Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Szürkehályog van mindkét...

Szürkehályog van mindkét szememen. Nem merek elmenni műtétre, inkább megvakulok. Öngyógyítás, vagy valami más lehetséges?

Figyelt kérdés
2012. márc. 24. 19:45
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:

Miért nem mersz elmenni? Mamámnak többször is volt, (sajna kiújult neki), de utána mindig sokkal jobban látott. Ő azt mondta egyáltalán nem vészes.


Szerintem nem nagyon tudod ezt öngyógyítással kezelni. Miért félsz a műtéttől ennyire?

2012. márc. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem mondod komolyan /megvakulás/! Csak műtéttel gyógyítható. Újabban legtöbb helyen akár egy évet is várni kell a műtétre. Hidd el, sok zöldhályogos szíves örömest menne műtétre, ha meggyógyulna a szeme. A szürke hályog műtét után a látás majdnem tökéletes lesz. Csak egy gyenge szemüveg kell olvasáshoz. Az utcán pedig úgy látsz utána, mint a sas. Van ugyan bifokális műlencse is /ekkor még olvasáshoz sem kell szemüveg/, de csak magánklinikákon ültetnek be ilyent nagyon drágán.
2012. márc. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:

Semmi nem lehetséges,csak a megvakulás.De manapság ez olyan gyakori műtét,és mindenki túlélte.

Egy 15 perces beavatkozás,és semmit nem érzel.

Menj el nyugodtan,míg látod a színeket,nehogy nagyon megbánd,hogy nem mentél időben.

2012. márc. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
Öngyógyítással sehogy. Megértem a félelmet, de rutin műtét. Nagymamámnak is 80 évesen ez volt az első műtétje, 1 napot kellett bent maradnia és egy darabig csöpögtetni a szemébe, most a 80 éves nagymamám jobban lát mint én.
2012. márc. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:

Utánaolvastam mindennek.

Csak képzeld el az egészet.

Csepegtetnek valami vackot a szemedbe, és ha szerencséd van nem érzel fájdalmat csak nyomást. Ha nincs szerencséd fájni fog, akkor csepegtetnek még. Belevágnak a szemedbe.

Aztán egy lézerrel a szemlencsét addig lövöldözik amíg el nem tűnik. Utána kimossák a szemedet belülről. Beleraknak egy műlencsét. A műlencse az vagy elmozdul vagy nem. Ha elmozdul újra belevágnak, és kezdik újra. A hályog vagy kiújul vagy nem, lehet hogy megint belevágnak. 5% esélyed van arra hogy valami nem fog jól menni. Begyulladhat a szemed stb. Persze mondhatod hogy az 5 % nem sok. De ne annak mondd akit péntek 13.-án elütöttek kocsival.

21/F

2012. márc. 24. 19:55
 6/52 A kérdező kommentje:
2012. márc. 24. 19:57
 7/52 anonim ***** válasza:
Egyes naturopaták szerint a szürkehályogot részben a riboflavin /B2 vitamin/ hiánya okozza, ezért ők ezt igyekeznek pótolni, A C vitamin némiképp védi a szemlencsét a napsugárzás káros hatásaival szemben, de ln is a műtétet javasolom. Ma már rutin műtétnek számít. A beavatkozás eredménye általában kiváló.
2012. márc. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
Nézd, attól, hogy rutinműtét megvárják, amíg rendesen hat az érzéstelenítő. Nagymamám azt mondta, hogy egyedül az fájt, mikor a lencsét betették, a többit érzed, de nem fáj. A te dolgod, nekem nem lenne kérdés, hogy mit választanék, pláne ennyi idősen.
2012. márc. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 A kérdező kommentje:

21 évesen kevesebb mint 5% az esélyed arra hogy szürkehályogod lesz, mivel ez öregkori szembetegség.

És 5% az esélye annak hogy elrontják a műtétet.

Szóval nagyobb az esélye annak hogy elrontják mint annak hogy kialakul.

Persze ti biztos nem félnétek a helyemben.

2012. márc. 24. 20:06
 10/52 anonim ***** válasza:
Mint írtam megértem a félelmed, de speciel nekem az egyik legnagyobb félelmem, hogy megvakulok vagy amputálni kell valamilyen testrészem, lebénulok életem során, így ezen nekem nem kéne sokat gondolkoznom. A két szemed úgy sem műtik meg egyszerre, legalább az egyiket vállald be.
2012. márc. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!