Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan lehet az életet lazán...

Hogyan lehet az életet lazán venni, nem görcsölni mindenen?

Figyelt kérdés
Teljesen beteg vagyok a stressztől,és szükségem van kikapcsolódásra.

2018. jan. 11. 20:12
 1/2 anonim ***** válasza:
29%
Pl egy nagyobb lottónyereménnyel.
2018. jan. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Átértékeled magadban mi az amire szükséged van (én ezt miimalizáltam: étel,víz, tető a fejem fölött és elfoglaltság és kis kikapcsolódás minden nap). Persze vannak dolgok amikre vágyom (nyaralás, finom ételek stb) de rájöttem hogy nem érdemes ezeknek a megszerzésén görcsölni, majd jönnek azok, mikor megérdemlem.


A stressz leküzdése már nehezebb, a szervezetedet nehéz "ellazítani" ha már nagyon hozzászokott az állandó feszülésben levéshez. Javaslom a relaxáló légzést (mély levegő beszív orron át, számolsz közben majd kicsit benntrat a levegő végül lassan szájon át jó hosszan kiengedni. Ez legalább 10x amikor azt veszed észre h befeszültés. Óránként 10x nagy vállkörzések hátra, nyakadat is mozgad át (de fejkörzést ne csinálj, az nem jó a nyaki ízületeknek inkább csak forgasd a fejed jobb ra és balra- mintha jobbra és balra néznél vmit-)

Érdemes sportolni vmit amit szeretsz, jót tesz a jóga is, sok nyújtózás.

Ami a legfontosabb bármit is teszel, csináld szívvel- lélekkel! Ha olyan dolgokban fárasztod ki magad, amik szerinted hasznosak, akkor stressz helyett elégedettséget fogsz érezni. Legyél büszke magadra, ha valamit elvégzel és ne mindig arra gondolj, még mit, hogyan kéne/kellett volna csinálnod.

2018. jan. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!