Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kiújuló tüszős mandulagyulladá...

Kiújuló tüszős mandulagyulladás vagy csak nehezen múlik?

Figyelt kérdés

Múlthéten pénteken elmentem az orvoshoz, mert nagyon fájt a torkom. Azt mondta, hogy tiszta genny a mandulám, írt antibiotikumot, amit be is szedtem, 5 napig 2x1-et. Ma délután megint jobban fájt a torkom és belevilágítottam, még mindig tele van fehér pöttyel mindkét mandulám. Ilyen nehezen múlik vagy nem múlt el teljesen? Sajnos ez nálam visszatérő probléma, pedig már felnőtt vagyok, 30 éves nő. Suliban dolgozok és azóta van ez, pedig most nyári szünet van, nem tudom, hogy kaptam el megint. Ebben az évben már kb ötödjére van tüszős mandulagyulladásom, de tavaly is volt legalább ennyiszer. Most teljesen bevagyok pánikolva, mert

ugye csak szerdán lesz legközelebb orvos, meg kéredzkedhetek a munkahelyről ha vissza kell menni.



#tüszős mandulagyulladás, mandulagyulladás, mandula, torokfájás,
aug. 16. 19:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nekem kb 10 nap után lett jobb. 5 napig szedtem antibiotikumot, kb a 7. napon lett kevesebb foltom és úgy a 9.napig fájt többé kevésbé.
aug. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Valami házi praktikát tudtok mondani, hogy a tüszők lemenjenek? Sós vízzel gargalizálok, azt olvastam, hogy az jó lehet.
aug. 16. 19:38
 3/21 A kérdező kommentje:
Míg szedtem az antibiotikumot, már nem is fájt egyáltalán a torkom, de most estére megint nagyon.
aug. 16. 19:38
 4/21 anonim ***** válasza:
Házi praktika = vissza a háziorvoshoz vagy fül-orr-gégészhez. Majd ők eldöntik, hogy adnak másik gyógyszert, vesznek kenetet vagy kiszedik a manduláidat.
aug. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Nekem 25 éves koromban emiatt ki kellett vetetni a manduláimat.
aug. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nehezen múlik. Menj vissza, és újra felírják.
aug. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy hol van még szerda
aug. 17. 07:52
 8/21 anonim ***** válasza:

"Reumás láz. Amennyiben streptococcusok okozták a tüszős mandulagyulladást, ahogy ez általában lenni szokott, akár a reumás láz is lehet a betegség egyik szövődménye. A reumás láz egy gyulladásos autoimmun betegség, ami a szívet, a bőrt, az ízületeket és a központi idegrendszer érinti, és egy speciális streptococcus-törzs váltja ki. A lázon kívül piros bőrkiütések is megjelenhetnek, továbbá fájdalmas ízületi gyulladások jelentkezhetnek, melyek akár állandósulhatnak is. A reumás láz továbbá a szívbelhártya, a szívbillentyűk, a szívizom és a szívburok gyulladásához is vezethet..."


[link]

aug. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Olvastam én is ezt a reumás lázat, de semmi tünete nincs. Még..
aug. 17. 09:41
 10/21 anonim ***** válasza:
Ha már tünete lesz, cseszheted. Elvileg az ügyelet is fogad, ha tüszős mandulagyulladásod van, de legkésőbb hétfőn már be kellene menned egy orvoshoz. A fül-orr-gégészetre nem kell beutaló.
aug. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!