Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Vízipipáztok? Miért?

Vízipipáztok? Miért?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, a barátaim már 2-3 éve vízipipáznak, néhányan cigiznek, és isznak a bulikban. Igazság szerint még egyiket sem próbáltam, és em értem, miért jó a felsoroltak közül bármelyik. Főleg a vízipipára gondolok: miért szeretitek? Miért szeretik többen, mint a cigit? Bioszon azt tanultuk, ha 1et szívsz a vízipipából, az olyan, mintha két teljes cigit elszívnál. Ez igaz, vagy csak riogatás? Milyen káros hatásai vannak a vízipipának?
2010. nov. 9. 16:04
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Ha tudnám, nem tettem volna fel a kérdést.
2010. nov. 22. 20:19
 22/31 anonim ***** válasza:

Én haverokkal sörözés közben tolom. Öreg rókának számítok, mivel már 4-5 éve vízipipázok de csak kb havi egyszer.

Kellemes íze van sok füst, azok is szívesen szívják akik nem dohányoznak (pl én).

A sok inteligens ember aki életében nem szívott cigit az csak papol. Rászokni nem lehet + sztem értelmetlen minden nap szívni, idővel elveszne a "feeling".

Gondolom azért terjesztik sokan h káros a vízipipa, mert sokkal több füstje van. Szerintem sem tesz jót az ember egészségének, de mivel készítettem már házilag vizipipadohányt, így biztosan állíthatom h messze nem olyan káros, mint a cigi nyers dohány.

2010. dec. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Házilag pipadohányt??? :O

2010. dec. 3. 09:27
 24/31 anonim ***** válasza:
58%

A válasz megírásának időpontja: 11-09 18:23


nagy nyomorék vagy... a dohányban amit a vizipipába rakunk 0,05% nikotin van, és ebből még 80%-ot leszűr a víz, ennek következtében csak akkor tudsz rászokni, ha egészen félévig minden nap kétszer szívsz. végülis ebben igazad van, így rá lehet szokni, de egy normális ember 2-3-szor vízipipázik egy félévben, vagy egy évben.



kérdésre: én azért szeretem a vízipipát mert olyan gyönyörű tömény füstje van és finom illata meg íze van :) arról nem beszélve ha haverokkal csináljuk akkor közben beszélgetünk is meg hülyülünk stb.


a passzív beszívóknak nem árt a füst, még annyira sem mint a közvetlen pipázónak.


ja és a biosz tanárodnak üzenem, hogy akárhány egyetem vagy főiskola után szégyelje el magát hogy ilyet tanít!! ugyanis logikus minden szakosítás, illetve egyetem/főiskola elvégzése nélkül megállapítható, hogy:


cigaretta:

-füst 50%-ka kártány az elégő papír miatt

-nikotin arról ne is beszéljünk mennyi van benne

-a levegő beszíváskor kb 200 fokos forró levegő (nemtudom ennyi-e régen tanultam már, de valami iszonyatosan forró) kerül a szervezetbe ami leégeti a csillókat, esetleges cuccokat a légzőrendszerben


ellenben a vízipipa:

-kátrányt nem tartalmaz, ugyanis nincsen papír ami elégjen, se semmi, ha a dohány véletlenül megégne akkor azt is kiszűri a víz.

- nikotin mint mondtam kevesebb mint 0,05%-ot terhel

- a víz lehűti a füstöt és semmit nem éget le bennünk.



szóval a biosz tanároddal elbeszélgetnék személyesen, ha ilyet tanít... nem viccelek! mutasd meg neki ezt a hozzászólást.

2010. dec. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
előző vagyok, még hozzátenném hogy rágalmazhatja a vizipipát mindenki ahogy akarja, de akár milyen "káros" nem kell leszokni róla, mert alapból rá sem lehet szokni. (ha csak nem szívsz minden nap kétszer)
2010. dec. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Hogy a rákba n okozna bajt a passzív beszívóknak? -.-"

Attól még ugyanolyan füst, hogy (szerinted) alig van benne káros anyag. A tűz füstje is káros, ez mért ne lenne az?

