Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan tudnék leszokni a cigiről?

Hogyan tudnék leszokni a cigiről?

Figyelt kérdés

13éves vagyok. A barátnőm vitt bele a hülyeségbe, hogy Ő "kostóltatta" meg velem az első szálat. Én persze visszautasítottam, de nem hagyot nyugodni és végül mégis rávett az első slukkra. Nagyon megbántam mert egy slukkot követte a következő és aztán egy szál majd a második és végül ott kötöttem ki, hogy már én veszem magamnak a cigit. Ez 2009 agusztusában volt. Emlékszem, hogy Kék Bondot szívtma előszőr.

Aztán végül feladtam a cigizést másfél hónapra mert egy olyan fiú lépett be az életembe aki miatta letettem, de amint szakítottunk újra stresszes lettem és még több cigit szívtam.

Azóta már próbáltam csökkenteni az adagot, hogy naponta csak 3 szál, de amennyire csökkentme még jobban kívánom. Persze sokan mondták, hogy mikor rágyújtanának inkább bevesznke egy rágót. Én is kipróbáltam de nekem semmit sme segített.

Végül az lett a taktikám, hogy a leggyengébb cigit szívtam (rózsaszín Pall Mall) abból pedig az lett, hogy a végénél már letéptem a füstszűrőt és mégjobban kívántma a normális cigiket.

Olyanokat olvastam szülőktől, hogy gyereküket úgy tántorították el a dohányzástól, hogy a legerősebb cigit szívatták el velük nagoyn kevés idő alatt. Így kb. rosszul lesznke tőle. Én is kipróbáltam ezt a módszert, de sajnos ez sem vált be mert így is mégjobban kívántam a cigit.

Annyira szeretnék egy olyan fiút aki nem dohányzik és ez ösztözözne arra, hogy letegyem a cigit és végre normális kamaskzort éljek meg. Azt szeretném, hogy mikor 16-17 éves leszek és ha megkínálnka cigivel, elmondhassam, hogy: Köszi én nem dohányzok :)

Elvégre 13 éves vagyok fejlődő szervezettel és még kisgyerek vagyok.

Nem azért kezdtme el ezt az egész dohányzás dolgot mert a felnőttek is így csinálják hanem mert előszőr a kíváncsiság vezérrlt majd pedig már rászoktam.

Ti hogyan szoktatok le a cigiről? Milyen praktika vált be?

Kérlek segítsetek megszabadulni tőle.

Ráadásul olyan családban nőttem fel, ahol a szülők nem dohányoznak de én és a bátyám cigizünk.

És egyszerűen rossz reggel arra ébredni, hogy a testvérem a melletme lévő szobában majd megfullad a köhögéstől és már-már öklendezik, annyira köhög.

Én ezt mind nem szeretném...


2010. aug. 18. 02:51
 1/7 A kérdező kommentje:
És felvilágosítanál arról, hogy mi az élet mert attól tartok nem vagy tisztában a fogalmával, ugyanis VAN életem 13 éves létemre is. ;)
2010. aug. 18. 09:42
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát én úgy szoktam le, hogy kaptam egy zsák diót és mikor rá akartam gyújtani, ideges voltam, aztán akkor mérgemben diót törtem kalapáccsal. Mellette meg nagy akarat és elhatározás kell hozzá, de mindenképpen kell csinálni valamit, ami olyankor levezeti az energiádat. Még azt mondom az is jó ha szerzel egy boxzsákot és azt ütöd. :D


Ha egy hónapig kibírod így, akkor utána már simán bírni fogod, és utána már nem leszel ideges, meg semmi ilyesmi.

2010. aug. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szóval durván 1 hónap után már nem fog hiányozni.

Az a lényege a dolognak, hogy meg kell állni, akármi van, nem szabad rágyújtani, és el kell tudni fogadni, hogy nem gyújthatsz rá soha többé. Ha ezt el tudod fogadni, akkor már nyert ügyed van.

2010. aug. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat és azt, hogy nem hurrogtatok le mert, hogy: Jajh 13 évesne nem cigizni kéne hanám babázni!!! -.-""""

Ugyani én is tudom, hogy rossz amit én művelek és minnél előbb tudok megszabadulni ettől a káros valamitől :)

2010. aug. 18. 20:42
 5/7 anonim ***** válasza:

Van olyan hogy leszoktató könyv, tényleg beválik, olyan mint az agykontroll, működik ha tényleg le akarsz szokni.

Olvasd el:

*****

Én is ezzel szoktam le és mindenki más is akinek kölcsön adtam. Hozzátenném én 8 évig cigiztem előtte és sehogy máshogy nem sikerült leszokni.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. aug. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én amikor leszoktam, gitározgattam. mindig öt percet, amikor egy cigit lett volna kedvem elszívni.
2010. aug. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyébként, ha tényleg le akarsz szokni, akkor le is tudsz. Leteszed, aztán nem gyújtasz rá többet.


Ha pedig nem tudsz leszokni, az azért van, mert a szíved mélyén nem is akarsz.


Nagybátyám 3 doboz bagót szívott el, barnaszofit, naponta. aztán egyik napról a másikra leszokott, pedig 40 éve cigizett. Mert akarta. sajnos páréven bellül tüdőrákos lett, ami átterjedt az agyára, és meghalt fél év alatt.

2010. aug. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!