Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Vízipipáztok? Miért?

Vízipipáztok? Miért?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, a barátaim már 2-3 éve vízipipáznak, néhányan cigiznek, és isznak a bulikban. Igazság szerint még egyiket sem próbáltam, és em értem, miért jó a felsoroltak közül bármelyik. Főleg a vízipipára gondolok: miért szeretitek? Miért szeretik többen, mint a cigit? Bioszon azt tanultuk, ha 1et szívsz a vízipipából, az olyan, mintha két teljes cigit elszívnál. Ez igaz, vagy csak riogatás? Milyen káros hatásai vannak a vízipipának?
2010. nov. 9. 16:04
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
A vizipipa azért népszerűbb mert nincs kellemetlen szaga és az íze is kellemes. Bár sok embernek csak azért van mert fú másnak is. Az hogy mennyire káros... Ha 10 embert megkérdeznénk erről 10 félét mondanának szóval nem lehet pontosan megmondani.
2010. nov. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

Szintén 15/L.

Én ugyan csak egyszer próbáltam a vízipipát, de nekem tetszett, pedig nagyon a cigi ellen vagyok.


Először is, finom. A különböző dohányok ízesítettek, nem az a büdös cigiszag. És egy szellőztetéssel már el is van intézve, nem úgy, mint a cigaretta esetében, ahol aztán szenvedhetsz, hogy eltüntesd a szagot.

Másodszor, hangulatos. Én a nővéremmel és két unokanővéremmel kiültem nyáron az erkélyre, pokrócokkal, gyertyákkal, a dohány meg cseresznyés volt. Szép emlék maradt. =]

Haaaarmadszor, szerintem kevésbé káros, mint a cigi. Gondolkodjunk logikusan, a víz jobban szűr, mint az a kis szr a cigi végén.

Hogy miért szeretik többen? Szerintem a hangulata meg az íze miatt.

Káros hatásról meg csak annyit, hogy mégiscsak füst, amit leszívsz. De hidd el, megéri még így is. =]

2010. nov. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim válasza:
25%
a cigi, az nem jó, csak manapság már a te korosztályodban szinte divat... a vizipipába meg általában ízesített dohányokat raknak, ami kellemes ízt ad, kimondottan finom. A pia az meg... Az meg változó, ki miért issza. Amit meg bioszon tanultatok hülyeség, mivel a vizipipának rendkívöl kevés a kátrány és nikotin tartalma. Ez inkább elrettentés akart lenni. Egyébként nem tudom elhinni, hogy még sose kóstoltál piát. Akár egy kortyot is. Az azért elég durva, már csak a szüleidtől is...
2010. nov. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

Megint 15/L. Még annyi, hogy jól mondja az utolsó, nincs se kátrány, meg ugye papír sem ég. Sőt, a dohány sem. Most olvastam itt az oldalon, hogy vagy 30-40 évig kell egyfolytában vízipipázni, hogy tényleg bajod legyen tőle. Olyan meg ugye nincs. =]

És nem okoz függőséget sem.

2010. nov. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim válasza:
25%
Gratulálok kedves utolsó válaszoló! Már hogy a viharba neokozna függőséget a vízipipa? Véletlenül nincs a dohányban nikotin? 15 éves lány és annyi esze van mint egy pár rendőrcsizmának.
2010. nov. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
65%
Érdekes mód nekem soha nem tudott függőséget okozni, de szerintem másnak se...
2010. nov. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Nem. Csak.
2010. nov. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
24%

Basszus. olvasok itt mindenféle válaszokat.

1.) Jól tetted, hogy nem próbáltad ki egyiket se, ne is tedd továbbra se. Ehhez csak gratulálni tudok.

2.) Nem tom mi a jó a vizipipában, se a cigiben, se a piában. Csak pénzért veszed az öngyilkosságot. Egyszerűbb ha fogsz egy kést és...(Én se kóstoltam, nem is fogom. Na jó a piát azt fogom, de nem rúgok be :D)

3.) Szerintem azért szeretnek pipázni, mert ez egy társasági tevékenység, tehát összegyűlnek és közbe beszélgetnek. Csakhogy ezt pipa nélkül is meg lehet tenni, szóval ennyit erről.

4.)Simán okozhat függőséget, és azt olvastam károsabb, mint a cigi, de már nem lehet tudni. De kit érdekel, ha mindegyik káros? Egyiket se kell szívni.

5.) A vízipipában is ugyanúgy van nikotin, és még egy csomó káros anyag. A víz meg lehűti a dohányt, nem szűri.

14/F (ne úgy vedd, hogy egy fiatalabb kiokít, hanem úgy, hogy én is abba a korosztályba tartozok, mint te :)

2010. nov. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
67%
Kedves 14/f kérlek nézz utánna a dolgoknak mielőtt hülyeséget pofázol.. mivel a vizipipa hosszú ezért a legtöbb méreganyag lecsapódik és kimosással ellehet tüntetni őket és esetleg még vehetsz 40ftér olyan szipkát amin van filter..nikotin is van benne de nagyon minimális és nem okoz függőséget.. 1éve vizipipázok de sose hiányoltam mindig összeülünk haverokkkal és kész
2010. nov. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Kedves (:D)dmob85!

Természetesen nem így értettem, nyilván ittam már alkoholt, de- ahogy mondtad- csak 1-1 kortyot (most nem túlzok, égeti a torkom, és baromira nem ízlik :D). És nem értem, ez miért lenne gáz a szüleim részéről, vagy akár az enyémről.

15/F:

Az az igazság, h egyet értek veled, bár az öngyilkosságra vonatkozó tippedet egyelőre hanyagolom :P. Am azt nem vágom, h te miért iszol, bár hehez semmi közöm.

Többiek: Köszi mindenkinek a válaszokat! Értem, hogy ennek megvan a hangulata, ez eddig oké. Közösség, nyugi,. stb. De azt nem értem, h ettől h nem lesz függő az ember.

Csak szimpla kíváncsiságból: a füst, amit ilyenkor a vízipipások kifújnak, a közelben tartózkodók egészségére nem ártalmas? (Legutóbb egy játszótéren ment a dolog, a sok kisgyerees anyuka odáig volt meg vissza)

2010. nov. 11. 16:21
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!