Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ki lehet gyógyulni a pánikbete...

Ki lehet gyógyulni a pánikbetegségből?

Figyelt kérdés

Mennyi ideig kell szedni a gyógyszereket, és ezek milyen típusú gyógyszerek? Nyugtatók?


És gyógyszer nélkül, csak terápiával ki lehet lábalni? Van szerintetek olyan erős terápia, ami képes erre?


Főként pozitív tapasztalatokat, biztatást, segítséget szeretnék kapni, mert félek, hogy ennek sosem lesz vége, és a gyógyszerektől is félek, hogy nehogy függő legyek :(


2012. ápr. 24. 14:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Állitólag nem lehet, én mégis azt mondom, hogy igen.

Kb. 5 éve kezdődött, hogy hirtelen szivdobogásom lett, bepánikoltam, hogy meghalok, levert a viz, szédültem, stb. Ha egyedül voltam otthon, azért, ha kimentem az utcára, azért. Aztán elköltöztünk külföldre a férjemmel, és azóta semmi bajom nem volt. Most suli miatt itthon vagyok Magyarországon egy hónapja, elég stresszes a helyzet, és megint kezdődik.

Szóval én azt mondom, tünetmentes lehetsz, de valamin változtatni kell az életedben, méghozzá gyökeresen.

2012. ápr. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Meglehet gyógyulni. Ez egyén függő, hogy mennyi időre. A gyógyszereket körülbelül 4-6 hónapig kell szedni. Vannak esetek, hogy egy évig is. A gyógyszerek, főleg a nyugtatók függőséget okoznak, de fokozatos leépítéssel le lehet tenni végleg, vagy akár évekre is. Végleg meggyógyulhatsz ha megismered a betegségedet. Kiújulhat, ha hagyod elhatalmasodni a negatív gondolatokat. Én gyógyult pánikbeteg vagyok. A leghatásosabban gyógyszer és pszichológus segítségével lehet rendbejönni. A gyógyszer általában nyugtató és antidepresszáns amit alkalmaznak. Terápiával is meg lehet gyógyulni, csak erős akarat kell hozzá. Van olyan terápia ami képes meggyógyítani, de ez már a te szorgalmadon múlik. Annyit kell gyakorolni a relaxációt, hogy feltételes reflex alakuljon ki. Azért minden nap tenni kell, hogy ne jöjjön elő a betegség.
2012. ápr. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
érdekes meglátások ezek a kommentelöktöl,vagy tudatlanok vagy rossz orvosnál jártak.. mindenestre a hajdú-bihar megyei pszichiátriai osztályokon 2 hónap sincs, rosszabba 4 amig valaki kilábal az ilyesmiböl. kezdjük ott hogy irracionális okai vannak a standard pánikbetegsének. (néha még oka sincs) igy csak egyfajta átmenetnek tekinthetö,javában egy sokk vagy sok stressz miatt jön ki hirtelen és múlik el érthetetlenül. gyógyszerről nem tudok mit mondani mert nem irtál shemmit. antidepresszánst ritkábban,nyugtatókat gyakrabban irnak azok kellenek is (frontin rivotril medazepam asentra bla bla) és a legutálatosabb dolog, mert ha már nem is pánikolsz, akkor elkezdesz azért mert már nem kell szedni a gyógyszert , de ugy e ettöl jobban lettél ergo ha nem szeded megint szarul leszel stb stb. de mivel ez nem neurotikai hanem pszichés elváltozás, nyugtató+terápia és pikpak kész (már ha megakarsz gyógyulni és normális az orvosod....)
2012. ápr. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Lehet, hogy tudatlan vagyok, és orvosnál sem jártam ezzel soha, csak a tapasztalataimat irtam le.
2012. ápr. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Minden választ nagyon köszönöm, ami bátorít! A saját tapasztalatok is érdekelnek! Bár úgy lenne, hogy 2 hónap alatt ki lehetne lábalni belőle... adná az ég!
2012. ápr. 25. 12:10
 6/11 anonim ***** válasza:
Gyógynövényes nyugtatóval is próbálkozhatsz! Sokszor ugyanolyan hatásos, mint a szintetikus nyugtatók. A legfontosabb, hogy valami rendszeres testmozgást el kell kezdened. Például napi szinten a futás is jó. Az idegrendszered támogatására vegyél Neuroptimot. Nekem a fent leírtak sokat segítettek a gyógyulásban.
2012. ápr. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Mondanál példát a gyógynövényesre? Elsősorban ezek érdekelnének, mielőtt gyógyszerhez nyúlnék. Pl Sedatif-ot próbálgatom most, de nem tudom, mennyi idő múlva hat. A Neuroptimről jókat hallottam, tényleg annyira jól hat?

Köszönöm, ha leírod a tapasztalataidat! Sokat segítesz vele! Minden biztatás jól jön!

2012. ápr. 27. 10:47
 8/11 anonim ***** válasza:
A Neuroptim egy rendkívül jó szer az idegekre. Két hónap szedés után már biztos érezni fogod a pozitív hatását. Van egy Neuranax nevű gyógygomba kivonat. Ez nem szintetikus szer. Elég drága, de nálam a Xanax leépítés időszakában sokat segített. Olcsóbb készítmény az orbáncfű tea, vagy kivonat. Ezt is huzamosabb ideig kell szedni, hogy beálljon a javulás. A Valeriána relax az esti nyugodt alvásban segíthet neked. Napközben ihatsz citromfű teát több csészével is.
2012. ápr. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Utánanéztem a neuroptimnek, valóban jókat írnak róla. egy a gondom: nem tudok gyógyszert bevenni. össze lehet ezt törni, vagy feloldani? nem gond, hogy nem ott fog feloldódni, ahol kéne?

nem kapszula, ugye?

2012. ápr. 27. 23:51
 10/11 anonim válasza:

Sziasztok!

Ez a kérdés engem is foglalkoztat. Én január közepe óta küszködöm a problémával. Nekem a tömegközlekedéssel egyáltalán nincs gondom és nem félek semmitől sem, még a kedvem is jó alapvetően egész egyszerűen fizikailag vagyok pocsékul. Ezek a tünetek a következők: izomrángás, kézzsibbadás, tarkótáji és halántéktáji erős lüktetés, remegés. Körülbelül 2 hónapja szedek rá antidepresszánst, mert olyan rosszul voltam, hogy néha alig bírtam felkelni. Kórházba is kerültem miatta. A Cipralex Melz-et írta fel a pszichiáter. Pár hét után kezdtem magam jobban érezni és a fájdalmak is enyhültek, de ahogy jött egy front vagy nem tudom mi, de megint rámjött a rosszullét. Nem tudom, hogy a gyógyszer nem fejtette ki a hatását vagy tényleg ennyire megérzem a frontokat és ez ezentúl is így lesz-e? Vannak valakinek hasonló tapasztalatai? Tud valaki jó pszichiátert vagy pszichológust ajánlani? Mindent megteszek, hogy jobban legyek, nem csak gyógyszeres úton, de nehezen akar múlni ez a tüneteggyüttes. Tud valaki tanácsot adni?

2012. máj. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!