2010. dec. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
A hangulat miatt pipázunk. Hétvégén este garázsban, nyáron a Balaton partján, udvaron, kinn a szabadban a legjobb egyébként. Egy éve pipázunk körülbelül, úgy hetente egyszer-kétszer...van, amikor nem is, pl. most hétvégén is kimaradt. A vízipipa dohányban VAN nikotin, de egyrészt jóval kevesebb, mint a cigiben, másrészt pedig, mivel az ember általában nem egyedül szívja el az egészet, ezért nem annyira káros. A víz eléggé megszűri. De nem a nikotin miatt dohányzunk, hanem a hangulata miatt. Nem esek kétségbe, h egyszer-egyszer kimarad az életemből egy hétvégére...
2010. dec. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 Brutus001 válasza:
Én személy szerint lassan 7 éve pipázom, 15 évesen kezdtem el. Sosem dohányoztam, és nem is tudok elszívni 1 szálat sem, mert nem bírja a tüdőm, ellenben a pipával semmi bajom nincs. A pipázásra rá lehet szokni, de a tévhitekkel ellentétben nem a nikotin, vagy a káros anyag miatt. A pipánál a hangulatra, a rituáléra, a társasági élményre szoksz rá. Az alap dohány sem olyan káros mint a cigi, hosszabb válasz e kérdéskörben itt: [link] amúgy meg ha még ennyire sem akarsz kártékony lenni magaddal szemben akkor egy jól felépített pipát, egy vortex kerámiát, és egy shiazo nevű dohánykövet veszel, ami olyan mint a szauna kövei, magába szívja a melaszt, és hő hatására füst formájában ereszti ki, így gyakorlatilag széndioxidot, párologtatott melaszt szívsz be ami kb max olyan káros mint a külvárosi levegő amit nap mint nap szívsz. Minden kifújt füst károsanyag tartalma lemérhető szemmel, ha átfújod egy zsebkendőn... meglátod minél mi rakódik le pár fújás után... A füst könnyen kiszellőztethető, nem sárgítja be a szobát mint a cigié. Sztem pipázz és élvezd a feelingjét.
2011. jún. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 ImmmI666 válasza:

Szia : )

15 éves fiu vagyok

4éve pipázok még élek : )

A lényeg az hogy régi törökök-arabok stb kiba*tak a vallásukkal ami tiltja hogy káros anyag kerüljön a szájukba és mivel ebbe nincs káros anyag(csak nagyon elenyésző) ezért lehetett nekik is.

2 dolgot tudsz csinálni : D

vagy ilyen maradsz és semmit se próbálsz ki : D

vagy ha már ennyire tartózkodsz a "Káros anyagoktól" akkor veszel 1 Shiazot : D ami ásványi kő aromával leöntve (ez az új pipa"dohány" őrület :D

Lényegébe nem dohány kavicskák amibe nuku nikotin vagy herbál dohány ami cukornádból készült

http://www.youtube.com/watch?v=QxYBSXWxvbQ

Tessék nézz utánna :D Remélem meggyőztelek és kipróbálod : D

a tanárodnak ne higgy ink nézz utánna Wikin : D

Nem szeretik többen mint a cigit(amikor elkeztem nem szerették emlékszek ahol laktam kisváros csak 4en pipáztunk :D

Elhíresedett olyan mint az emó stb... kimegy a divatból és maradnak az igazi pipások : D erre ennyit tudok neked mondani : D

A 1 szívás 2 szál cigire meg csak annyit hogy nézd csak meg :D 1 Vízipipázás 1 óra(más szénnel"Coco Koal") shimán 2 óra ha ügyes vagy az legyen 100 szívás(tudom több) akk lényegébe 200cigit szívsz el az emberi szervezet kb a 60 szál cigi után (egymás után) kikapcsól alias füstmérgezés(magas foku ) : ) szóval ez nagy butaság : D

[link]

Egyébként amit most belinkeltem videót ajánlom figyelmedbe ebből megérted a lényeget hogy mi merre hány méter : ) remélem tudtam segíteni : D

További kellemes napot : )

2011. júl. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:

Nos először is az,hogy károsabb mint alapból megbukik mivel a vízipipa szívásakor nem keletkezik kátrány és sokkal hidegebb.a cigi szívásakor a dohány és a papír 7-800 fokon ég míg a vízpipánál a szén kb 600 fokon és az sem érintkezik közvetlen a dohánnyal így lényegében a dohányhoz olyan 300 fokos levegő ér ami tovább halad a pipa testén a vízbe ami mégjobban lehűti és végül a 20 fokos vagy még hidegebb füstöt szívod be.a lényeg az,hogy azon a hőfokon amin a vízipipa ég nem tud keletkezni káros anyag.Igen való igaz,hogy van benne nikotin de max 0.5% a jobbakban meg 0.05% ami max akkor okoz függőséget ha minden nap elszívsz 3-4 tömést...

Sőt vannak Shiazo kövek amikben értelemszerűen nincs dohány így nikotin sem.Ez mellett vannak a herba dohányok(ezeket nem ismerem csak hallottam róluk) és van amit én használok a Tanya nevű török "dohány".Azért idézőjelben mert lényegében nem is dohány hanem aszalt gyümölcs.A dobozra rá is van írva,hogy dohány és nikotin mentes így már egyáltalán nincs benne káros anyag.Szal szerintem nyugodtan kipróbálhatod mert még rendes 0.5%-kos nikotin tartalmú dohánnyal sem károsabb mint ha egy mélyet szippantanál a városi levegőből...

17/f

2011. szept. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!