Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért kezd valaki dohányos...

Miért kezd valaki dohányos emberrel ha zavarja?

Figyelt kérdés
A párommal már kb 1 éve ismertük egymást mielőtt összejöttünk, mindig tudta, hogy cigizek mégis ő kezdeményezett. Én az elején megmondtam, hogy senki kedvéért nem fogok leszokni, nem-e fogja zavarni?! Azt mondta, hogy nem. Arra odafigyelek, hogy ha vele vagyok kevesebbet gyújtok rá, zárt térben sose dohányzok, figyelek a szájhigéniára. Tudom, hogy ettől függetlenül is lehet érezni, de érezte a kapcsolatunk elején is. Most meg kb meg kell köszönnöm ha “megengedi”, hogy rágyújtsak.Teljesen rendben van, ha valaki nem tudja elfogadni, de miért nem olyat keres akkor, aki megfelel neki? Erre azt mondta, hogy azt hitte majd miatta leszokok, pedig direkt megbeszéltem ezt vele az elején. És most meg van sértődve, hogy ennyit nem teszek meg érte. Tudom, hogy egészségtelen, büdös, függőség, de ez az én döntésem és ha egyszer úgy döntök, hogy leszokok az is a saját döntésem lesz.
jún. 21. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem csak az egóját akarta növelni azzal, hogy majd érte leszoksz. Magadért érdemes leszokni.
jún. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezért kellett szakítsak az előző barátommal. Hiába volt mindig illatos, friss, ápolt, de egyszerűen nem tudtam megszokni azt, amikor megcsokolt és éreztem rajta. Ehhez hozzátartozik, hogy ő kezdeményezett, nem én. És nekem gyerekkorom óta komoly fejfájásom lesz a cigaretta szagától is.
jún. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
Mert annyi r a b ejö s s z neki,an ny ir a oda van ér ted , ann y i r a imád; hog y ,, meg b e széli m agá v l "/ eldönti, hogy ez ő t nem érdek li, sze met huny f ö lötte .
jún. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Amiért mi nők, azt gondoljuk, hogy a rosszfiúból is pikk-pakk tisztes családapát faragunk.

Azt gondolta, majd magadtól vagy szekálás hatására úgyis leszoksz.

jún. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Kérdező, tökéletesen igazad van!!! Mondd meg neki konkrétan, ha nem hagyja abba ezt a témát teljesen, akkor befejezed vele - és tedd is így!
jún. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én vagyok a nő. Tudom, ilyenkor jön az, hogy a nőtől még undorítóbb, meg aki dohányzik azt nem is lehet nőnek nevezni. Én ezt elfogadom, mindenkinek joga van ahhoz, hogy saját véleménye és gondolata legyen ezzel kapcsolatban. Engem az zavar, hogy azzal a gondolattal kezdett velem kapcsolatot, hogy “majd megváltoztatom”. Mindenkinek vannak hibái, az elején tudom, hogy együtt-e tudnék élni az adott hibával vagy sem, ha nem akkor nem kezdek bele.
jún. 24. 05:27
 7/9 anonim válasza:
100%

Ne hari, de már itt elbukott egy hosszabb távú, komolyabb kapcsolat esélye a részéről!!!:

"azzal a gondolattal kezdett velem kapcsolatot, hogy "majd megváltoztatom""

Így nem kezdünk kapcsolatot!

Én is dohányos csaj vagyok és bár nem szándékosan volt így, de eddig még csak dohányos srácokkal jártam - így ez a gond engem soha nem is érintett

jún. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Már elmondta, hogy azért nem érdekelte mert gondolta majd érte leszokok. Más lenne, ha a kapcsolatunk alatt szoktam volna rá, vagy ha nem tudott volna róla és később tudja meg, de így nem értem. Direkt elmondtam neki, hogy ez nem opció, engem egy dolog zavar, ha valaki terhesen vagy gyerek mellett szívja, ha családom lesz le fogok szokni, de ezt neki nem mondtam, csak az én fejemben van meg. Ilyen vagyok, így gondolom. Nekem is vannak dolgok amik zavarnak, pl egy alkoholistával nem tudnék együtt élni, aki ténylegesen alkoholista, ha megismernék egy alkoholistát és azt mondaná, hogy értem leszokik akkor se foglalkoznék vele, értem ne szokjon le, mert az már rég rossz, változzon saját magáért mindenki és ha valaki úgy él ahogy neki megfelel onnantól én döntöm el, hogy az én életembe az adott dolog belefér-e. Arra se fogom kérni a párom, hogy miattam fogadja el a cigit, ne fogadja el, ha zavarja menjen, mert úgyis mindig probléma lesz. Csak ő ezt már az elején tudta így semmi értelme nem volt.
jún. 24. 12:05
 9/9 anonim válasza:
Tökéletesen igazad van!
jún. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!