Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Orrmandula műtétet 18 év...

Orrmandula műtétet 18 év alatt lehet végezni? Vagy esetleg kockázatos?

Figyelt kérdés
Nekem azt mondta az orvos hogy 18 éves kortól lehet, de interneten olvastam hogy elvileg már 16-18 éves korban lehet. 17 éves leszek nyár elején, nagyon zavar már hogy orrhangom van évek óta, és a légzés is nehezebb. Ha lehet akkor nem szeretnék várni még 1 évet.

2021. ápr. 11. 09:48
 1/7 A kérdező kommentje:
Meg elvileg már 3 éves kortól ellehet végezni a műtétet, anyukmának is nagyon fiatalon csinálták. Nem értem nálam mért kell megvárni a 18-at.
2021. ápr. 11. 09:51
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 7 éves koromban, öcsémnek meg 4 évesen volt, szóval szerintem végezhető 18 alatt.


Viszont nekünk ezek sürgős műtétek voltak, mert folyamatosan begyülladt az orrmandulánk és nem kaptunk levegőt egyáltalán orron keresztül, meg sokszor a gyulladás miatt elkezdett gennyesedni a környezete is.


Lehet neked azért mondják, hogy várj, mert nem életbevágó a műtéted és most járvány alatt, ha jól tudom csak sürgősségi műtéteket vállalnak állami kórházakban.

2021. ápr. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 (:Puszedli :) ***** válasza:
100%
Minél fiatalabban csinálják annál kockázat mentesebb. Meg az mondják felnőtten sokkal rosszabb.
2021. ápr. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3, az orrmandulaműtét semmivel sem rosszabb felnőttkorban.

Kérdező, már három éves kor alatt is megcsinálják, ha muszáj.

2021. ápr. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát azt hallotam én is hogy felnőtt korban veszélyesebb már. Minél hamarabb érdemes, már csak azért is, nehogy a tünetek rosszabodjanak vagy véglegesek maradjanak. Szerintem valamilyen szinten ez is fontos műtét, mivel hogy a tünetek rosszabodhatnak és amúgyis nagyon nehéz így. A légzésről és a beszédről van szó, szóval szerintem fontos műtétnek számitana ez is.
2021. ápr. 11. 12:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy fontos nem azt jelenti, hogy sürgősségi is, pl csipőprotéziseket, epehólyag műtéteket stb sem vállalnak, pedig azok is fontosak.


A szabályok szerint ezek vonatkoznak a sürgősségi ellátásra:


Milyen panaszok ellátására szerveződtek a sürgősségi ellátási rendszerek

Sürgősségi ellátást igénylő állapotok jellemzője, hogy a tünetek:


• hirtelen kezdődnek (trauma, mérgezések, szívritmus zavarok, szív érrendszeri zavarok, agyi keringési zavarok, hő

ártalmak, áramütés, vízi balesetek, akut hasi katasztrófák)

• gyors lefolyásúak (percek, órák)

• állapot rosszabbodás látványos és gyors,

• időfaktor jelentősége, a beteg „aranyórája” (rövid idő alatt látványos, érezhető állapotrosszabbodás)


Tehát akkor végeznek sürgősségi műtétet, ha a műtét elvégzése nélkül rövid időn belül meghalnál.

2021. ápr. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm az információkat. Viszont idén nyáron az előrjelzések alapján várható az enyhűlés a járványban. Így remélem van rá esély hogy már idén végeznek ilyeneket.
2021. ápr. 11. 13:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!