Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek ez pánikbetegség,...

Szerintetek ez pánikbetegség, vagy valami másnak a tünete?

Figyelt kérdés

Kiskoromban eléggé szorongós voltam, akkor minden stressz hányingerrel jelentkezett meg féltem az estéktől stb...de ez meg is szűnt. Pár éve volt hogy légszomjjal küzdöttem, mondták h idegi eredetű, elmúlt...

Aztán néha még esténként előjött de semmi bajom nem volt nap közbe, egészen 4 héttel ezelőttig. Hirtelen légszomjam lett kapkodtam a levegőt, azt hittem meghalok. Ügyeletre vittek ekg, nyugtató injekció minden volt...persze az ekg-m tökéletes. Ettől a naptól fogva golyamatos torok szorítás meg hasi szorításom volt. A háziorvos vért vett nem-e pajzsmirigy de a vérképem rendben volt, és ezzel ő el is rendezett annyival hogy pánikbeteg vagyok, frontint szedjek. Na attól ki voltam úgy ütve mint aki másnapos, így HOVA tabelttát szedek meg milgammát egy másik oros javaslatára. Amit a 4 hét alatt javultam az annyi hogy nem remegek a pulzusom már nem magas, de néha előjön a hasi szorító érzés, meg a torkom is mintha szorítana, néha már a nyelvem is. Meg kapkodok mély levegő után és csak a hasam felső része feszül de nem érzem hogy a tüdőmbe menne. A doki továbbra sem foglalkozik vele ez szerinte pánik. De nem bizonyos szitukban jön rám, hanem szinte folyton. Hiába kertészkedek akkor is van hogy felerősödik. Hason se bírok hetek óta aludni mert úgy érzem nem kapok levegőt. Allergiás vagyok 10 éve, szedek rá gyógyszert nem tudom h esetleg attól-e, de szerintem ez már nem pánik. Abszolút nem érzem magam idegesnek. Maximum már attól hogy vajon mi bajom van. De a doki nem utal sehova, csak folyton annyit mond hogy nyugodjak meg. Szerintetek is tipikus pánik tünet? Vagy ha nem akkor mi más baj lehet?


2015. jún. 10. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is pánikbetegségnek tűnik a dolog. Menj el pszichológushoz!
2015. jún. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen,panikbetegseg
2015. jún. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokaz,igazából fizikai ffajdalmam semmi sincs, sőt a 4 hét alatt semmi komolyabb baj nem történt. Csak nem tudom egy pszichiáter vagy pszichológus segítene? Nem nagyon ismerem a tapasztalatokat ilyen téren
2015. jún. 10. 15:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Először pszichológushoz menj, ő fel tudja mérni, szükséged van-e pszichiátriai kezelésre, gyógyszerekre - amiket a pszichológus nem írhat fel, így biztos nem kapsz semmit "feleslegesen".
2015. jún. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!