Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » El nem múló torokfájással mit...

El nem múló torokfájással mit kezdjek?

Figyelt kérdés

Már másfél hete, hogy torokfájás jelentkezett nálam, majd be is lázasodtam, ágyban feküdtem 2-3 napig, s ezalatt Paracetamolt és Sumetrolim-t szedtem. Száraz köhögéssel, gyengeséggel és rossz közérzettel társult, de ezek el is múltak 3 nap után, s azt hittem, hogy a torokfájás is. Ennek már egy hete, de tegnap éreztem, hogy ismét fájni kezd a torkom, s ma este már biztos vagyok benne, hogy nem múlt el. Néha száraz köhögés tör rám, s nyeléskor fáj a torkom is, mintha gombóc lenne a torkomon.

Allergiás tünetek is fellépnek, mikor elkezdődik a szezon, de többnyire csak tüsszentek, jó sokat. Ez viszont valami vírus lehet, s nem tudom mit kezdjek vele. Valami házi praktika, esetleg gyógyszer, szopogató tabletta?

U.i.: egyetemista vagyok, s mivel nem lakom a szülővárosomban, itt nem áll rendelkezésre háziorvos, az egyetemi orvosban pedig nem bízom túlságosan.



2018. máj. 14. 22:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem mindig a Kalmopyrin vált be torokfájásra, 3x1 szem. Meddig szedted a Sumetrolimot? Nem hagytad abba rögtön, ahogy elmúltak a tünetek? Tovább kellett volna szedni. Szopogatósnak a Strepsils vagy a Septofort, és tovább szedni, mint a tünetek elmúlása. Ha pedig ez nem elég, akkor mégiscsak menj el az egyetemi orvoshoz, antibiotikumot ő is fel tud írni, nem kell hozzá nagy tudomány.
2018. máj. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De igen, abbahagytam a tünetek elmúltával, sajnos nem szívlelem a gyógyszereket. :/ Holnap rákérdezek a gyógyszertárban, köszönöm!
2018. máj. 14. 23:48
 3/3 anonim ***** válasza:
A gyógyszer nem ellenség, szükség esetén használ. Fölöslegesen meg úgyse szedi senki. A Sumetrolim ugyan nem szó szerint antibiotikum, de ahhoz hasonló, azt pedig ugye végig kell szedni, különben garantáltan visszaesik az ember, mert nem volt ideje kifejteni a hatását. A tünetek enyhülése nem teljes gyógyulás. Az ilyen gyógyszerek nem alkalmi fájdalomcsillapítók, hanem gyógyítók, amihez idő kell.
2018. máj. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!