Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Reflux kinek milyen tunetet okoz?

Reflux kinek milyen tunetet okoz?

Figyelt kérdés
Neha olyan erzesem van mintha hideg levego miatt megfazott volna a legcsovem es neha-neha kohogesi inger jon ram....de csak kohontek egyet.....ez is attol van ??
2015. máj. 14. 19:14
 1/6 anonim válasza:
100%
Lehet attól igen. Nekem mellkasi fájdalom, hát fájás,mondjuk nekem elég durva, már gyógyszer nélkül gyakorlatilag minden ki jön belőlem. Próbáld ki a Salvus vizet, nekem sokat segített!
2015. máj. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, attól lehet, a sav irritálja a légcsövet is és a gégét.
2015. máj. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 szamo77db ***** válasza:
Nekem éjszaka böffen fel néha csípős, undorító ízű sav. Oda van készítve egy polcra a Rennie antacidum, rögtön bekapok egyet és elszopogatom. Régen volt egy gyógyszer, az Almagel A. A bolgárok gyártották és azért volt nagyon jó, mert Lidocain is volt benne, így az esetleges gyomorfájdalmat a lenyelés pillanatában megszüntette. Kár, hogy már nem kapható!
2015. máj. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nekem pl. eleinte amikor kiderült akkor is csak fájt.Soha nem volt savas felbüfögésem vagy évente egyszer. Gyomorégésem sem igen van.Amikor terhes voltam akkor volt.2011-ben egy megfázás ráhúzódott a gyomromra.A megfázás elmúlt, a gyomorfájás nem. 2012 voltam gyomortükrön, ott derült ki, hogy reflux.Akkoriban egy tál levestől úgy éreztem, hogy kettészakad a gyomrom.Hiába szedtem a kiírt savlekötőt.Nem használt semmit.Mást is szedtem, az sem használt sajnos.A tünetek kicsit javultak csak sokszor lett hányingerem. Valamikor esti rosszullétek,hányinger mintha hamarosan hánynék,levert a víz szó szerint. Aztán az is eltűnt. 2014 tavaszán gombócérzet van a torkomban.Nem múlik, nagyon rossz.Átvizsgáltak mindent.Minden negatív. Kb. 2 hete fáj a torkom mintha meglennék fázva és éjszaka kiszárad a torkom,csípő érzés van a torkomban,és fáj a nyelés. A refluxot egyik doki sem említette. Szerintem attól van.Pedig semmilyen sáv nem jön fel.Maximum büfögök,de azt sem mindig. Ha nem tudnám, hogy refluxos vagyok akkor eszembe sem jutna,hogy esetleg az lehet.Ilyenkor mondja az ember, hogy mindent megadnék azért, hogy ez a gombóc eltűnjön.Annyira zavaró.Volt amikor öklendeztem miatta.Állandóan írritál.Hát nekem ez van. Jó lenne legalább egy hasonló panasszal küzdő embert találni.
2015. máj. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
És folyton úgy érzem mintha száraz lenne a torkom.Mintha a gégémnél egy vattadarab lenne ami folyton szép lassan száradna ki és emiatt egyre nagyobb gombóc keletkezne a torkombam.Próbáltam Salons vizet,Quamatelt,Pantoprazolt,Pafenont,kálmosgyökeret,de a gombóc van.Megszabadulnék tőle nagyon.
2015. máj. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Sajnos nekem is ez a gondom! Viszont nekem rekeszsérvet is diagnosztizálltak, ami miatt nem tud összezárni a rekeszizom, így bármit eszel, a sav akadálytalanul vissza tud jönni a nyelőcsőbe! Az lehet a gombócérzés, a gyomrod egy része, és nyelésnél a rekeszizom hozzáér, vagy ilyesmi, soha nem fog elmúllni, csak enyhülni a savlekötőktől, meg gyógyszerektől! Végleges megoldással, csak laparoszkópos műtéttel tudják bevarrni, és a gyomor egy részét körbetekerni a nyelőcsövön, így a sav nem tud többet fölfelé jönni! antireflux műtét, és hiatus rekonstrukció a neve!
2015. máj. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!