Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Van valami gyógytea/akármi...

Kedves Vezető kérdése:

Van valami gyógytea/akármi amitő fázik az ember ?

Figyelt kérdés

júl. 19. 12:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Mivel az izzadás a hőszabályozás részét képezi a vízben gazdag izzadtság kiválasztásán keresztül, segítve a szervezet hűtését, úgy gondolom, az izzasztó hatású hársfa tea fogyasztása is járhat ilyen hűsítő eredménnyel. Ezt ugyan nem tudom neked garantálni, de talán ki kéne próbálni.
júl. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ne akarjál fázni,mert nagyon szar érzés.Csak azért mondom,mert én szinte megállás nélkül fázom egy ismerősöm szemétsége miatt immár 4 éve. Elhalt a testemben a létező összes kis ér,ami a hőháztartásomat befolyásolja és hajszárítóval,melegítőpárnával,egyéb kell melegítenem magamat sokszor mert le akarok fagyni,még ilyenkor nyáron is a legnagyobb melegben is.
júl. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Senior Séf ***** válasza:
Igyál elegendő folyadékot. A verejtékezésnek pont a szerepe, hogy hűtsön.
júl. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Szilvalekvár után tejet. Leizzadsz és ráz a hideg, azután szaladnod kell és nem érdekel a hőség.
júl. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Jeges víz
aug. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Vannak hűsítő hatású növények, gyógynövények és ezekből készült forrázatok (nevezzük az egyszerűség kedvéért teának), illetve illóolajak.

Mindenesetre első körben próbáld ki, hogy kifacsarsz egy citromot és vízben keverve megiszod.

Ez is hűt.

Aztán illóolajak közül szintén pl a citrom illóolaj, de az indiai szantálfa is.

Ha helyesen emlékszem, gyógynövények közül a citromfű levél is hűtő hatású. Ebből is lehet forrázatot ("teát") készíteni.

De van még több is. Talán a nyírfakéreg.

Annak nézz utána, hogy "lázcsillapító hatású gyógynövények".

aug. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ha forró teát iszol, meleged lesz. Ismerem én is ezt a mesét, hogy fázni fogsz, de nem igaz. Honnan tudom? Jópárszor kiprobáltam. Bármilyen hihetetlen, a fizika működik.
aug. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Igen, van olyan tea, több is.

Aminek az emésztés utáni energiája "vata". Ha beleásod magad az ayurvédába, akkor fogsz ilyeneket találni. De a teljes testedre hatással lesz.


Addig is a tarkódat és a vénáidat kell hűteni vizes ruhával (csuklón és a karodon).

aug. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
#14: Ugyanez a hatás elérhető görögdinnyével is, amelynek előnye, hogy olyan puffadást okozhat, hogy abba bele is lehet halni.
aug. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!