Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez az autizmus spektrumzavar...

Ez az autizmus spektrumzavar asperger-szindróma összefüggésben van az állandó félelemmel(emberektől való félelem betegségektől,nehogy valaki hozzám érjen ne érjen hozzám kosz, mocsok stbk.)szorongással és, hogy az ember remegeteti a lábait!?

Figyelt kérdés

Egyéb kevert depressziós pánikolós szorongásos személyiség zavarok szociális fóbia is összefügghet velük?

Puszta ideg-gyengeség,lelki instabilitás!?

Mimóza lelkűség túl érzékenység!?

Nagyon feszélyezett, feszült felzaklatott vagyok mind a mai napig és igen nagyon hamar elbizonytalanodok és ürességet érzek magamban.



#furcsa #különcségek
2022. dec. 8. 13:07
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

oké, az előző hozzászólókkal ellentétben megpróbálok válaszolni ténylegesen arra amit kérdeztél :)


Igen, az ASD járhat kényszerességgel, nem mindenkinél de ez azért elég gyakori dolog. Az ASD járhat nagy mértékű szorongásnál, kb inkább az lenne a meglepő ha valaki mutatna egy autistát aki nem szorong. Az ASD miatt okozhat traumát olyan helyzet ami egy átlagembernek meg se kottyan. Az se ritka ha valaki érzékeny az érintésekre vagy túl éles fényekre, hangokra.


Ha ezek neked komoly gondot okoznak és tényleg foglalkoztat hogy autizmus miatt lehet-e, akkor nincs más, el kell menni egy kivizsgálásra, az Autizmus Alapítványhoz vagy a Neuroharmóniához, jelenleg Magyarországon ezen a két helyen csinálnak felnőttkori autizmus kivizsgálást. Másik lehetőség hogy ha kíváncsi vagy sorstársak véleményére, tanácsára, saját tapasztalataira akkor ezt direkt olyan fórumon tedd fel, pl asperger.hu - és akkor nem fognak annyian lehurrogni.


Végezetül, ha tényleg ilyen súlyos kényszeres, szorongásos, önértékelési problémáid vannak akkor érdemes valamilyen terápiás segítséget keresned. Olyan szakembert kell keresni aki nem címkézéssel meg gyógyszerezéssel akar minden problémát kezelni hanem aki egyénre szabottabban oda tud figyelni. Akár érintett vagy autizmusban, akár nem, ezekre a probléma-típusokra a kognitív viselkedésterápia (CBT) vagy a sématerápia az ami általában ajánlott. Pszichodinamikus/mélylélektani megközelítést (más néven pszichoanalízis) nem javasolnám, az inkább családi és párkapcsolati problémákra, érzelmekre fókuszál.


hát... remélem ezt hasznosnak találod... amit szintén érintettként tudtam javasolni.

2022. dec. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!