen elfoglaltságot alapból nem hagynak 1 kör szén idejére békén semmit csinálni szóval néha ölni tudnék érte hogy a bejáratott helyek egyikén pár haverral pipázzunk, jut eszembe holnap vigyem magammal a kicsit mert ha átmentem ezen a nyavajás érettségin akk tuti eltolok egyet
2012. jún. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
A Vizipipa alapból tüdőre megy tehát nem kell letüdőzni de ha már szívod lényegében le is tüdőzted ..
2012. jún. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

ELég régi a kérdés, de most akadtam rá.


Letüdőzöm nyilván, naponta 3 tömés elmegy most már 2 és fél éve.

Függő vagyok, és nem tudom helyettesíteni kővel és pasztával, mert ideges leszek tőle, hogy nem érem el ugyanazt a hatást vele mint dohánnyal.


Ez már nagyon gáz méreteket öltött.


Ez nálam sajnálatos módon nem csak egy szeánsz lett, hanem ő kontrolláll teljes egészében. Reggeli napindító, esti napzáró, ha valamelyik nincs, ideges leszek sajnos.


Cigit abbahagytam, arról mentem rá erre.


Negatív ez így már, ezért valahogy de le kell jönnöm róla. Nehéz lesz, mert ugyanúgy mint a ciginél, itt is bicskanyitogatós kedvemben leszek szerintem egy hétig, de bízom benne hogy utána egyre jobb lesz.

2018. febr. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!