Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Kemoterápiás kezelés megtagadása?

Kemoterápiás kezelés megtagadása?

Figyelt kérdés
Mi a vélemény?Méreg vagy gyógyszer? Ismersz olyat aki nem engedte magát így kezelni és meggyógyult?Tudjuk milyen iszonyúak a mellékhatásai és kikészíti a szervezetet...
2013. febr. 21. 20:46
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
És mégis ki mondta, hogy "halott" volt a daganat? Mégis milyen egy "halott" daganat?
2013. febr. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat! Sajnos mi érintve vagyunk apum által, 1 hete kapta az 5. kemót áttétes daganatra. az orvos nagyon bizakodik,hogy ez most segít. Csak nagyon legyengült és erre jött az újabb kemó amit sokkal rosszabbul viselt mint az előző 4-et. Benne meg sem fordult hogy megtagadja, és mellette alkalmazunk alternatív gyógymódot is. Olyat is tudok,aki abszolút semmi orvosi segítséget nem fogad, csak önmagát "gyógyítja"...
2013. febr. 22. 10:45
 13/36 Napsugar11 ***** válasza:
78%

Sajnos én kemó alatt veszítettem el az Édesapámat 10 éve. Mi is abban bíztunk... Én legalábbis mindenképpen. Ő érezte, hogy gyengül tőle, és nem jó neki, de én annyira hittem abban a rohadt kemóban.


Azóta sokkal tájékozottabb lettem. Van ez első vonalbeli kemó, a második- meg a harmadik vonalbeli. A sorrend kikerülhetetlen. Vagyis nem kaphat senki második vonalbelit akkor sem, ha a molekuláris diagnosztikai vizsgálat alapján neki az hatna.


Miért is kaphatná azt, ami használna? Így halt meg egy ismerősöm, aki gyógyszerész volt. Megcsináltatta azt a bizonyos vizsgálatot, vitte a dokijához, és nem adták azt neki, majd csak az első vonalbeli után. Pedig gyógyszerész volt, mégsem tudta elintézni. Nem bírta ki a szervezete az első vonalbelit.


Ráadásul ha megtagadod, akkor orvostól és intézménytől függ, hogy valaki kap-e táppénzt, és jogosult-e további vizsgálatokra. Van hol csinálnak utánkövetést, vagyis mehetsz CT-re, MR-re vérképre, stb., de van, ahol onnantól nem. Azért ezt nem árt tisztázni, mielőtt döntesz.


Egyetlen esetben tartom a kemót jó megoldásnak, akkor is, ha immunszupresszív (immunrendszert károsító) hatása van, ha az adott daganattípusra már van célzott kemó. Az egész szervezetre céltalanul "lövöldözni" teljesen felesleges.


A kemó hatása, hogy MINDEN osztódásban levő sejtet elpusztít. Így az osztódóban levő daganatos sejtek, a haj, mivel állandó osztódásban van, a bőr sejtjei, a vérsejtek (vvt, fvs, stb.) szintén áldozatul esnek.


Képzeld el másképp. Van egy kút, amiben ivóvíz van. Iható. Beleteszel 1 infúziós zacskónyi kemoterápiás lötyit. Az egész kút vize innentől ihatatlanná válik. Nem tudod kettéválasztani, hogy honnan iszol, bárhonnan próbálod meg, mérgező.


Na ezért van az, hogy annyi mellékhatása van a kemónak.


Vannak olyan alternatív szerek, amik pl. az immunrendszer erősítésével bírják rá a szervezetet a daganat elleni harcra, és vannak olyanok, amik programozott sejthalált indítanak be, de CSAK a daganatos sejtekre hatnak. Most már okosabb vagyok, csak sajnos ez sem fogja visszaadni az Apukámat... De talán azzal, hogy elmondom, amit tapasztaltam, és amit tudok, másoknak még lehet reménye...

2013. febr. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 Napsugar11 ***** válasza:
38%

11-es válaszadónak.


