Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez is lehet Reflux?

Ez is lehet Reflux?

Figyelt kérdés
Ott kezdeném, hogy pánikbeteg lettem amire gyógyszert(Frontin) írtak fel, de amikor bevettem elkezdett remegni a gyomrom ettől nyugtalan lettem és utána jött is a roham.(szóval semmit se ért)Aztán nem szedtem pár napig.Majd egy régi ismerősőm mondta, hogy ő neki is így volt csak nála megállapították a refluxot de neki volt gyomorégése és vissza is folyt a torkába ami nekem viszont nem volt max nagyon ritkán.Viszont reggel öklendezés van és néha fel is jön valami cigi után.Mondjuk alapból gombóccal a torkomba kelek meg olyan mintha a gyomromba dobogna a szívem(lüktet a hasam).Az a lényeg, hogy egyik nap nagyon jól éreztem magam mondom megünnepeljük egy jó kis hamburgerrel úgy is rég ettem jó ízűt.Majd elkezdtem enni két pofára és a felénél elkezdett szintén remegni a gyomrom és jött is a roham.Azóta szedem a Quamatelt meg Salvus vízet rendesen és Reflux diéta szerint eszek azaz többször eszek keveset jól megrágva stb..Így már bebírom szedni a Frontint is és végre használ, mondjuk így meg egyre többször szúr a bal bordám alatt.Akkor ez most Reflux?? Időpontom gyomortükrőzésre sajnos csak júliús elejére van.Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett.Valakinek valami ötlet vagy esetleg tapasztalat?? Előre is köszönöm

2015. máj. 26. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:

A gyógyszer nem old meg semmit. Tanulj meg meditálni. A meditáció lenyugtat, pihentet és lelki erőt ad. Csináld végig ezt a 30 perces meditációt minden nap legalább egyszer, és meglátod, használni fog: https://www.youtube.com/watch?v=c9JtaSCIdLs


Iratkozz be a Domján László féle agykontrollra, ott megtanulod a mélymeditációt, és ezeket a problémákat seperc alatt kezelni tudod! Keressél rá, a YouTube-on is tájékozódhatsz róla.

2015. máj. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 3...5 évente előfordul hogy pszichés köhögésem van. Ha a kiváltó ok elég erős akkor ehhez éjszakai fulladás, hányás vagy a refluxra jellemzően gyomorsav torokba feljövése is előfordul. De a hosszú évek tapasztalata után semmiféle gyógyszerrel nem kezeltem mert nem használt, hanem kizárólag a kiváltó ok megszüntetése hozott maximális sikert. A kiváltó ok az szokott lenni ha átmenetileg kiesik a kezemből életem irányítása és például valami rossz szándékú emberek veszik át, azok befolyásolják életem, persze az én hátrányomra. (Például sikkasztani akaró társasházi közös képviselő).

Ha az említett pszichés köhögés és a többi tünet jelentkezik az említett kiváltó okból, akkor segíteni szokott a természetben vagy Ausztriában való kerékpározás. A kerékpározás amúgy is erősíti az immunrendszert, de a tiszta, oxigéndús levegőn.

Írják valahol, és a saját tapasztalatom is az, hogy ilyen esetben az agy nem logikusan gondolkodik, hanem úgy hogy ha egy ember rosszat tett azzal hogy hátrányunkra beleavatkozott életünkbe, akkor az agyunk említett tulajdonsága szerint a többi embert is veszélyesnek tartjuk. Ezért jelentkeznek tömegben a tünetek. És ezért szűnnek meg például az érintetlen természetben.

A kiváltó okra kell először rájönnöd, hogy mi váltotta ki azt amit pánikbetegségnek írtál. Aztán a kiváltó októl kell megszabadulni. Ez lehetett iskolai/munkahelyi megfelelési kényszer, szigorú tanár/szülő, erős stressz, stb. Vagyis ez is abba a kategóriába tartozik amit írtam, hogy mások vették át életed irányítását, de nem feltétlenül rossz szándékkal.

Ha az említett kiváltó okot elkerülöm és kiegyensúlyozottan élek, akkor makk egészséges vagyok.

A kiváltó okra találj rá és szűntesd meg. Ez által előzd meg a fizikai gyógyítási próbálkozásokat meg a gyógyszereseket is. Megéri így eljárni.

2015. máj. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első: Köszönöm már hallottam róla csak félek, hogy nem fogom tudni elsajátítani és ahogy látom 39.000Ft 4 nap,de ezt a videót megfogom csinálni mindennap.


Második: Köszönöm neked is, én is szeretek sportolni csináltam is még el nem vette az energiámat ez a roham meg a kevés kaja.Az okot is tudom és azt is, hogy megtudom oldani.Én is ellenzem a gyógyszereket, de a kérdés fő lényege inkább az lenne, hogy milyen gyomor bajom lehet??Csak addig akarom szedni még kinem derül, mert ha elkezd fájni vagy remegni akkor nem tudom kikapcsolni az agyam és ezáltal jön is a roham.

2015. máj. 26. 21:27
 4/5 anonim ***** válasza:

"...milyen gyomor bajom lehet??"

Szerintem fizikailag semmilyen. Hacsak nem egyik gyógyszer mellékhatásától. A gyomorremegés is pszichés okokból lehet. Azt figyeltem meg hogy a 2-ben leírt kiváltó okokra mindenki másként reagál. Van aki csak fulladozik tőle, például a testvérem. Ja és gyomorgörcse is van ha a kiváltó ok elég erős. De ha a kiváltó ok megszűnik, akkor a panaszai is elmúlnak.

A kezdeti lelkiállapotunktól is függ az hogy a kiváltó okoknak nevezett hatásokra hogy reagálunk. Ha kimerültek vagyunk akkor mégjobban leteríthet bennünk egy bosszúság. Ha viszont lelkileg kipihentek vagyunk akkor meg lazán hülyét csinálunk azokból akik felbosszantottak bennünk.

A mi nyugatinak nevezett orvoslásunk eléggé csak a fizikai oldalra koncentrál. Például a sorkatonaságnál is köhögtem pszichésen, mire a laktanya orvosa felírt egy csomó gyógyszert. Majd egyik tiszt kapcsolt és még aznap áthelyeztetett egy nyugis laktanyába ahol gyógyszer nélkül is elmúlt minden fizikai panaszom, tehát ki sem kellett váltani a sok felírt gyógyszert.

2015. máj. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 B.Ági ***** válasza:

Én is szívből ajánlom Domján László vezetett meditációit. A yuotube-n több meditációját megtalálsz.

Már több mint egy éve minden reggel csinálom a meditációját és nagyon jó.

2015. jún. 26. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!