Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mandulaműtet utan mikor múlik...

Mandulaműtet utan mikor múlik el a hajhullás?

Figyelt kérdés
Másfél évvel ezelőtt kezdődött a hajhullásom, azótam számtalan kivizsgáláson vagyok túl. Kiderült hogy autoimmun pajzsmirigy alulműködésem van, amire azóta szedek gyógyszert, így a hormon szintem rendben van. Fejbőröm oké, nincs külső ok, ami a hajhullást előidézné. Februárban átestem egy mandulaműtéten, mondván hogy gennyesek, es streptococcus fertőzésem is volt. Nagy reményeket fűztem hozzá, hogy utána majd mérséklődik a hajhullás, de eddig eredménytelenül.(1honao telt el) Vérképem tökéletes. Vajon reménykedhetek még hogy elmúlik vagy kutakodjak tovàbb?

2016. márc. 23. 16:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én kb fél év után vettem észre változást.
2016. márc. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Valóban több hónap míg lesz javulás ha a mandula okozta.
2016. márc. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Olvastam még, hogy ha mandula miatt hullik ki, az általában vissza is fog majd nőni, tapasztaltatok ilyet? Én sajnos nem fedezek fel új babahajszálakat, pedig a hajvizsgálaton azt mondták, hogy nincsenek elsorvadva a hajhagymáim
2016. márc. 23. 18:06
 4/12 anonim ***** válasza:
Nagyon sok hajam kihullott, de szerencsére visszanőtt ( ha nem is ugyanolyan dúsra).
2016. márc. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
nekem 3 héttel a műtét után kezdett csökkenni, utána 3 hónappal fokozatosan érte el a minimumot. persze mindenki más és más... viszont nekem még mindig hullik sajnos, a rövidebb, vékonyabb hajszálak főleg. bár nálam elég bonyolult a helyzet. ugyanúgy autoimmun pm alulműködésem van, mint neked, és egy genetikai eredetű hormonproblémám, plusz a vashiányom is mindig visszatér (de nem vagyok lisztérzékeny vagy ilyesmi). remélem neked a mandulaműtéttel megoldódik az egész.
2016. márc. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Sajnos a második hónaphoz közeledve sem látok változást, pedig használok hajszeszt is es kapszulát is szedek. Most voltam egy kontroll vérvételen, ahol a streptococcus értékem ismét kissé referencia értéken felül volt, holott műtét előtt nem. Nem tudom hogy ez minek tudható be. Az autoimmun pm miatt is aggodom kissé, de ezzel az orvosok nem foglalkoznak.
2016. márc. 30. 09:04
 7/12 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. Ha magas a streptococcus, akkor az lehet még a műtét utáni szóródás miatt (dokim mondta), vagy valahol még van egy gócod pl. Szerintem várj még egy hónapot, ha nem javul egyáltalán, akkor érdemes még kutakodni.
2016. ápr. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

bocsi, korábban küldtem el... szóval lehet pl. arcüregben is góc, ha a fogaid rendben vannak. Jól érzed magad egyébként? Figyeld a tüneteidet, hátha rájössz, hogy valami nem az igazi és az lesz a megoldás :)

Autoimmun pm gyulladással nem nagyon tudnak mit kezdeni, csak a hormoneredményeket tudják a gyógyszerrel kezelni... Nekem pl. már nagyobb adag gyógyszer sem viszi le olyan hatékonyan a TSH-mat, mint egy éve a legkisebb, pedig nem romolhatott olyan sokat :/

2016. ápr. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Legújabb vizsgálat alapján túl sok a savam, illetve gyenge a bélflorám és a májam túl van terhelve. Ezért most máriatövis olajat, probiotikumot es salvus vizet használok. Lehet ez miatt a vitaminok kevésbbé tudnak felszívódni. Egyébként nem érzem magam rosszul. A pajzsmirigyem is jól működik, 50est szedek, nekem nem ingadozik az értékem
2016. ápr. 6. 22:48
 10/12 A kérdező kommentje:
Mandulások! Kicsit nyugtalanít engem, hogy most már 3hónappal a műtét után, a manduláim helyén még mindig látom a fehér lepedéket, de csak nagyon belül a mélyedésben. Lehet azért nem tud lekopni, mert nem érintkezik az a terület az étellel? Szerintetek visszamenjen az orvoshoz?
2016. ápr. 28. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!