Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mai világban miért állítják...

Mai világban miért állítják be rossznak a dohányzást? Nem inkább a stressz káros az emberre? Több lent.

Figyelt kérdés
Régen is dohányoztak az emberek és mégse állította be senki a cigit olyan rossznak, eléltek a régi öregek dohányzás mellet akár 100 évig vagy még tovább is. Senkinek semmi baja nem volt a cigitől, pipától. Ismerek idős 70,80 plusszos dohányosokat és vígan élnek, színházba járnak, igényesek a külsejükre, jókat lehet velük beszélgetni, nincs egészségügyi problémájuk a dohányzástól egyiknek se ezt tudom. Vajon miért? Mert nem stresszelik magukat, boldogságban, békességben élnek, nem hiszik el a mai világ hülyeségeit. A 20 éves husmentes étkezést folytató besavanyodott hülye dohányzás ellenes ,,tanult" ember meg orvoshoz jár meg mindenféle betegsége van. Szalonnát kell enni ahogy régen hagymával meg jó cigit elszívni utána és dolgozni. Nem hülye pletykaknak meg híreknek bedőlni.

#dohányzás #régi öregek
2022. jún. 16. 12:55
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Johogy nem azt mondod hogy a dohanyzas egeszseges. Egyebkent meg fejlodott az orvostudomany, attol hogy valaki 100 evig is el nem azt jelenti hogy nem karos
2022. jún. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, egyetertek.

Szívtàk a füstszűrő nélküli cigit, itták az otthon főzött pálinkát, bort, ették a disznózsírt, kolbászt, az egy hetes kenyeret... és eléltek vígan.

Dédim is igy nőtt fel, igy élt 96 éves koráig, amikor elesett.

Egyébként kutya baja nem volt.

2022. jún. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Ha eljutunk arra az értelmi szintre, hogy képesek legyünk különbséget tenni az anekdoták gyűjteménye, és a statisztikai adatok közt, akkor a következő lépésként azt is belátjatjuk, hogy egy dolog az, hogy van több ismerős is, aki elélt addig, és van az, hogy statisztikailag, az egészségügyi adatok szerint a dohányzás nagy átlagban megrövidíti az egészségben eltöltött évek számát, növeli a rák kockázatát satöbbi.

Ez utóbbit nem “üti” az, hogy vannak olyanok, akik sokáig élnek vele.


Ugyanúgy mondhatja a másik, hogy x, y meg meghalt bele 40 akárhány évesen, esetleg 70 százalékkal csökkent a tüdőkapacitása 50 éves korára, nem tud felmenni egy lépcsőn, stb…


A nagy adatot nézd, a nagyátlagot. Ne az egy-egy példát.


Az egy-egy példa a nagy átlag egy részhalmaza.

2022. jún. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
86%
Valamennyire káros, csak nem jobban, mint bármi más.
2022. jún. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3/4-hez még annyi, hogy “a választ 0 százalékban értették meg, és fogták fel. :’)
2022. jún. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha belegondolsz minden káros a világban


Kimész az utcára szmog van

Munka stresszt okoz ami káros

Zsíros ételek is károsak

Rossz párkapcsolat is káros


Stb...


A dohánylobbi így próbálja nyugtatni a lelkiismeretét, hogy hát mi monduk, hogy káros, de legalább jó sok pénzt keresünk vele.

2022. jún. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mert rossz? Talán? Hihetetlen, de a stressz károssága nem zárja ki a dohányzásét. Plusz a dohányzás csak azt a stresszt csökkenti amit ő maga okoz.


Nem értem miért van a legértelmesebb válasz (#3) lepontozva, de neki van igaza. Egy-egy példa valami random sokáig élt emberről nem változtat azon, hogy a dohányzás átlagosan csak árt az emberek nagy részének.


Mit hiszel amúgy "pletykáknak meg hülye híreknek"?

2022. jún. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7

Nem hiszem hogy rosszabb mint a szmog, a gyárkemények füstje, a tartósítószerek, színezekek...

2022. jún. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%

Az első kettő szívásmód kérdése. Ugye abban megegyezhetünk, hogy a cigit direkt szájba, tüdőbe szívjuk, a szmog és gyárkémények füstje valamelyest indirekt. Ha lenne szmogot vagy kéményfüstöt tartalmazó cigi, az is ugyanolyan vagy károsabb lenne mint a dohány. Illetve ha lenne cigifüstöt eregető kémény, az is pont annyira elhanyagolható lenne mint a többi kémény füstje. De ilyenek nem léteznek, a cigifüstből többet és töményebbet kap az ember mint bármi másból. Így igen, károsabb.


A tartósítószerek és színezékek érdekes, trükkös téma. Beviteli módjuk teljesen más mint a füstté pl. Valamiért az ezeket tartalmazó kajákra nem is kell ráírni, hogy rákkeltő, sem hogy káros. Ilyen állításokat inkább csak unatkozó újságírók tesznek, mindenféle alátámasztás nélkül. Az is meglepő, hogy általában ezekkel csak a hozzá nem értő, laikusnak van baja, valamiért aki ért hozzá az nincs beszarva. Talán ők tudnak a szigorú szabályokról amit be kell tartania az élelmiszergyártóknak, vagy a még szigorúbb ellenőrzésekről. Ki tudja.


Így a végére, bocsi, hogy hosszú lett, de nem tudok túlesni azon, hogy ezt itt 2022ben magyarázni kell.

2022. jún. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!