Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tüszős mandulagyulladásra mit...

Tüszős mandulagyulladásra mit érdemes kérni gyógyszertárban háziorvosi recept nélkül?

Figyelt kérdés

Vagyis csak gondolom, hogy az. Életemben nem fájt még így a torkom, és szinte csak bal oldalon, egy ponton, a torkom többi része enyhébben. A számat is fáj kinyitni, nyelni alig tudok. Lázam van, más tünet nincs.


A bejelentett lakhelyemtől 80 km-re vagyok, a háziorvosom pedig szombaton amúgy sem tudom hívni. Rubophent és Dorithricint szedek, de egyik sem ér sokat.


Én valami helyi érzéstelenítő szájsprére gondoltam (pl. emlékszem, hogy a Tantum Verde jól zsibbasztott régen), ezenkívül mit érdemes venni? Antibiotikumot recept nélkül nem kapok, de kórházba ennyivel azért nem szeretnék menni. Vagy van valami mód, hogy Pécsen szerezzek receptet nem saját háziorvostól?



júl. 6. 05:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hétvégén van ügyelet, menj be oda.
júl. 6. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hogy egy egymondatos komment mekkora segítség tud lenni egy olyan kreténnek, mint én, aki azt sem tudta, hogy létezik ilyen, hogy háziorvosi ügyelet, mert még sosem volt szüksége rá.


Kaptam antibiotikumot, nagyon köszönöm a választ.

júl. 6. 06:42
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

:)))

Legalább akkora pozitívum, mint olvasni azt, hogy valaki veszi a fáradságot, hogy 1-2 mondatban reagáljon a kérdésére kapott válasz(ok)ra. Nem igazán jellemző. Jobbulást neked!

júl. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Corsodylt,azzal gargalizálj,nekem egyedül az vált be,de amúgy az antibiotikum 3 nap után szinte teljesen elmulasztja.
júl. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!