A "halott" daganat az nem aktív. Nincsenek benne osztódó sejtek. Bármilyen furcsa, van ilyen, és nem lenne szabad piszkálni, műteni, vagy biopsziát venni belőle, mert az beindíthatja a folyamatot.


Több esetben ezért van az, hogy akár 10 éve ott levő csomóval lehet élni bármeddig, de ha hozzányúlnak "biztos, ami biztos" alapon, akkor az a beteg életébe kerülhet.

2013. febr. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon sokan itt ok nélkül háborognak.A közvélemény nyilván a kemoterápiát tartja megoldásnak sok esetben,hiszen "az orvos azt mondja",és mégis csak az életünkről van szó,amit biztosabbnak tartunk az orvos kezébe helyezni.Egyik utat sem ismerjük igazán,a rák természetét pedig még annyira sem.

A napokban olvastam egy orvos könyvét.Ő nyíltan kijelenti,hogy tisztában van vele,hogy a kemoterápia újabb daganatos elváltozásokat eredményezhet,de addig is kap pár évet a páciens.Én nem tudom,hogy ezzel a tudattal mit kezdenék adott esetben.És persze a többi orvossal(köztük magyarokkal)akik nem titkolják,hogy saját rokonaikat nem vetnék alá ilyen kezelésnek.

2013. febr. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 homo ludensz ***** válasza:
Akkor lesz majd igazi megoldás a kemo ha pontosan s célzottan csak a daganat szöveteit írtja ki és nem válogatás nélkül minden sejtet ami az útjába kerül.
2013. febr. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 Napsugar11 ***** válasza:

Ez a kép nem egyedi !! itt Magyarországon is tudok ilyen páciensről aki így járt ,de talán majd más leírja hogy hogyan is miképpen történt .

Ami feltűnő -erről magyar oldalakon sehol sem írnak !! a külföldi oldalakon sem igazán találni a komoly mellékhatásokról képeket ,csak megszeppent hajukat elvesztett gyerekek felnőttek képeit videóit találni .....

A TV- ben olyanokról hallani akik a kemoterápiás kezelés mellett "gyógyultak meg" /Nem haltak bele /


Csak annyi történt itt, hogy a kemós szer ráfolyt a beteg kezére. Az orvosok, nővérek védőfelszerelést használnak. Ha kint a bőrfelszínen ezt csinálhatja, mit tehet bent a szervezetben?


A kép, és az angol nyelvű leírás itt található:

[link]

2013. febr. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
Azt tudjátok-e, hogy a kemoterápiás kezelés alkalmazásáért óriási pénzt kap a kórház az OEP-től? /ezt csak zárójelben jegyzem meg!/
2013. febr. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 Napsugar11 ***** válasza:
48%

Na igen... 1 millió-tól sok millióig. Éppen a múltkor néztem az egyiknél, hogy havi több, mint 4 millió. És mi kerül annyiba?


A betegen tartás sokkal nagyobb üzlet sajnos, mint a gyógyítás. Amikor valaki az orvosi pályát választja még nem ilyen, de sajnos a körülmények megváltoztatják. Egyszer remélem teret lehet majd engedni a valóban jól működő, eredményes, ma még eltitkolt megoldásoknak, mert léteznek ilyenek! Tudom.

2013. febr. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
az összeesküvés-elméletek hívei ezt hangoztatják,hogy már rég van a ráknak gyógyszere, vagy legalábbis meg lehetne előzni.Hallottam már hogy a sárgabarack magját kell enni, máshol almamagot mondtak, szőlőmag-kivonatot...ki tudja mi az igaz. Abban nem hiszek,hogy a világot irányító "láthatatlan emberek" széfjében van egy pirula ami minden ráktípus ellenszere. De abban igen,hogy léteznek növényi kivonatok amik sokkal jobban megnövelnék egy daganatos ember túlélési esélyeit. Csak mint előttem is írták, a drog és a fegyverkereskedelem mellett a gyógyszeripar a legnagyobb biznisz a világon, elképzelhetetlenül sok milliárdos vagy billiós bevétellel.
2013. febr. 25. 14:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!