Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Jó a lugosítás?

Jó a lugosítás?

Figyelt kérdés
2009. szept. 14. 21:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
47%
Mit akarsz lugositani?
2009. szept. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
51%

szerintem jó, én mondjuk addig jutottam hogy naponta többször ettem nyerset, (zöldség gyümi) és sok vizet ittam (azt most is) és kerültem a kenyeret. éreztem, hogy sokkal jobb lett a közérzetem, frissebb lett az elmém is :)

pár napig bírtam, mert kenyér és gyorskaja függő vagyok :C

2009. szept. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
99%

Nincs akkora hatással a szervezetre, mint sokan gondolják, ugyanis a vér és az egyéb testnedvek nagyon szűk pH-tartományban mozoghatnak( de ha sok zsíros és cukros ételt eszünk, kiegészítésként megteszi...)


Ha egy egész pH-nyit elmozdul pl a vér kémhatása, akármelyik irányba, akkor már meghalnánk.

Itt tized-Ph-król beszélünk, ami nem olyan nagy változás. A megfelelő egyensúlyt amúgy egy igen jól működő, ún. puffer-rendszer szabályozza, 7,35-7,45pH között mozoghat az érték, ez nagyon-nagyon kicsit lúgosnak számít.

22/L

2009. szept. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
75%

én eccer kipróbáltam, de inkább csak rontottam magamon. nemvolt konkrétan semmi panaszom, csak gondoltam kipróbálom, "merazegészséges"

azlett belőle, h tök felborult bennem minden, wc-s nagyügyemet csak nehezen tudtam elvégezni, ráadásul összevissza 8azelőtt pedig kb azonos időben jártam mindig, és egészségeset alkottam), folyton felvoltam puffadva, a sok víz miatt 5 percenként pisilni jártam, borzasztó volt, így inkább felhagytam ezzel, élem tovább a normális életemet, azóta minden rendbejött

2009. szept. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%

A második válaszolónak mondanám amit Te csináltál az nem lugosítás savasítás volt, hanem szimplán egészségesen étkeztél.


Amúgy a most divatos lugositás témakörnek semmilyen tudományos alapja nincsen


orvos

2009. szept. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
34%
Magamtól is kitalálhattam volna, hogy ezt az "okosságot" orvos irta.
2009. szept. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
51%

A lúgosítás akkor jó ha savas vagy. A savasítás meg akkor, ha lúgos. Ha egyik se vagy akkor ne kínozd magad egyé' bármit, csak érezd jól magad.


NEM orvos

2009. szept. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
56%

A szervezet egy csöppet bonyolultabb annál, minthogy simán csak "lúgosítani" kellene őt. Az optimális ph visszaállításában azonban nem árt segíteni neki, mert túl sok szutykot eszünk/iszunk/szívunk be, ennyit nem győz helyreállítani, felborul az egyensúly, és akkor jöhetnek a betegségek és a hízás.


Ha csak lúgosítasz (pl. szódabikarbónát döntesz magadba, vagy akár a szuper Dr. Young féle szuperlöttyöt, azzal még csak bizonyos értelemben vagy beljebb... Mert az sem túl jó, ha bolond módjára öntjük magunkba a lúgos italt, az ellenkező irányba csaphat át a dolog. Különösen azért, mert minden szervnek más az optimális ph értéke...


Sokkal jobb, ha a táplálkozásunkban törekszünk rá, hogy többségben legyen a lúgosabb kémhatású táplálék, és kisebbségben a savasító (finomított szénhidrát, hús, alkohol, stb.) És jó, ha sok folyadékot iszunk, ami lehetőleg nem cukros lötty.


Erre jött létre egy szuper jó ingyenes program, hogy a megfelelő táplálkozási szokásokat segítse kialakítani, de erről bővebben csak priviben, mert tilos a reklám...


Illetve van egy spec táplálék, ami a szervezetnek az optimális ph egyensúly beállításában segít.


Nóri

2009. szept. 18. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
ne cukkolj, mondd el mi az a speciális étek!!!!!
2009. szept. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
47%
mit akartok lúgosítani???? ez egy agyament baromság. ennyi hiszékeny embert,nem csoda,hogy itt tart az ország.
2009. szept. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!